Głośnik AirZone Series 3 Gear4 z AirPlay - niech muzyka wypełni Twój dom!

20.02.2013 08:55

Wszystkie prognozy technologiczne na najbliższe lata, co do jednego są zgodne - przyszłość opiera się na rozwiązaniach bezprzewodowych. Jedną z technologii wykorzystywanych do bezprzewodowej obsługi urządzeń elektronicznych, jest stworzona w roku 2004 i sygnowana przez Apple AirTunes, od roku 2010 znana jako AirPlay.

 

 

Pozwala ona na bezprzewodowe i strumieniowe przesyłanie wszelkich danych - muzyki, filmów, zdjęć i innego rodzaju plików do urządzeń odbiorczych. Firma Gear4, jako największy europejski partner Apple, w swojej dotychczasowej ofercie zaprezentowała już urządzenie z wykorzystaniem technologii AirPlay - AirZone Series 1. Obecnie gama rozwiązań bezprzewodowych producenta powiększa się, a na rynek wkracza nowa generacja głośnika - AirZone Series 3.

 

 

AirZone Series 3 to kompaktowe rozwiązanie cechujące się nowoczesnym wyglądem, dzięki któremu stanowić będzie nie tylko funkcjonalny głośnik, ale też elegancki element wyposażenia domowego wnętrza. Głośnik, wyposażony w technologię AirPlay, umożliwia współpracę ze wszystkimi urządzeniami Apple: iPhone'ami, iPadami, iPodami touch oraz komputerami Mac. By korzystać z głośnika, wystarczy sieć Wi-Fi. Dzięki niej oraz technologii AirPlay możliwe jest strumieniowe przesyłanie muzyki w obrębie całego domu - również w sytuacji, w której znajduje się w nim kilka głośników AirZone. Wszystkie one mogą synchronicznie odtwarzać muzykę z jednego urządzenia Apple.

 

 

Na tylnym panelu głośnika, oprócz złącza Aux In, wejścia zasilania i przycisku uruchamiającego, umieszczono również wejście USB oraz przycisk parowania. By rozpocząć współpracę między urządzeniem Apple a AirZone Series 3, wystarczy jednorazowo podłączyć je do głośnika za pomocą kabla USB i skorzystać z przycisku parowania. Po rozłączeniu kabla, urządzenia są już zsynchronizowane, a AirZone gotowy jest do odtwarzania muzyki z wybranego nośnika.

 

 

Czyste i przestrzenne brzmienie AirZone Series 3 zyskuje dzięki dwóm wbudowanym przetwornikom, wzmacniaczowi akustycznemu klasy D i zasilaniu o mocy 16 W. Podłączony do zasilania głośnik podczas odtwarzania muzyki, może również ładować baterię w urządzeniach takich, jak iPhone'y czy iPady. Cena głośnika AirZone Series 3 od Gear4 wynosi 699 złotych.

 

 

 

 

Gear4
699 PLN