Bezprzewodowe aktywne głośniki Bluetooth Yamaha NX-B55 - elastyczność na co dzień

03.12.2013 12:06

Yamaha rozwija serię aktywnych głośników i prezentuje model NX-B55, wyróżniający się obsługą bezprzewodowej technologii Bluetooth. Wygodę użytkowania najnowszego systemu głośnikowego zwiększają funkcje Auto Standby i Auto Mix, a eleganckie, pochylone fronty wraz z atrakcyjnymi wersjami kolorystycznymi sprawiają, że NX-B55 dopasowują się do niemal dowolnego wnętrza.

 

 

Najnowsze aktywne głośniki NX-B55 to odpowiedź na potrzebę zapewnienia wysokiej jakości dźwięku nowoczesnym urządzeniom elektronicznym, takim jak telewizory, komputery i np. smartfony, przy jednoczesnym zapewnieniu funkcjonalności. Zastosowanie bezprzewodowej technologii Bluetooth, oprócz standardowego połączenia za pomocą kabla, zwiększa uniwersalność i wygodę użytkowania. Teraz użytkownicy niemal dowolnego urządzenia przenośnego mogą przesyłać muzykę wprost do głośników bez konieczności stosowania dodatkowego okablowania. Skuteczny zasięg działania połączenia bezprzewodowego bez zakłóceń sięga 10 m.

 

 

Korzystając z wejścia mini jack głośniki można podłączyć także np. do telewizora lub komputera PC w tradycyjny sposób za pomocą kabla. Niezależnie od wybranego rodzaju połączenia, dzięki mocy 7 W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 10% THD) i za sprawą pasma przenoszenia rozciągającego się od 55 Hz do 20 kHz, do słuchacza dociera wysokiej jakości, pełne brzmienie. To zasługa zastosowania m.in. unikatowego kształtu obudowy, który dzięki pochyleniu ścianek z jednej strony chroni przed wewnętrznym pogorszeniem jakości dźwięku, a z drugiej nadaje NX-B55 ciekawy, ponadczasowy wygląd. Specjalny bass port umieszczony w przedniej części obudowy zapewnia niskim częstotliwościom mocne brzmienie, a filtr loudness dopasowuje poziom basu do głośności.

 

 

Mimo swoich niewielkich rozmiarów NX-B55 może pochwalić się wysoką wytrzymałością i funkcjonalnością. Perforowana, metalowa maskownica zwiększa odporność głośników na uszkodzenia i nadaje głośnikom bardziej luksusowy charakter. Z kolei obsługę najnowszego zestawu głośnikowego Yamahy ułatwiają funkcje Auto Standby i Auto Mix. Pierwsza z nich automatycznie przełącza urządzenie w tryb czuwania po określonym czasie braku aktywności, a następnie włącza je po wykryciu sygnału dźwiękowego. Druga z funkcji umożliwia odtwarzanie materiału z dwóch źródeł - jednego podłączonego poprzez Bluetooth i drugiego za pomocą gniazda jack - bez potrzeby przełączania wejść!

 

 

Bezprzewodowe aktywne głośniki Yamaha NX-B55 już niedługo pojawią się w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna kompletu wyniesie 699 zł, a nabywcy będą mieli do wyboru dwie wersje kolorystyczne: tytanową oraz złotą.

Dane techniczne Yamaha NX-B55:

Bluetooth - wersja/profil: Ver. 2.1 + EDR/A2DP
Bluetooth - kodeki audio: SBC, AAC
Bluetooth - maksymalny zasięg komunikacji: 10 m (bez zakłóceń)
Gniazdo wejściowe: stereo L/P: 3,5 mm mini jack
Gniazdo słuchawkowe: stereo L/P: 3,5 mm mini jack
System głośnikowy: pełnozakresowy o średnicy 7 cm
Maksymalna moc wyjściowa: 7 W x 2 (6 Ω, 1 kHz, 10% THD)
Zasilanie: prąd zmienny
Dołączone akcesoria: adapter AC (DC12V/1.5A), mini gniazdo stereo do podłączenia kabla audio (2,0 m)
Wymiary: 83 x 184 x 184 mm
Waga: prawy głośnik: 1,1 kg
          lewy głośnik: 1,0 kg
Kolory: tytanowy, złoty

 

 

 

 

Yamaha
Tagi: