Muzyka bez kabli - Zeppelin Air od Bowers & Wilkins

16.08.2011 12:54

Zeppelin Air od Bowers & Wilkins to system muzyczny do iPoda, wykorzystujący bezprzewodową technologię AirPlay. Zeppelin Air, zaopatrzony w nowe głośniki, system Digital Sound Processing oraz pełną integrację z technologią AirPlay, pozwala w prosty sposób na bezprzewodowy streaming muzyki z iTunes (PC/MAC), iPhona, iPada i iPoda touch.

 

 

Trzy lata temu legendarny, wielokrotnie nagradzany Zeppelin B&W, na nowo zdefiniował nasze oczekiwania wobec systemów muzycznych do iPoda. Obecnie, rozszerzający znaną i cenioną na całym świecie linię systemów głośnikowych Zeppelin, Zeppelin Air stawia pierwsze kroki w świecie nowych mediów.

 

 

Zeppelin Air na nowo definiuje ich unikalny styl, znakomitą funkcjonalność, a jednocześnie prezentując fantastyczne brzmienie, dzięki nowym głośnikom z dedykowanymi wzmacniaczami i technologii Digital Sound Processing.

 

 

Podczas gdy unikalny kształt Zeppelina został zachowany, pewne jego elementy zostały subtelnie unowocześnione. I dokładnie te właśnie akcenty sprawiają, że design nowego Zeppelina Air z jednej strony pozostaje bez zmian, a drugiej strony jest świeży, nowoczesny i doskonały.

 

 

Udoskonalona jakość brzmienia jest dopełnieniem szeregu nowych funkcji, w tym również tej najważniejszej - wykorzystującej najnowsze osiągnięcia techniki - technologii AirPlay.

 

 

AirPlay pozwala użytkownikom stworzyć za pomocą kilku Zeppelinów Air, komputera MAC lub PC i aplikacji iTunes, system multiroom - dostarczając muzykę do każdego zakątka domu. W stosunku do swojego starszego brata, Zeppelin Air został wyposażony w nowe elementy, które zapewniają wyjątkowe czyste i głębokie brzmienie.

 

 

Między innymi mowa tu o w pełni aktywnym systemie 2.1, co oznacza, że każdy z pięciu głośników jest indywidualnie wspierany przez własny, specjalnie zaprojektowany przez Bowers & Wilkins dedykowany wzmacniacz. Dodatkowo, 4 x 25 W plus 1 x 50 W mocy, pozwala w znakomity sposób wypełnić każde pomieszczenie wspaniałą muzyką.

 

 

Zeppelin Air wyposażony został również w technologię Bowers & Wilkins Flowport oraz system Digital Signal Processing. Kombinacja ta sprawia, że system dysponuje mocnym i głębokim basem. Jednocześnie, zmianie uległy przetworniki C/A. W nowym Zeppelinie Air znajdziemy 24-bitowe przetworniki C/A 96KHz, doskonale kompatybilne z wysokiej jakości formatami audio.

 

 

Technologia AirPlay wymaga wersji iTunes 10.1 lub nowszej, a także i iPhona, iPada lub iPoda touch z oprogramowaniem iOS 4.2 lub późniejszym. Zeppelin Air kosztuje około 2600 złotych.

 

 

 

 

 

 

Bowers & Wilkins
2600 PLN