Bowers & Wilkins prezentuje słuchawki P5 Maserati Edition

15.01.2014 15:13

Najnowszy owoc współpracy dwóch legendarnych marek: mobilne słuchawki hi-fi P5 Maserati Edition. Bowers & Wilkins z dumą prezentuje mobilne słuchawki hi-fi P5 Maserati Edition. Dołączają one do wyjątkowych kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins 805 Maserati Edition i unikatowego samochodowego systemu audio Bowers & Wilkins, stworzonego dla Maserati Ghibli i Quattroporte.

 

 

Maserati i Bowers & Wilkins słyną ze swojego poświęcenia technologicznym innowacjom w dążeniu do najwyższych osiągów. Obie znane są ze względu na bezkompromisową dbałość o szczegóły oraz wykorzystywanie najdoskonalszych materiałów i szczycą się osiągami i jakością swoich konstrukcji. To wyjaśnia, dlaczego obie firmy ponownie zacieśniły współpracę w celu tworzenia wspaniałych produktów.

 

 

P5 Maserati Edition

Niezwykle cenione mobilne słuchawki hi-fi Bowers & Wilkins P5 teraz dostępne są w specjalnej wersji Maserati Edition, dopełniając stonowanym bogactwem Maserati niezrównane możliwości brzmieniowe Bowers & Wilkins. Składając hołd dziedzictwu projektowemu obu marek, P5 Maserati Edition gwarantuje wciągające mobilne doświadczenie słuchania i prawdziwe możliwości soniczne, które są wspólne dla wszystkich konstrukcji audio Bowers & Wilkins i łączą się z projektem elementów i materiałów, pochodzących z bogatego włoskiego dziedzictwa Maserati.

P5 Maserati Edition wykończone są wysokogatunkową naturalną skórą w charakterystycznym dla Maserati ikonicznym i wyróżniającym kolorze racing blue i zapewniają niezwykle komfortowe dopasowanie. Ponadto słuchawki P5 Maserati Edition wzbogacone zostały o emblemat ze słynnym trójzębem Maserati, który umieszczono na pałąku nagłownym, a także ekskluzywny futerał podróżny, wykonany z pikowanej skóry. Trójząb zaprojektował w 1926 r. Mario Maserati, wzorując się na posągu Neptuna z bolońskiej fontanny na Piazza Maggiore.

 

 

Naturalnie P5 Maserati Edition gwarantują wielokrotnie nagradzane właściwości dźwiękowe, z których słyną oryginalne mobilne słuchawki hi-fi P5, z relaksującym naturalnym brzmieniem płynącym ze specjalnie opracowanych, ultralinearnych magnesów neodymowych i zoptymalizowanych membran wykonanych z Mylaru. Maksymalną izolację od szumu zewnętrznego zapewnia połączenie uszczelnionych skórzanych poduszek nausznych i zamkniętego projektu tyłu obudowy wyposażonego w sztywną metalową płytkę. Całość
gwarantuje niesamowity komfort nawet podczas długotrwałych sesji odsłuchowych.

 

Tak, jak oryginalne mobilne słuchawki hi-fi P5, wersja P5 Maserati Edition dostarczana jest z przewodem "Made for iPhone", umożliwiającym prowadzenie rozmów telefonicznych i sterowanie urządzeniem, a także z wysokiej jakości standardowym przewodem audio z pozłacanymi wtykami. Ich wymianę ułatwiają magnetycznie mocowane poduszki nauszne, po zdjęciu których użytkownik uzyskuje łatwy dostęp do złączy. Stonowany styl Maserati i możliwości brzmieniowe Bowers & Wilkins sprawiają, że P5 Maserati Edition stają się światowym liderem luksusowego odsłuchu.

Dane techniczne:

Zdalne sterowanie kompatybilne z iPhonem; przetwornik dynamiczny z membraną z Mylaru; neodymowe magnesy; zamknięta konstrukcja izolująca hałas; płaski, pojedynczy przewód z OFC, odłączalny/wymienialny
Przetworniki: 2 x ø40 mm
Impedancja: 26 Ω
Pasmo przenoszenia: 10 Hz-20 kHz
Tolerancja: lewy/prawy +/- 1 dB przy 1 kHz
Maksymalna moc wejściowa: 50 mW
Czułość: 115 dB/V przy 1 kHz
Wejścia:
- 3,5 mm stereo mini jack (na przewodzie)
- 2,5 mm mini jack (w słuchawkach)
Wymiary: 180 x 150 x 35 mm (wys x sz x gł)złożone na płasko, 600 mm podczas użytkowania
Waga: 195 g
Wykończenie obudowy: prawdziwa skóra i metal

Mobilne słuchawki hi-fi P5 Maserati Edition będą dostępne na przełomie stycznia i lutego 2014 r., a ich poglądowa cena detaliczna wyniesie 1800 zł.

 

 

Maserati

Maserati jest jednym z najbardziej znanych światowych producentów sportowych aut. Firma została założona w Bolonii we Włoszech w 1914 r., a jej zaangażowanie doprowadziło do uzyskania wielu sportowych osiągnięć i stworzenia serii legendarnych samochodów szosowych i wyścigowych. Dzisiaj Maserati ze swoim trójzębem w logo pozostaje symbolem motoryzacyjnych innowacji, inżynieryjnej doskonałości i wytwornego luksusu.

Bowers & Wilkins

Bowers & Wilkins jest specjalistą w świecie hi-end i projektantem najbardziej charakterystycznych na świecie systemów hi-fi. W niezwykle bogatym portfolio producenta znajdują się się między innymi takie konstrukcje jak unikatowa stacja muzyczna Zeppelin Air, słuchawki P5 i flagowe zestawy głośnikowe z serii 800 Diamond, które wykorzystywane są w najlepszych światowych studiach nagraniowych takich jak Abbey Road Studios w Londynie.

 

 

 

 

Bowers & Wilkins
Tagi: