Amplitunery Marantz NR1603 i NR1403 - bezkompromisowa wydajność i wygląd

11.05.2012 13:44

Marantz kontynuuje sukces swoich unikatowych amplitunerów o płaskiej konstrukcji przedstawiając nowe modele NR1603 i NR1403. Niektórzy ludzie po prostu nie chcą posiadać wielkich urządzeń w swoim salonie. Więc Marantz stworzył linię amplitunerów o smukłej konstrukcji i eleganckim wyglądzie, a jednocześnie oferujących takie samo mocne uderzenie i dźwięk surround, jak ich więksi bracia.

 

Amplituner Marantz NR1403

 

Bazując na zeszłorocznym sukcesie poprzedników, nowe amplitunery NR1603 i NR1403 kontynuują legendarną miłość Marantza do melodycznego dźwięku i dodają najnowsze możliwości połączeniowe niezbędne dla dzisiejszego stylu życia. Jako pięciokanałowy amplituner serii "Slim-line", NR1403 oferuje szereg opcji połączeniowych.

 

Amplituner Marantz NR1403

 

Fani urządzeń, takich jak kamery, smartfony, czy tablety pokochają wejście HDMI na przednim panelu ułatwiające szybki i bezpośredni dostęp do filmów i muzyki. Wyjścia 5 x 50 W mogą być używane w zestawieniu zwykłego stereo, ale są również wystarczająco mocne, aby uruchomić pełny system 5.1. Stworzą wtedy wspaniały dźwięk surround i przeobrażą salon w niesamowite kino.

 

Amplituner Marantz NR1403

 

Użytkowników ucieszy również łatwa konfiguracja - dzięki pomocy funkcji: Setup Assistant, Audyssey MultEQ i mikrofonu nie ma potrzeby, aby studiować instrukcję obsługi - wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Ponadto, NR1403 posiada na pokładzie oddzielne dekodery dla dźwięku standardowego i High Definition, takie jak DTS-HD i Dolby TrueHD.

 

Amplituner Marantz NR1603

 

Jego sześć wejść HDMI (jedno z przodu) obsługuje wiele źródeł cyfrowych, dzięki czemu można łatwo podłączyć dekoder telewizji satelitarnej, odtwarzacz Blu-ray/ DVD, konsolę do gier i kamerę... wszystko jednocześnie. Wszystko za pomocą jednego kabla HDMI podłączonego do telewizora. To wszystko składa się na wspaniały dźwięk, świetną jakość obrazu i elegancki oraz smukły wygląd amplitunera.

 

Amplituner Marantz NR1603

 

Siedmiokanałowy amplituner NR1603 udostępnia jeszcze bardziej inteligentne funkcje, dzięki czemu urządzenie jest pełnym centrum audio-wideo. Znajduje się w nim szereg funkcji sieciowych do przesyłania strumieniowego audio, radio internetowe, AirPlay z iPhona, iPada lub iPoda, jak również cyfrowe wejście USB dla iPoda i M-DAX2 dla najwyżej jakości dźwięku ze skompresowanych plików audio. Obsługa urządzenia nigdy nie była łatwiejsza, zwłaszcza że teraz jest dostępna nowa aplikacja Marantz Remote App dla iUrządzeń.

 

Amplituner Marantz NR1603

 

Obwody wideo urządzenia oferują sześć wejść HDMI (jedno z przodu), obsługują wideo 3D i ARC (kanał powrotny wideo) we współpracy z telewizorami kompatybilnymi z ARC, podczas gdy wszystkie analogowe sygnały wideo są konwertowane na poziomie HDMI włącznie z konwersją I/P i skalowaniem do 1080p. Te wszystkie ułatwienia dodają jeszcze więcej uroku smukłej elegancji, w której drzemie sporo mocy.

 

Amplitunery Marantz NR1603 i NR 1403 - specyfikacja

 

Marantz zawsze był zwolennikiem minimalizowania zużycia energii. Nowe urządzenia szczycą się bardzo niskim poborem mocy w trybie stand-by i posiadają wbudowany obwód automatycznego wyłączenia, o czym zaświadcza nowe eko-logo Marantza. Amplitunery Maranz NR1603 i NR1403 są dostępne w sklepach od maja w kolorach czarnym i srebrno-złotym.

 

 

 

 

 

Marantz