Boston Acoustic seria m - nowy standard brzmienia i wykonania

21.09.2012 13:44

Boston Acoustics dopełnia całości linii głośników serii m nowymi modelami i kładzie nowy kamień milowy w dziedzinie jakości głośników klasy premium przedstawiając kolejne modele głośników serii m. Teraz licząca siedem różnych modeli seria m oferuje głośniki o wysokich parametrach, wyjątkowej jakości brzmienia i eleganckim wyglądzie.

 

 

Rodzina produktów Bostaon Acoustic serii m (black)

 

Są one idealnym rozwiązaniem dającym wspaniałe doświadczenia odsłuchowe zarówno w wielokanałowym kinie domowym, jak i tradycyjnych, 2-kanałowych systemach hi-fi. Wcześniej przedstawione zostały dwie trójdrożne kolumny podłogowe, flagowa M350 i nieco mniejsza M340 oraz dwudrożna kolumna podstawkowa M25.

 

2,5-drożna kolumna podłogowa M250 (black) z grillem i bez

 

Nowością jest 2,5-drożna kolumna podłogowa M250 z kombinacją przetworników: średniotonowego 5 1/4" (13,3 cm) i dedykowanego woofera o tej samej średnicy. Kolejne nowe produkty w serii to kompaktowy głośnik centralny MCenter z dwoma 4" (11,4 cm) wooferami i głośnik satelitarny MSurround, oba zbudowane na bazie przetwornika wysoko-średniotonowy BMR oraz mocnego głośnika niskotonowego, MSubwoofer.

 

Kompaktowy głośnik centralny MCenter z grillem

 

Co warte zauważenia, wszystkie modele (oprócz MSub i MSurround, gdzie nie jest to konieczne) oferują stworzoną przez Boston Acoustics przełomową konstrukcję obudowy Lo-Q, która pozwala na osiągnięcie czystego brzmienia i ogranicza do absolutnie minimalnego poziomu zniekształcenia i wibracje mogące pochodzić od obudowy. Kluczem do takiej efektywności obudów Lo-Q jest konstrukcja z warstwowego MDF, gdzie warstwy są łączone specjalnym spoiwem wygłuszającym.

 

Kompaktowy głośnik centralny MCenter bez grilla

 

Jednym z kluczowych dla poprawy parametrów elementem w głośnikach MCenter i MSurround jest zastosowanie przetwornika Balanced Mode Radiator (BMR), który pokrywa zakres zwykle obsługiwany przez niezależne przetworniki wysokotonowy i średniotonowy, bez zwrotnicy. Efektem jest 180-stopniowa dyspersja dźwięku i scena dźwiękowa, w której każdy instrument i wokalista ma swoje ustalone miejsce.

Flagowa trójdrożna kolumna podłogowa Boston Acoustic - M350  (black) z grillem i bez

 

MSub jest charakterystycznym elementem doświadczeń Boston Acoustics w projektowaniu głośników. Dostarcza mocy 500 W (1000 W szczytowo) z wbudowanego wzmacniacza. Wzmacniacz ten jest sparowany ze specjalnie zaprojektowanym przetwornikiem 10", zdolnym do obsłużenia tak dużej mocy. Jest on zdolny do dużych wychyłów i posiada wzmocnione, bardzo wytrzymałe cewki.

Trójdrożna kolumna podłogowa Boston Acoustic - M340 (drewno i black) z grillem i bez

 

Po każdej stronie obudowy zastosowano 8" pasywne membrany, pozwalające subwooferowi na odtwarzanie najniższych tonów i reprodukcję najgłośniejszych akordów przy niskich zniekształceniach i relatywnie niewielkiej obudowie. Wewnętrzny wzmacniacz zawiera duży transformator toroidalny zapewniający zapas mocy, dzięki czemu subwoofer jest zdolny obsłużyć z łatwością nawet najbardziej wymagający utwór muzyczny, czy ścieżkę dźwiękową.

 

Rodzina produktów Boston Acoustic serii m (black i drewno)

 

Wzornictwo serii m, czerpiące zarówno z tradycyjnych jak i nowoczesnych form pozwala na łatwe wtopienie się w różnorodnie zaprojektowane wystroje wnętrz. Wszystkie z modeli serii m zostały zaprojektowane, by można było je wzajemnie mieszać i zastosować z innymi głośnikami Boston Acoustics, niezależnie od pożądanej konfiguracji.

 

Dwudrożna kolumna podstawkowa M25 (drewno i black) z grilem i bez

 

Cała nowa seria jest dostępna w sprzedaży w wykończeniu czarnym, z błyszczącym lakierem i wstawkami z imitacji skóry. Dodatkowo wszystkie głośniki podłogowe i podstawkowe są dostępne w tradycyjnym wykończeniu okleiną orzechową, a MSurround w kolorze białym, który perfekcyjnie wtapia się w otocznie pomieszczenia.

 

Mocny głośnik niskotonowy MSub(woofer) (black) front

 

Technologie Boston Acoustics serii m w skrócie:

"    Przetworniki wysokotonowe Extended Wide Bandwidth (EWB) drugiej generacji minimalizujące przesunięcia fazowe i zniekształcenia, a jednocześnie poprawiające ruch tłokowy
"    Przetwornik wysokotonowy Balanced Mode Radiator (BMR) w głośnikach MCenter i MSurround dla zwiększenia dyspersji, a w rezultacie poprawy czytelności dialogu i efektu zanurzenia wszystkich słuchaczy w obszarze przestrzennego dźwięku
"    Przetwornik średniotonowy z technologią "mass loading" (M350 i M340) zapewnia gładką reprodukcję z minimalną ilością podkolorowań w najistotniejszym zakresie niskich częstotliwości

 

Trójdrożna kolumna podłogowa Boston Acoustic - M350 (drewno);
w tle komponenty Marantz

 

"    Przetworniki z polipropylenu są lekkie i trwałe, z dużą strukturą napędu dla osiągnięcia maksymalnie niskich częstotliwości i rozproszenia ciepła
"    Obudowa Boston Lo-Q (wszystkie głośniki z wyjątkiem MSurround i MSub) dla zminimalizowania wpływu obudowy i zniekształcenia
"    Wstawki z imitacji skóry na obudowie (z wyjątkiem MSurround w kolorze białym i MSub)
"    Zaokrąglone krawędzie obudów z wykończeniem klasy premium
"    Stopki z litego aluminium (M350, M340 i M250)
"    Wysokiej jakości złocone terminale głośnikowe
"    Wysokiej jakości komponenty w zwrotnicy

Głośnik satelitarny MSurround (black) z grillem i bez

 

Założona ponad 30 lat temu firma Boston Acoustics jest znanym na całym świecie liderem w produkcji wysokiej klasy głośników, urządzeń mini audio oraz zaawansowanych systemów samochodowych. Stosowaną przez firmę ideę "Play Smart" odzwierciedlają jej produkty, które pozwalają użytkownikom zarówno cieszyć się wysokiej klasy sprzętem audio, jak i wyrażać siebie oraz swój własny, niepowtarzalny styl.

 

 

 

 

 

 

 

Boston Acoustics
Tagi: