Marantz wiernie odtwarza muzykę - według zamierzeń artysty

30.08.2011 13:02

Marantz kontynuuje tradycję i przedstawia zaktualizowany zestaw stereo PM6004/CD6004, będący następcą znanego zestawu stereo 6003 - zwycięzcy testów przeprowadzonych przez "What Hi-Fi Sound and Vision".

 

 

Nowy, znakomity wzmacniacz PM6004 i odtwarzacz CD CD6004 dziedziczą wspólne geny, ale wprowadzono dalsze udoskonalenia, aby jeszcze wierniej odtwarzać muzykę - dokładnie tak, jak zamierzał jej oryginalny twórca. Mając tą tradycję na uwadze, inżynierowie Marantz'a tworzący projekty stawiają sobie prawdziwe wyzwania.

 

 

Wykorzystując do maksimum możliwość zastosowania nowych rozwiązań inżynierowie udoskonalili jeszcze bardziej wzmacniacz PM6003, stosując zabiegi dodatkowej poprawy dźwięku i optymalizując balans pomiędzy basem, średnimi i wysokimi częstotliwościami, aby osiągnąć pełną harmonię. Zasadniczą różnicą w PM6004 jest to, że teraz zarówno w sekcjach przedwzmacniaczy, jak i końcówek mocy zastosowano elementy dyskretne, a nie jeden wzmacniacz IC.

 

 

Specjalnie wyselekcjonowanie pojedynczych komponentów nie tylko dało lepsze wyniki jakości niż w układach scalonych, ale także pozwala na bardziej szczegółowe dostrojenie dźwięku, co w efekcie daje większą czystość i przejrzystość sceny dźwiękowej. Oczywiście zachowano toroidalny transformator o niższej impedancji z ekranowaną obudową, analogicznie pozostawiono specjalnie stworzone główne kondensatory, a także tranzystor mocy, który jest zamontowany w tłoczonym z aluminium radiatorze, z łatwością pozwalającym na wyższe obciążenia prądowe i zachowanie ścisłej kontroli nad głośnikami.

 

 

Wszystkie sprawdzone technologie najwyższej próby zostały zachowane. Oczywiście wszystkie oryginalne funkcjonalności również - np. sześć wejść linowych audio, w tym gramofonowe, dwie pary pozłacanych złączy głośnikowych, pozwalających na wygodne połączenie bi-wiring i możliwości zdalnego sterowania pilotem. Inżynierowie Marantz'a kontynuowali tę samą filozofię pełnego oddania tworzeniu produktu w przypadku CD6004, zachowując nawet najmniejsze szczegóły, optymalizując mechanizm napędowy i mocny zasilacz, nalegając na najwyższej jakości konwersję cyfrowo-analogową przy użyciu CS4398, a także zapewniając idealnie symetryczny stopień wyjściowy używając opracowanych dla Marantz'a wzmacniaczy HDAM-SA2.

 

 

A kiedy już wszystko zostało stworzone, sprawdzili to wszystko ponownie i jeszcze bardziej drobiazgowo dostroili skrupulatnie dobrane składniki. W dolnej części konstrukcji dodano solidną, metalową płytę, a mechanizm CD został umieszczony centralnie. W ten sposób, praktycznie wyeliminowano wibracje. Ponadto, stabilny zasilacz, zaprojektowany z zapasem mocy, zapewnia zasilanie obwodom cyfrowym i analogowym odtwarzacza, gdzie wysokiej jakości układ CS4398 przetwarza sygnał cyfrowy. Jest on następnie "wypychany" na pozłacane wyjścia przez stworzony przez Marantz'a moduł HDAM-SA2.

 

 

Podsumowując, CD6004 jest propozycją dla miłośników muzyki, którzy pragną uzyskać tylko najlepszą wydajność i jakość w atrakcyjnej cenie. I jeszcze jedno - jest to również idealna propozycja dla miłośników muzyki z urządzeń przenośnych - dzięki możliwości cyfrowego połączenia iPoda poprzez USB. PM6004 i CD6004 będzie dostępny w kolorze czarnym i silvergold od połowy września 2011.

 

 

 

 

 

Marantz
Tagi: