Kształt blasku - Dali Fazon F5!

17.08.2011 22:42

W nich jest coś wyjątkowego! Dali Fazon F5 to zupełnie coś innego niż większość głośników na rynku. To spełnienie marzeń o nowej erze głośników, to mieszanka prawdziwego rzemiosła, wydajności i estetyki. Dali Fazon F5 jest najnowszym członkiem rodziny wielokrotnie nagradzanej serii Fazon. Jest to kamień milowy w szerokim portfolio produktów firmy Dali.

 

 

Wyglądająca jak rzeźba obudowa głośników Fazon F5 łączy nowoczesny design z doskonałą wydajnością. Dlatego nazywamy je kształtem blasku nowej epoki, doskonale łączącym dziedzictwo z nowym sposobem myślenia i naturalnym dźwiękiem. Odważny desing Fazon F5 wnosi blask w estetykę wnętrza domu.

 

 

Spadkobierca, odważnie zmieniający przyszłość!
Technologia jest dziedziczona z serii Mentor, z jej cech, takich jak wyrafinowana jakość, nadzwyczajna otwartość i rozdzielczości dźwięku. Rewelacyjny głośnik wysokotonowy z 28-milimetrową, tekstylną kopułką, plus dwa doskonałe 5-calowe głośniki nisko i średniotonowe, umożliwiające odtwarzanie nawet najdrobniejszych szczegółów muzycznych z niezwykłą dynamiką.

 

 

Oszałamiający wygląd mówi sam za siebie: stylowy, śmiały, oparty na unikalnym aluminiowym korpusie, zapewniającym niezwykle sztywną konstrukcję i minimalne refleksy powstające na krawędziach obudowy. Ze względu na wyrafinowany zakrzywiony kształt, Fazon F5 nie ma równoległych ścianek, co zapobiega powstawaniu fal stojących wewnątrz obudowy.

 

 

Dźwięk i kształt
Fazon F5 jest obrazem przyszłości projektowania głośników, pasujących do różnych nastrojów i potrzeb dnia. Od sennego słuchania radia w godzinach porannych, poprzez cieszenie się muzyką po południu, aż do prawdziwego domowego kina w godzinach wieczornych lub podczas zabawy w sobotnią noc. Dali Fazon F5 jest w domu.

 

 

Nagroda EISA dla Dali Fazon F5
Autoryzowany dystrybutor marki Dali w Polsce, Horn Distribution, poinformował o przyznaniu najnowszemu produktowi tej marki - Fazon F5 - prestiżowej nagrody międzynarodowej EISA w kategorii "Europejski design audio 2011-2012".

 

 

W ubiegłym roku nagroda EISA przypadła innemu doskonałemu produktowi Dali - Ikon 6 MK2. Teraz, nowy Fazon F5 zdobył tę nagrodę w sezonie 2011-2012. Dali Fazon F5 jest unikatowym produktem, który przyciąga już teraz wiele uwagi ze względu na wspaniałe brzmienie oraz wyjątkową stylistykę - wszystko połączone w jednym produkcie. Międzynarodowy komitet EISA stwierdza w uzasadnieniu swojej decyzji:

 

 

- Jeśli sądzisz, że kupując kolumny głośnikowe hi-fi, jesteś skazany na prostopadłościenne skrzynki - duński specjalista głośnikowy z firmy Dali udowodni, że jest inaczej. Stylowe Fazon F5 wykonane z niekonwencjonalnych materiałów, z aluminiową obudową uzyskują nowoczesny, elegancki, opływowy kształt - przyjemny nie tylko dla oka, ale też doskonały akustycznie, minimalizujący wewnętrzne odbicia oraz gwarantujący nadzwyczajną sztywność.

 

 

 

Fazon F5 wykorzystuje również, wypróbowane przez Dali, głośniki z membranami z włóknem drzewnym i bardzo lekką jedwabną kopułką wysokotonową. Dostępne w kolorze czerwonym, czarnym i białym, wykonane na wysoki połysk, perfekcyjne w każdym detalu, 86-centymetrowe głośnikowe rzeźby stoją na specjalnych cokołach, w których można całkowicie schować podłączone kable.

 

 

 

 

 

Dali Fazon F5
Tagi: