Cyfrowe dyktafony Sony - usłyszysz każde słowo

16.03.2011 13:44

Wykłady, rozmowy, sesje komponowania piosenek – wszystko to można nagrywać za pomocą łatwych w obsłudze dyktafonów cyfrowych nowej generacji firmy Sony. Eleganckie i proste w użyciu, posiadają funkcje inteligentnego wycinania szumu, bezpośrednie połączenie USB i gniazdo na kartę pamięci. Są dobrymi towarzyszami dla każdego, kto chce zarejestrować ważne informacje z cyfrową jakością.

 

 

* Nowy system S-Microphone, który zapewnia wysoką czułość i zmniejsza szumy.
* Technologia Intelligent Noise Cut, która gwarantuje czysty, naturalny głos i redukuje szum tła.
* Gniazdo na kartę MicroSD/M2 umożliwiające łatwą rozbudowę pamięci i udostępnianie plików.
* Bezpośrednie połączenie USB (seria ICD-UX). Nowa, przydatna funkcja "Wybór sceny".
* Łatwe w użytkowaniu nowe oprogramowanie Sound Organiser

 

 

Tegoroczna seria dyktafonów cyfrowych kładzie nacisk na jakość dźwięku, łatwość obsługi i praktyczne aspekty nagrywania, przechowywania oraz udostępniania plików głosowych i muzycznych. Nowy system nagrywania S-Microphone opracowany przez firmę Sony znacznie poprawia zrozumiałość mowy. Łączy w sobie zaawansowaną technologię przetwarzania dźwięku i wysokoczuły mikrofon, który z wyjątkową czystością wychwytuje nawet ciche lub odległe obiekty, a jednocześnie redukuje szum tła.

 

 

Dyktafony cyfrowe ICD-SX mają dwupozycyjny mikrofon stereo, który można bardzo szybko ustawić odpowiednio do nagrywanego obiektu. W przypadku dyktowania lub wywiadów obydwa kierunkowe mikrofony mogą być ustawione wprost w kierunku twarzy nagrywanej osoby. W przypadku nagrywania spotkań lub muzyki mikrofony mogą być ustawione pod kątem 120 stopni, tak aby rejestrowały wszystkie głosy w pomieszczeniu. Nowo zaprojektowana izolacja akustyczna redukuje przenoszenie szumów mechanicznych i związanych z obsługą dyktafonu.

 

 

Nowa funkcja Intelligent Noise Cut tłumi niepożądane dźwięki z tła, a jednocześnie poprawia wyrazistość głosów ludzkich. W odróżnieniu od zwykłych dyktafonów cyfrowych, które po prostu obcinają częstotliwości niskie i wysokie, funkcja ta analizuje charakter szumu tła i eliminuje niepożądane częstotliwości pozostawiając czyste i naturalne brzmienie nagrywanej mowy. Wszystkie modele PC-Link mają obecnie gniazdo na kartę pamięci MicroSD lub M2, co pozwala powiększyć wewnętrzną pamięć urządzenia. Po zakończeniu nagrywania wystarczy włożyć wymienny nośnik do czytnika komputera, aby przenieść do niego pliki w celu przechowywania lub edycji.

Nowa funkcja Scene Select (Wybór sceny) eliminuje niepewność przy dostosowywaniu ustawień dyktafonu do nagrywanego obiektu. Wystarczy wybrać "Muzykę", "Spotkanie", "Wywiad" lub "Dyktowanie". Tryb nagrywania, poziom, filtr górnoprzepustowy i ogranicznik zostaną ustawione automatycznie zapewniając czysty, naturalny dźwięk.

 

 

 

Jest także nowa funkcja Track Mark, która ułatwia nawigację w przypadku długich nagrań. W czasie nagrywania lub odtwarzania użytkownik po prostu dotyka wygodnie umieszczonego przycisku "T-Mark" i może w ten sposób wstawić do 98 znaczników w każdym pliku. Wszystkie modele PC-Link są dostarczane z nowym oprogramowaniem Sound Organiser, które umożliwia łatwe katalogowanie, edytowanie i udostępnianie plików głosowych i muzycznych na komputerze PC.

Wszystkie nowe dyktafony cyfrowe Sony są kompatybilne z cenionym oprogramowaniem do rozpoznawania i transkrypcji mowy Dragon Naturally Speaking 11 (Recorder Edition). Nowe modele ICD-UX mają 5-gwiazdkowe certyfikaty dokładności przy dyktowaniu, natomiast modele ICD-AX i ICD-PX uzyskały 4 gwiazdki. Najbardziej zaawansowany model ICD-SX712D ma wyjątkowy, 6-gwiazdkowy certyfikat dokładności przy dyktowaniu, a ponadto jest dostarczany z oprogramowaniem Dragon NaturallySpeaking 11 (Recorder Edition).

 

 

Dyktafony cyfrowe ICD – przegląd modeli 2011
Tegoroczna seria dyktafonów cyfrowych Sony zaspokaja wszystkie potrzeby związane z rejestracją dźwięku – od mowy po muzykę. Opracowane z myślą o studentach serie ICD-BX i ICD-PX oferują nagrywanie i odtwarzanie dźwięku stereo z wysoką jakością w formacie MP3 oraz dużą wbudowaną pamięć (2 GB) i wygodne funkcje, takie jak nagrywanie sterowane głosem. Modele z serii ICD-AX mają ponadto duże, wygodne przyciski ułatwiające obsługę oraz tuner FM, który umożliwia słuchanie ulubionych stacji radiowych.

Modele z nowej serii ICD-UX charakteryzują się wyjątkowo dobrą jakością dźwięku i wygodą obsługi. Odtwarzają dźwięk w formatach MP3, WMA i AAC oraz mają wbudowane złącze USB do łatwego podłączenia do komputera bez przewodów. Najbardziej zaawansowana seria ICD-SX, idealna do przeprowadzania wywiadów i nagrywania muzyki na żywo, oferuje dużą pamięć 2 GB, w której można zapisać nawet najdłuższą serię wykładów. Nagrywanie w trybie Linear PCM zapewnia doskonałą jakość dźwięku nagrywanego przez parę wysokiej jakości mikrofonów stereo o regulowanym ustawieniu kątowym, dzięki czemu modele te są doskonałymi notatnikami dla kompozytorów piosenek i muzyków w czasie prób. Nowe modele dyktafonów cyfrowych Sony będą dostępne od kwietnia 2011 r.

 

Najważniejsze cechy (wybrane modele):

 

 

 

 

 

 

Sony