Klipsch iGroove SXT

30.10.2008 02:50

Klipsch iGroove SXT to stacja dokująca di iPoda, która charakteryzuje się wspaniałym współczynnikiem wielkości do jakości reprodukowanego dźwięku. Stacja jest kompatybilna z wszystkimi iPodami. Natomiadst dzięki wejściu liniowemu może także obsłużyć właściwie każdy odtwarzacz MP3 oraz MP4.

Klipsch iGroove SXT to stacja dokująca di iPoda, która charakteryzuje się wspaniałym współczynnikiem wielkości do jakości reprodukowanego dźwięku. Stacja jest kompatybilna z wszystkimi iPodami.

Dzięki wejściu liniowemu system może także obsłużyć właściwie każdy odtwarzacz MP3 oraz MP4. Maksymalna efektywność Klipscha iGroove SXT to 90 dB.

System zawiera dwudrożne kolumny głośnikowe, w skład których wchodzą głośniki niskotonowe z membraną o średnicy 2,5 cala oraz głośnik wysokotonowy o średnicy 0,75 cala, wspomagany przez tubę MicroTractrix.

W czerwcowym numerze miesięcznika "What HiFi?", można znaleźć test tej stacji dokującej do iPoda z głośnikami Klipsch iGroove SXT. Dzięki nieprawdopodobnie wysokiej jakości emitowanego dźwięku urządzenie zostało ocienione przez magazyn na "5 Stars" - "5 gwiazdek".

Magazyn napisał: "Ponieważ nasze testy są z natury porównawcze, kiedy pierwszy raz testowaliśmy stację dokująca Klipsch'a, w naszym lutowym numerze, na przeciwnika iGroove'a, daliśmy prowadzącego w swojej klasie Logitecha.

Wyniki były tak bliskie - tyle samo za, co i przeciw - że zdecydowaliśmy się dłużej mu przyjrzeć. Ponowne przyjrzenie się i posłuchanie Klipsch'a, całkowicie potwierdza 5-gwiazdkowy status iGroove SXT - w szczególności w porównaniu z nowymi, rywalami cenowymi: Logic3 i Gear 4.

W porównaniu z nimi wygląda on na mały, ale perfekcyjnie uformowany system. Mamy tu też, również dobrą liczbę funkcji, prosty i podstawowy, ale przyzwoity pilot, złącze S-Wideo i gniazdo Line-in.

W akcji, Klipsch ciągle zachwyca, z bogatym, gładkim dźwiękiem, przy jego minimalnym rozmiarze. Jest szczęśliwie napędzany przez Marka Ronsona, łatwo wypełniając pokój kochanymi słodkimi tonami Bebel Gilberto, wybaczając szorstkie brzmienie skompresowanych utworów.


Uzależnieni od iTunsów będą to mieli na uwadze. Przytykiem do tych uprzejmości, jest w porównaniu z bardziej otwartym i żwawo brzmiącym Logitechem, słyszalny delikatny brak detali i integracji. Ale widzimy wiele uwodzicielstwa iGroove'a szczególnie w desktopowych powinnościach."

Klipsch iGroove SXT w skrócie:

    * Zalety: kompaktowa wielkość głośników, atrakcyjny design, dobry dźwięk, relatywnie niska cena, wyjście S-Wideo dla starszych iPodów
    * Wady: brak radia, zegara i alarmu, wyjście wideo nie kompatybilne z iPhonem i aktualną generacją iPodów wideo; pilot ma limitowane funkcjonalności

    * Podsumowanie: system głośników Klipsch iGroove SXT dla iPodów ma może ograniczoną liczbę funkcjonalności, ale za to dostarcza potężnego dźwięku, co jest tym bardziej godne uwagi, kiedy weźmie się pod uwagę jego kompaktowe rozmiary.

Specjalizacja techniczna: 

    * Częstotliwość: 60 Hz - 20 kHz
    * Maksymalna efektywność akustyczna: 90 dB
    * Częstotliwość krzyżowa 6 kHz
    * 0,75-calowy głośnik wysokotonowy

    * MicroTractrix Horn
    * 2,5-calowy subwoofer
    * Wzmacniacz klasy D
    * Obudowa wykonana z plastiku ABS
    * Typ obudowy: Tuned port
    * Zestaw wykończony na czarno ze srebrnymi akcentami i czarnym pokryciem głośników

    * Wejścia:
    - 30-pinowe złącze dokujące iPoda,
    - 3,5 mm pomocnicze mini wejście
    * Wymiary: 475 x 12 x 4,625 cali
    * Waga: 4 funty
    * Dołączony pilot zdalnego sterowania.

Klipsch
140 - 169 USD