Ekologia i styl - pierwszy monitor Phillips z serii Moda

14.10.2011 12:50

Na polskim rynku pojawił się nowy elegancki i stylowy 24-calowy monitor Philips 248C3 z serii Moda wyświetlający obraz o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, kątach widzenia 170 stopni (w poziomie), 160 stopni (w pionie) i maksymalnej jasności 300 cd/m2.

 

 

Philips 248C3: 24 cale Full-HD w technologii W-LED

Producent położył duży nacisk na aspekty ekologiczne. W monitorze zastosowano podświetlenie diodami W-LED, dzięki czemu jest on wolny od rtęci, począwszy od procesu produkcji, aż po jego utylizację. Na szczególną uwagę zasługuje energooszczędność monitora potwierdzona certyfikatem EnergyStar 5.0.

 

 

W trybie pracy standardowej monitor pobiera tylko 16,6 W. Niezwykle cienka obudowa monitora w dwóch połyskujących odcieniach - czarnym z przodu i białym z tyłu oraz stabilna, lśniąca podstawa z odlewanego aluminium łączą w sobie ergonomię i design.

 

 

Monitor wyposażony został w kilka przydatnych funkcji:

- SmartImage to technologia Philipsa pozwalająca na przełączanie między predefiniowanymi ustawieniami kontrastu, nasycenia kolorów i ostrości. Dostępne są następujące tryby: tekst, biuro, zdjęcia, film, gry, ekonomiczny i wyłączony.

 

 

- SmartKolor jest funkcją, która wzmacnia sygnał RGB, poprawiając saturację kolorów, zapewniając tym samym bogaty i żywy obraz.
- SmartTxt z kolei, to skomplikowany algorytm, który zwiększa kontrast i ostrość krawędzi czcionek oraz dostosowuje skalę odcieni szarości, dzięki temu monitor pozwala na czytanie PDF-ów oraz innych tekstów tak, jakby korzystało się z dedykowanego czytnika e-booków.

 

 

Sterowanie monitorem odbywa się za pomocą reagujących na dotyk ikon SmartTouch, które zastępują standardowe przyciski znajdujące się zazwyczaj na obudowie. Po aktywacji ikony SmartTouch świecą się, informując o wykonywaniu zadanych poleceń.

 

 

Monitor Philips 248C3 wyposażony został w dwa gniazda HDMI, co pozwala na jednoczesne podłączenie dwóch źródeł sygnału: np. komputera PC oraz odtwarzacza multimedialnego lub kamery wideo. Tym samym w prosty sposób możemy przełączać dwa źródła sygnału bez potrzebny odpinania kabli.

 

 

Monitor charakteryzuje się kontrastem statycznym na poziomie 1000:1, ale dzięki technologii SmartContrast osiąga wartość dynamiczną nawet 20000000:1. Interfejs HDMI umożliwia wyświetlanie obrazu 16:9 Full HD 1080p, a praktyczny przełącznik pozwala na wygodne przechodzenie między formatem szerokoekranowym i tradycyjnym 4:3. Czas reakcji monitora wynoszący zaledwie 2 ms (GtG) zostanie szczególnie doceniony podczas grania czy oglądania filmów akcji.

 

 

Monitor razem z podstawą waży 4,5 kg. Wymiary (z podstawą) to odpowiednio: 579 × 443 × 194 mm. W zestawie znajdują się przewód HDMI oraz VGA. Sugerowana cena detaliczna monitora wynosi 949 zł brutto. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta w systemie door to door.

 

 

MMD to firma należąca do TPV, założona w 2009 w wyniku porozumienia z Philipsem. Łącząc obietnice marki Philips oraz doświadczenie TPV w produkcji paneli LCD, MMD koncentruje się na szybkim dostarczaniu na rynek innowacyjnych produktów.

 

 

MMD posiada centralę europejską w Amsterdamie, a w Pradze lokalne biuro. Poprzez sieć lokalnych przedstawicieli MMD współpracuje z wiodącymi dystrybutorami i resellerami IT. Centrum projektowo-rozwojowe ma swoją siedzibę na Tajwanie.

 

 

 

 

 

 

MMD
Tagi: