Dwie nowości audio od Sony

06.08.2009 16:21

Koncern Sony zaprezentował dwa nowe Walkmany - odtwarzacze wideo MP3 z serii E440 oraz model B140. Pierwszy to propozycja dla osób pragnących nie tylko słuchac muzyki ale także chcących oglądać filmy i zdjęcia. Drugi Walkman to propozycja dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Sony Walkman

Nowy, smukły i elegancki odtwarzacz Sony Walkman z serii E440 to propozycja dla osób, które nie mały dotąd okazji poznać fascynującego świata dźwięku i obrazu Walkman.
Dostępne w dwóch odmianach – czarnej i czerwonej – urządzenie ma zaledwie 9,3 mm grubości, dzięki czemu bez kłopotu mieści się w kieszeni albo w torbie. Mimo małych wymiarów odznacza się sporymi możliwościami.
Do szczegółowego wyświetlania filmów, zdjęć, okładek albumów, playlist itp. służy duży, kolorowy ekran o przekątnej 2 cala i rozdzielczości QVGA.

Sony Walkman

Jak można spodziewać się po odtwarzaczu Walkman, konstruktorzy serii E zastosowali szereg unikatowych technologii Sony, których celem jest zapewnienie lepszych wrażeń przy słuchaniu ulubionej muzyki.
Nowy Walkman jest pierwszym modelem z serii E wyposażonym technologię Sony Clear Audio, poprawiającą dynamikę i szczegółowość brzmienia. Technologia Clear Stereo ma za zadanie osłabianie przesłuchów między kanałami, a technologia Clear Bass wytwarza mocne tony niskie, nie powodując zniekształceń.
Dodatkową precyzję regulacji brzmienia zapewnia 5-pasmowy korektor dźwięku. Użytkownik ma też do dyspozycji funkcję dynamicznej normalizacji, która wyrównuje poziomy dźwięku poszczególnych utworów, zapewniając w ten sposób komfort słuchania.
Importowanie muzyki, filmów i zdjęć przebiega szybko i bezproblemowo – wystarczy przenieść odpowiednie pliki z komputera bądź skorzystać z programu iTunes4 8.1 lub Content Transfer 1.2.
Urządzenie obsługuje szereg najbardziej popularnych formatów muzyki i filmów, między innymi pliki WMA i WMV z ochroną DRM. Nowością jest obsługa popularnego plików wideo przez dostarczany program Content Transfer 1.25.

Sony Walkman

Dla zapewnienia jeszcze większej różnorodności źródeł dźwięku, odtwarzacz jest wyposażony w radio UKF. Aby nagrać słuchaną audycję, wystarczy nacisnąć jeden przycisk.
Świetne brzmienie i pomysłowe rozwiązania idą w parze z dużą wydajnością akumulatora. Po naładowaniu, Walkman z serii E może odtwarzać muzykę do 30 godzin, a filmy do 6 godzin.

Sony Walkman

Natomiast Nowy, mały Sony Walkman B140 idealnie nadaje się dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Łączy efektowną stylistykę z wysoką jakością dźwięku odtwarzaczy Walkman. Atrakcyjny wygląd urządzenia jest między innymi zasługą czterech rzucających się w oczy odmian kolorystycznych obudowy i słuchawek. Modele w kolorze czarnym, czerwonym i różowym są pomyślane jako uzupełnienie najnowszych notebooków VAIO CS i aparatów cyfrowych Cyber-shot S.

Sony Walkman

Mimo małych wymiarów samego urządzenia, jego akumulator wystarcza na odsłuch do 18 godzin. Co więcej, kiedy akumulator się wyczerpie, zaledwie 3 minuty ładowania zapewnią do 90 kolejnych minut słuchania.  Do wypełnienia odtwarzacza ulubionymi utworami wcale nie jest potrzebny komputer. Walkman z serii B można bowiem podłączyć do portu USB mikro- lub minizestawu Hi-Fi zgodnego ze standardem pamięci masowej USB i funkcją zgrywania / przesyłania nagrań.

Sony Walkman

Nie ma oczywiście żadnych przeciwwskazań, by zintegrowany wtyk USB odtwarzacza podłączyć do komputera, a następnie zaimportować utwory przez przeniesienie odpowiednich plików.
Odtwarzacze Walkman nieprzypadkowo słyną z jakości dźwięku. Użytkownik ma do dyspozycji pięć ustawień korektora, a specjalny przycisk BASS umożliwia błyskawiczne włączenie trybu wzmocnienia tonów niskich, w którym dodatkową atrakcją są migające w rytm muzyki diody LED.

Sony Walkman

Nowy Walkman jako pierwszy model z serii B upraszcza wyszukiwanie muzyki w czasie zajęć, na przykład ćwiczeń. Unikatowa funkcja ZAPPIN umożliwia odtwarzanie krótkich, charakterystycznych fragmentów poszczególnych utworów, które ułatwiają ich rozpoznanie. Stanowi to atrakcyjną alternatywę dla standardowych funkcji wyszukiwania, zwłaszcza, jeśli utwór trudno jest poznać po kilku pierwszych taktach.
Modele B140F są wyposażone w radio UKF i funkcję nagrywania z radia. Do obu serii można nabyć szereg akcesoriów. Lekka opaska sportowa do serii B ułatwia słuchanie muzyki podczas ćwiczeń. Do serii E można natomiast nabyć dok z głośnikami GU50, uniwersalną opaskę sportową na ramię i silikonowe osłony ochronne.

Sony