Cyfrowe media na ekranie Twojego telewizora w formacie HD

15.02.2011 17:13

Kompaktowe, zewnętrzne urządzenie multimedialne - Iomega ScreenPlay MX HD Media Player - wyposażone w dysk twardy powala odtwarzać zdjęcia, wideo i audio w jakości HD z wewnętrznego dysku lub dołączonych pamięci USB.

Firma Iomega, globalny lider w systemach ochrony danych, wprowadza na rynek polski urządzenie multimedialne Iomega ScreenPlay MX HD Media Player. Odtwarzacz wyposażony jest w dysk twardy o pojemności 1 lub 2TB i pozwala odtwarzać zdjęcia, filmy i muzykę jakości HD 1080p na telewizorach wysokiej rozdzielczości. ScreenPlay MX HD obsługuje najnowsze formaty wideo, takie jak H.264, WMV czy RMVB, jak również popularne Divx, MPEG czy XVid.

 

 

Odtwarzacz obsługuje napisy w formacie txt i napisy z polskimi znakami diakrytycznymi. Urządzenie pozwala też wysyłać strumieniowo zawartość kamer wideo, aparatów i pamięci przenośnych podłączonych przez złącze USB 2.0 na telewizory HD. Do podłączenia telewizora wykorzystane mogą być złącza HDMI, kompozytowe wideo i audio, kompozytowe Y, Pb, Pr lub koncentryczne S. Dysk wewnętrzny o pojemności 2TB pozwala zapisać cyfrowe biblioteki plików zawierające np. 500000 piosenek, 80000 zdjęć, 770 godzin wideo czy 240 godzin wideo HD.

ScreenPlay MX HD wykorzystuje menu w języku polskim i może współpracować z systemami Windows lub Mac. Do zestawu dołączony jest pilot ułatwiający zdalną obsługę urządzenia. Wraz z urządzeniem dostarczane jest unikalne, darmowe oprogramowanie Iomega Protection Suite, służące do archiwizacji, ochrony antywirusowej zdjęć, filmów, muzyki i innych plików.

 

 

Iomega Protection Suite zawiera:
"    2-miesięczną subskrypcję oprogramowania Trend Micro Internet Security dla PC lub Trend Micro Smart Surfing dla Mac.
"    Iomega QuikProtect: oprogramowanie do archiwizacji na poziomie plików na dyski twarde i sieciowe urządzenia typu NAS (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).
"    MozyHome Online Backup service: internetowa usługa darmowej archiwizacji 2GB danych (nielimitowana przestrzeń na archiwum za 4,95 USD/miesiąc). Serwis MozyHome Online pozwala odtworzyć najistotniejsze dane z dowolnego komputera z dostępem do Internetu z dowolnego miejsca na świecie.
"    Roxio Retrospect Express: oprogramowanie do archiwizacji danych, aplikacji i ustawień (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).

Wszystkie programy Iomega Protection Suite mogą być pobrane przez Internet.

 

 

Obsługiwane formaty mediów:
-    Wideo: H.264, WMV, RMVB, MPEG-1/2/4(part 2, ASP), DivX +/ HD, Xvid
-    Typy plików: .avi, .iso, .vob, .mp4, .mov, mkv
-    Napisy: SRT, SSA, SUB, SMI, MKS, TXT
-    Zdjęcia: JPEG, BMP, GIF, TIFF, PNG
-    Audio: MP3, AC3, WAV, WMA, OGG, AAC, PCM, M4A ? Playlist: PLS, M3U, WPL

Urządzenie Iomega ScreenPlay MX HD Media Player jest dostępne w następujących  pojemnościach:
-    Iomega ScreenPlay MX HD Media Player - 1TB - 549 PLN
-    Iomega ScreenPlay MX HD Media Player - 2TB - 749 PLN
-    Iomega ScreenPlay TV Link MX HD Media Player (wersja bez dysku) - 299 PLN.

Urządzenia chronione są trzyletnią gwarancją (trzeci rok po zarejestrowaniu produktu przez Internet).

Iomega
Iomega Corporation, będąca w całości własnością EMC Corporation, której centrala znajduje się w San Diego, jest światowym liderem innowacyjnych rozwiązań do przechowywania danych i bezpieczeństwa sieciowego dla małych przedsiębiorstw, biur domowych i konsumentów. Firma sprzedała ponad 410 milionów dysków od czasu powstania w 1980 roku. Obecnie, portfolio Iomega zawiera produkty NAS, zewnętrzne dyski twarde, dyski multimedialne w tym rodzinę produktów ScreenPlay i nagradzane systemy REV Backup Drive.
 

 

Iomega
299 - 749 PLN