Bowers & Wilkins prezentuje słuchawki P7

21.10.2013 14:10

Słuchawki Bowers & Wilkins P7 zapewniają otulające słuchacza, nieskazitelnie czyste doświadczenie muzyczne. Połączenie nowych przetworników, luksusowych materiałów i funkcjonalnej, składanej konstrukcji czyni P7 najlepszymi mobilnymi słuchawkami hi-fi Bowers & Wilkins.

 

 

Bowers & Wilkins z dumą prezentuje mobilne słuchawki hi-fi. P7 to pierwsza konstrukcja wokółuszna. Ten model gwarantuje prawdziwie wciągające doświadczenie muzyczne, połączone z luksusowym komfortem i nieskazitelną jakością wykonania, której można oczekiwać od Bowers & Wilkins. W P7 wszystko zostało zaprojektowane tak, aby pozwolić zatracić się w muzyce. Dzięki technologicznym udoskonaleniom, jakie zostały wprowadzone w tych słuchawkach, reprodukcja dźwięku jest rewelacyjna. Bas brzmi bardziej sprężyście, wokale są lepiej sprecyzowane, a do tego można cieszyć się cudowną przestrzennością, równowagą i czystością w całym zakresie pasma przenoszenia.

 

 

W P7 Bowers & Wilkins wykorzystał całą swoją wiedzę na temat technologii głośnikowej i urzeczywistnił ją w mobilnych słuchawkach. Nowe przetworniki i charakterystyczna dla Bowers & Wilkins dbałość o detale oznacza gigantyczny krok w przód w jakości dźwięku. Dzięki wokółusznej konstrukcji i wygodnemu dopasowaniu muszli nic nie odrywa cię od słuchania. Wszystko ze względu na to, że gdy słyszysz tak dobry dźwięk, nie chcesz, aby cokolwiek przeszkadzało w czerpaniu radości z obcowania z muzyką.

 

 

W pełni okalające uszy muszle nie tylko izolują od hałasu i zapewniają wysoki poziom komfortu użytkowania, lecz także dzięki dwuszczelinowej konstrukcji pomagają poduszkom dopasować się do kształtu głowy użytkownika słuchawek. Ich projekt umożliwia zachowanie jednakowego poziomu objętości powietrza pomiędzy przetwornikiem i powierzchnią ucha po obu stronach głowy. To nie tylko poprawia scenę stereofoniczną, lecz także optymalizuje brzmienie pod kątem każdego słuchacza.

 

Tak, jak w przypadku wszystkich słuchawek Bowers & Wilkins, projektanci nie oszczędzali na jakości obudowy i doborze materiałów. Ruchome części, takie jak pomysłowy mechanizm składania, wykonane są ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Płytka z logo została wykonana ze szczotkowanego aluminium. Pasek nagłowny i nauszniki pokryte są luksusową, miękką skórą, czyniąc je przyjemnymi w użytkowaniu nawet podczas długich sesji odsłuchowych. Ponadto P7 wyposażone są w odłączany przewód z mikrofonem i
zdalnym sterowaniem. Ta kompleksowa dbałość o szczegóły, zaawansowana technologia i dobór materiałów oznacza, że P7 są, jak dotąd, najlepszymi słuchawkami Bowers & Wilkins.

Technologia

W większości słuchawek sposób, w jaki został zaprojektowany przetwornik, ogranicza jakość dźwięku. Aby zachować odpowiednią przestrzeń, membrana musi pełnić podwójną rolę: generatora dźwięku i systemu zawieszenia. Ale w P7 stworzyliśmy przetwornik słuchawkowy, który działa bardziej jak przetwornik w głośniku hi-fi, w którym membrana koncentruje się wyłącznie na pracy, którą ma wykonać: wytworzyć dźwięk.

 

 

Wewnętrzne kosze głośnika obramowujące przetworniki P7 są perforowane za pomocą odpowietrzników pokrytych warstwą stawiającą opór. Ten unikatowy projekt umożliwia precyzyjną kontrolę przepływu powietrza z tyłu przetwornika, zapewniając bardziej stały ruch analogiczny do tłoka. Ponadto, podczas gdy cewki większości słuchawek wykonane są z miedzi, cewki P7 zostały wykonane z lżejszej kombinacji aluminium-miedź. Dzięki mniejszej wadze przetwornik może poruszać się swobodniej, zwiększając dynamikę wysokich częstotliwości.

 

Obudowę przetworników P7 wykonano z materiału polimerowego, który został przygotowany i dostrojony tak, aby charakteryzował się niezwykłą sztywnością i biernością. To ogranicza wszelkie drgania, które mogłyby podkolorować brzmienie. Dodatkowo specjalny materiał wewnątrz obudowy głośnika pomaga kontrolować i tłumić wewnętrzne odbicia, jeszcze bardziej redukując podkolorowanie i zniekształcenia. To wszystko pozwoliło stworzyć przetwornik o precyzyjniejszej, lepiej kontrolowanej motoryce, pozwalającej zapewnić wybitne parametry. Słuchawki Bowers & Wilkins P7 są już w sprzedaży. Ich cena detaliczna wynosi 1799 zł.

 

 

 

 

 

Bowers & Wilkins
1799 PLN
Tagi: