AVR-X3100W - amplituner kina domowego. Niezrównany. Teraz też bezprzewodowy.

23.06.2014 13:16

Denon, jeden z wiodących na świecie producentów wysokiej jakości systemów domowej rozrywki, przedstawia AVR-X3100W - kolejny z nowej linii amplitunerów kina domowego serii X z zaawansowanymi funkcjami sieciowymi dla wymagających użytkowników.

Jako wyższy model od przedstawionych już niedawno AVR-X2100W i AVR-X1100W, nowy AVR-X3100W oferuje jeszcze więcej niesamowitych funkcjonalności i doskonały dźwięk Denon dla wymagających miłośników kina domowego.

 

 

Szczególnie warto zaznaczyć, że posiada on takie funkcjonalności, jak zaawansowaną wielostrefowość, wyjście przedwzmacniacza (pre-out) i zaawansowane opcje instalacyjne, aby umożliwić stworzenie prawdziwego centrum rozrywki dostosowanego do zapotrzebowania wszystkich użytkowników w domu. Jednocześnie Denon stworzył nowy tryb Eco, oferujący unikatowe rozwiązanie zarządzania zużyciem energii. Tym samym Denon kontynuuje swoje zobowiązania dotyczące dbałości o ochronę środowiska, jednocześnie bez kompromisów jeśli chodzi o wydajność i jakość dźwięku.

Nowy AVR-X3100W wyposażono we wzmacniacz o mocy 180 W na kanał, aby umożliwić stworzenie mrożącego krew w żyłach potężnego dźwięku kinowego i zapewnić szczegółowe odtwarzanie muzyki. Jego zaawansowana sekcja audio wyposażona jest w dekodery audio o najwyższej rozdzielczości takie, jak Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, ale także DTS Neo:X, Audyssey DSX, Dolby Pro Logic IIz dla jeszcze bardziej realistycznego odbioru dźwięku przestrzennego, teraz także z dodatkowymi głośnikami efektowymi.

 

 

Wnikliwi użytkownicy z pewnością docenią fakt posiadania przez nowy amplituner pełnego pakietu technologii Audyssey optymalizujących jakość dźwięku. Audyssey Dynamic Volume oferuje dopasowanie poziomu głośności w czasie rzeczywistym, a Audyssey Dynamic EQ poprawia efekty surround przy niższych poziomach głośności. Audyssey MultEQ XT automatycznie kalibruje głośniki (także subwoofer) dostosowując ustawienia do zastanego środowiska odsłuchowego w pomieszczeniu i charakterystyki samych głośników. AVR-X3100W udostępnia również kalibrację Audyssey Pro.

Posiadając 8 wejść HDMI i 2 wyjścia HDMI, nowy model AVR jest w stanie przejąć pełną kontrolę praktycznie nad wszystkimi urządzeniami cyfrowymi, takimi jak odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier, odtwarzacze multimedialne, kamery wideo i jeszcze więcej - jednocześnie. Zaawansowany procesor wideo, w jaki wyposażony jest AVR-X3100W, pozwala na odtwarzanie przyszłego kontentu przygotowanego w rozdzielczości 4K Ultra HD 50/60 Hz, a także udostępnia 4:4:4 Pure Color 4K sub-sampling pass through, obie funkcje zgodne z najnowszą specyfikacją HDMI. Posiada nawet możliwość konwertowania i transkodowania rozdzielczości standardowej i zwykłego HD do rozdzielczości 4K Ultra HD 50/60 Hz, dając tym samym możliwość jeszcze lepszego odbioru obrazu.

 

 

Dwa wyjścia HDMI wspierają różne źródła, możesz więc oglądać film w salonie, podczas gdy w innym pokoju z innego źródła odtwarzany będzie inny program wraz z dźwiękiem stereo. Sekcja 7.2-kanałowego przedwzmacniacza, port RS232 i elastyczne możliwości wzmacniacza zadowolą nawet wymagających specjalistów-instalatorów jeśli chodzi o możliwości wielostrefowości audio i instalacji w systemach inteligentnego domu (home automation). AVR-X3100W posiada certyfikacje Imaging Science Foundation (ISF) dotyczącą jakości obrazu i jest wyposażony w pełen zestaw sterowania związany z zaawansowaną kalibracją obrazu ISFccc.

Oferując uznaną na świecie jakość dźwięku Denon, tegoroczna seria amplitunerów serii X została wyposażona w tak bogate opcje podłączania, jak nigdy dotąd. Co ważne, wszystkie nowe amplitunery posiadają wbudowany moduł WiFi dla łatwego podłączenia do domowej sieci oraz Bluetooth do podłączenia urządzeń przenośnych za pomocą jednego przycisku. Zaraz po podłączeniu, AVR-X3100W otwiera Twój salon na praktycznie nielimitowaną ilość źródeł muzyki i możliwości odtwarzania. Użytkownicy mogą komfortowo wysyłać strumieniowo swoją ulubioną muzykę z iUrządzeń poprzez AirPlay lub sięgać do własnych zasobów muzycznych zapisanych w urządzeniach kompatybilnych z DLNA, takich jak dyski NAS.

Co więcej mogą wybrać spośród tysięcy internetowych stacji radiowych oraz cieszyć się muzyką ze Spotify poprzez najnowszą usługę Spotify Connect (tam, gdzie jest dostępna - wymagana subskrypcja). Dla całkowitej wygody przedni port USB może być użyty do podłączenia zarówno nośników pamięci USB lub iUrządzenia celem odtwarzania muzyki i ładowania jednocześnie. Do sprawowania kontroli nad tymi funkcjami dostępna jest aplikacja Denon Remote App, stworzona dla systemu iOS i Android, ale także dostępny jest asystent ustawień (Setup Assistant) i zaawansowany graficzny interfejs użytkownika oraz pełne menu w języku polskim - całość tworzy wygodne środowisko współpracy z użytkownikiem przy ustawianiu urządzenia, nawet zupełnie początkującym w tym zakresie.

Wszystkie nowe amplitunery serii X posiadają mocny zestaw funkcji następnej generacji, ale także unikatowy tryb Denon Eco mode. Umożliwia on redukcję ogólnej ilości zużywanej energii, a efekt jego działania jest pokazywany na ekranie w postaci wskazań Eco Meter. Tryb Auto Eco automatycznie przełącza tryby pomiędzy normalnym i Eco, w zależności od wybranego poziomu głośności, jednocześnie dbając o to, by nie obniżyć jakości dźwięku.

AVR-X3100W jest kolejnym krokiem naprzód w uznanej przez specjalistów i użytkowników serii X Denona, będąc jednocześnie idealną odpowiedzią na bardzo zindywidualizowane zapotrzebowanie użytkowników wymagających szerokich możliwości połączeniowych w każdej kategorii cenowej. Urządzenie będzie dostępne w kolorze czarnym, począwszy od lipca 2014 r.

Denon AVR-X3100W - 7.2-kanałowy amplituner sieciowy

"    Wysokiej jakości wzmacniacz o konstrukcji dyskretnej o mocy 180W na kanał, dla mocnego i szczegółowego brzmienia
"    Wbudowana podwójna antena WiFi, wbudowany moduł Bluetooth
"    Najnowszy standard HDMI z 4K ultra HD 50/60 Hz pass-through i rozdzielczością kolorów 4:4:4
"    Zaawansowany procesor obrazu z upscalling'iem do rozdzielczości 1080p i 4k Ultra HD 50/60 Hz
"    8 wejść HDMI (1 na przodzie), 2 wyjścia HDMI (główne/strefa)
"    Certyfikat ISF
"    Audyssey DSX i DTS Neo:X
"    Szerokie wsparcie dla formatów streamingu, w tym DSD i AIFF
"    Spotify Connect
"    Streaming muzyki przez AirPlay i DLNA
"    Zaawansowany tryb Eco z ustawieniami wyłączony/włączony/auto
"    Audyssey MultEQ XT z Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ
"    Audyssey Pro ready
"    Port RS232
"    Unowocześniony Setup Assistant i graficzny interfejs użytkownika (Hybrid GUI, 9 języków w tym polski)
"    Dostępny w kolorze czarnym

 

 

 

 

 

Denon
Tagi: