A10 Jantar ekskluzywny odtwarzacz MP3

23.03.2009 12:43

Vedia zaprezentowała nową, ekskluzywną linię produktów – Vedia Idunn. Jako pierwsza na rynku pojawiła się kolekcjonerska wersja modelu A10. Urządzenie wykonane zostało ręcznie, z wykorzystaniem bałtyckiego bursztynu, srebra wysokiej próby oraz 18 – karatowego złota. Za taki odtwarzacz MP3 dostępny na zamówienie trzeba będzie zapłacić 22 tysiące złotych.

 

odtwarzacz MP3 Vedia

Vedia Idunn A10 Jantar to niezwykły odtwarzacz wykonany w całości ręcznie przez znanego i cenionego jubilera  Jarosława Westermarka. Czołowy polski artysta jubiler może pochwalić się 30-letnim doświadczeniem i wieloma wyróżnieniami.

odtwarzacz MP3 Vedia


Obudowa A10 Jantar wykonana jest ze srebra próby 925, tego samego, które wykorzystywane jest do tworzenia ekskluzywnej biżuterii, takiej jak obrączki, czy bransoletki. Cały odtwarzacz posiada elementy 18-karatowego żółtego złota.  Jednak najważniejszym zdobieniem jest tylny panel pokryty płatem bałtyckiego, naturalnego bursztynu. Wyjścia słuchawkowe izolowane są ręcznie obrabianym czarnym drewnem hebanowym.

odtwarzacz MP3 Vedia
 
Konrad Latkowski z Vedia S.A. powiedział o nowym odtwarzaczu – Po raz kolejny udowodniliśmy, że naszą firmę charakteryzuje własny, unikalny i tym razem bardzo ekstrawagancki sposób myślenia. Nie zwracamy uwagi na modę, jak chociażby oklejanie odtwarzaczy kryształami Swarovskiego. W przypadku prac nad modelem A10 Jantar, jednym z najważniejszych czynników było zachowanie polskiego charakteru odtwarzacza. Stąd nacisk na srebro i najwyższej jakości bursztyn.

odtwarzacz MP3 Vedia

Elegancki i unikatowy odtwarzacz to nie wszystko. W zestawie znajdą się także wyjątkowy srebrny łańcuszek, który w połączeniu z odtwarzaczem stworzą wyszukany naszyjnik. Kartonowe pudełko zastąpione zostało wyjątkową szkatułką, w całości wykonaną ręcznie z metalu, które nie tylko chroni urządzenie przed uszkodzeniem, ale także doskonale prezentuje Vedia A10 Jantar.

odtwarzacz MP3 Vedia
 
Robert Szklarski z Templar Studio, które nadzorowało projekt: - Po raz pierwszy tworzyliśmy obudowę odtwarzacza, na dodatek z tak drogich materiałów. Najważniejszym elementem tego odtwarzacza jest bałtycki bursztyn najwyższej jakości. Co ważne - nie jest to mielony bursztyn, tylko duży płat wyszukany specjalnie na potrzeby tego projektu.

Vedia Idunn A10 Jantar nie będzie powielana. Do sprzedaży trafi maksymalnie 10 sztuk wykonanych na zamówienie – czas oczekiwania na jeden egzemplarz wynosi 2 miesiące, co dodatkowo podkreśla elitarność tego modelu.  A10 Jantar to niezwykłe połączenie biżuterii i elektroniki użytkowej, jakiego do tej pory w Polsce nie było.
 
Odtwarzacz Vedia Idunn A10 Jantar będzie można zobaczyć w wybranych salonach sieci Vobis. Do tych salonów trafi także niedługo tradycyjna wersja Vedia A10, pierwszego polskiego odtwarzacza audio. Vedia A10 do sprzedaży trafił w grudniu 2008 roku i szybko zdobył popularność dzięki dużej ilości akcesoriów w zestawie oraz bogatej ilości funkcji, takich jak czytnik kart, FM Transmiter, czy podwójne wyjście słuchawkowe.


 
Niebawem Vedia S.A. wprowadzi na rynek kolejne modele należące do rodziny  – Vedia Idunn. W ramach tej serii pojawiać się będą limitowane edycje produktów wykonane z drogich materiałów, takich jak złoto, srebro, platyna, czysty bursztyn, czy kamienie szlachetne.

Vedia logo

Vedia
22 tys. złotych