Granie na okrągło - Xorb - stylowy głośnik od Gear4

22.11.2012 13:52

Wygląd to nie wszystko, ale coraz częściej staje się on ważnym czynnikiem branym pod uwagę podczas różnorodnych zakupów. Nowa marynarka, stół do kuchni czy telefon - kupując, coraz częściej wymagamy nie tylko doskonałej jakości, ale też walorów estetycznych.

 

 

Gear4, dostawca nowoczesnych rozwiązań z zakresu audio, nieustannie pracuje nie tylko nad parametrami technicznymi swoich produktów, ale też nad ich designem. Kolejnym osiągnięciem na tej drodze jest najnowszy głośnik Xorb - niewielki wymiar i wielka moc. A wszystko to zamknięte w kulistym urządzeniu, które zmieści się wszędzie - przy komputerze, na stoliku do kawy czy na półce z książkami - i pasować będzie do każdej przestrzeni.

 

 

Xorb to niewielki głośnik o szerokości i wysokości nieprzekraczającej 18 cm, ważący około 1,4 kg. Wewnątrz skrywa on jednak potężną moc - dwa neodymowe głośniki wysokotonowe oraz jeden głośnik niskotonowy tworzą zestaw o mocy 30 W, który wypełnić może dźwiękiem nawet największy pokój. To niepozornie wyglądające urządzenie w rzeczywistości stanowi wysokiej klasy 2.1-kanałowy system dźwięku - oferuje moc dostarczaną przez większe zestawy, ale jest bardziej od nich mobilny.

 

 

Z tyłu głośnika umieszczony został panel sterowania, na którym poza standardowymi rozwiązaniami - przyciskiem On/Off, portem AUX IN, portem do podpięcia głośnika do prądu - umieszczone zostało także gniazdo USB. Umożliwia ono podłączenie do Xorb smartfona lub tabletu i korzystanie z głośnika jako ładowarki. Pozwala to na odtwarzanie muzyki, przy jednoczesnym ładowaniu urządzenia lub na ładowanie smartfona przy jednoczesnym odtwarzaniu dźwięku z tabletu. Na tylnym panelu Xorb znajdują się również regulacja głośności oraz mocy basów - każdy użytkownik może samodzielnie decydować o tym, jak wyraźne mają być niskie tony w słuchanych ścieżkach dźwiękowych.

 

 

Niewielkie rozmiary Xorb sprzyjają mobilności. Dlatego też producent zapewnił możliwość wyboru - kulisty głośnik dostępny jest zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej, w której łączność między nim a urządzeniem nadawczym oparta jest na technologii Bluetooth.

 

 

Rozwiązania i technologie zastosowane w głośniku Xorb:

* 2.1-kanałowy system dźwięku o mocy 30W
* wyposażony w gniazdo 3,5 mm pozwalające na połączenie z każdym smartfonem, tabletem czy innym urządzeniem nadawczym
* pełna kontrola basów zapewniana przez pokrętło umieszczone z tyłu głośnika
* gniazdo USB umożliwiające wykorzystywanie głośnika również jako ładowarki do urządzeń mobilnych
* moduł łączności Bluetooth wbudowany w bezprzewodową wersję głośnika.

Głośniki Xorb i Xorb Wireless dostępne będą w sprzedaży w grudniu 2012 roku, w sieciach sklepów Media Markt, Saturn i Redcoon. Cena głośnika Xorb wyniesie 349 zł, a głośnika Xorb Wireless - 399 zł.

 

 

Istniejąca od 2004 roku brytyjska marka Gear4 to jedna z pierwszych na świecie firm, która podjęła się produkcji linii akcesoriów dedykowanych iPod'om. Rozszerzając swą działalność na kolejne kraje, Gear4 dynamicznie powiększał również asortyment swoich produktów. Dziś firma, będąca największym w Europie partnerem Apple, poza bogatym wyborem akcesoriów do iPhone'ów, iPod'ów i iPad'ów, poszczycić się może również wysokiej jakości rozwiązaniami technologicznymi z zakresu audio.

Szeroka gama nowoczesnych głośników, radiobudzików, słuchawek i stacji dokujących - teraz również dla smartfonów korzystających z systemów Android - to rozwiązania cechujące się nie tylko doskonałą funkcjonalnością, ale też nowoczesnym i pomysłowym designem, trafiającym w gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

 

 

 

 

Gear4
349 i 399 PLN
Tagi: