A5 i A7 - nowe bezprzewodowe systemy muzyczne Bowers & Wilkins

25.09.2012 12:47

Bowers & Wilkins rozszerza gamę bezprzewodowych systemów muzycznych, wprowadzając dwa całkowicie nowe modele - A5 i A7. Te znakomite konstrukcje łączą najwyższej jakości dźwięk z zaawansowaną technologią DSP oraz bezprzewodowym strumieniowaniem AirPlay.

 

 

Każde nowe urządzenie prezentowane przez Bowers & Wilkins jest wydarzeniem w świecie audio. Nie inaczej jest w przypadku najnowszych bezprzewodowych systemów muzycznych, które na nowo definiują sposób, w jaki słuchamy muzyki w domu. Zapewniają one niezwykłą wygodę korzystania z zasobów muzycznych zgromadzonych w iPodzie, iPhonie lub bibliotece iTunes komputera przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości brzmienia odtwarzanej muzyki.

 

 

Opracowując A5 i A7 projektanci Bowers & Wilkins stworzyli urządzenia wyglądające jak nowoczesne dzieła sztuki, które dzięki swojej eleganckiej, ponadczasowej formie uszlachetnią każdą przestrzeń, w której zostaną ustawione. Obydwa modele perfekcyjnie odtworzą z komputera, iPoda touch, iPhona i iPada dowolną muzykę, w tym również wysokiej jakości bezstratne formaty audio, pliki MP3, a także muzyczne aplikacje takie jak Last.fm, Pandora i Mixcloud.

 

W prostokątnej, bardzo szykownej obudowie inżynierowie Bowers & Wilkins ukryli zaawansowaną technikę głośnikową oraz układy elektroniczne gwarantujące najwyższej jakości brzmienie i ogromną funkcjonalność. Żaden element nie zaburza smukłych linii A5 i A7 - ani stacja dokująca dla iUrządzeń ani nawet panel sterowania.

 

 

Elegancki, stonowany projekt sprawia, że nowe konstrukcje wyróżniają się luksusową skromnością, dzięki której dobrze sprawdzają się w każdym miejscu - na półce, przy ścianie czy gdziekolwiek indziej. Nawet, gdy umieścisz je gdzieś z boku, o istnieniu A5 i A7 z pewnością przypomni ci znakomitej jakości dźwięk, który wypełni twoją domową przestrzeń pełnowymiarowym bogatym w detale brzmieniem.

 

 

 

Większy z dwóch nowych modeli - A7 - to audiofilska konstrukcja. Pięć doskonałej jakości wzmacniaczy klasy D współpracujących z imponującym subwooferem, dwoma przetwornikami średniotonowymi i dwoma głośnikami wysokotonowymi z tubami Nautilus, zapewnia niesamowite i bardzo realistyczne brzmienie.

 

 

 

Starannie dobrane i zestrojone komponenty zapewniają odtwarzanie szerokiego pasma częstotliwości, od najgłębszego basu, aż po najwyższe tony. Dzięki temu A7 brzmi jak pełna konfiguracja 2.1, chociaż urządzenie zamknięte jest jedynie w pojedynczej obudowie.

 

 

Mniejszy system A5 wykorzystuje dwa głośniki średnio-niskotonowe i dwa wysokotonowe z technologią Nautilus. Akustyczne innowacje wewnątrz tej niewielkiej konstrukcji zapewniają bardzo energetyczny dźwięk. Podobnie jak A7, urządzenie wyposażone jest w wysokiej jakości przetwornik C/A redukujący szum i zwiększający zakres dynamiki oraz układ cyfrowej obróbki dźwięku, dzięki którym potrafi stworzyć tak przestrzenne brzmienie, jakiego można spodziewać się po dużo większych konstrukcjach.

 

 

Uzupełnieniem dyskretnego wyglądu A5 i A7 jest bogate wyposażenie. W mniejszym modelu znajdują się: wejście sieciowe (Ethernet i Wi-Fi) oraz analogowe AUX, które za pomocą gniazda 3,5 mm pozwala podłączyć np. zewnętrzny odtwarzacz. A7 ma dodatkowo cyfrowe wejście optyczne, a także gniazdo USB umożliwiające strumieniowanie, synchronizację i aktualizację oprogramowania. Komfortową obsługę obydwu systemów ułatwia dołączany pilot zdalnego sterowania, natomiast technologia AirPlay pozwala strumieniować bezstratne pliki audio wysokiej jakości z urządzeń Apple.

 

 

Wprowadzając nowe modele Bowers & Wilkins rozszerza rodzinę urządzeń bezprzewodowych, dotychczas reprezentowaną przez Zeppelina Air. Teraz użytkownicy będą mieli do wyboru trzy konstrukcje. A5 i A7 pojawią się w sprzedaży jesienią 2012 r.

 

 

 

 

Bowers & Wilkins
Tagi: