Muzyka na wynos - przenośny głośnik Gear 4 StreetParty Wireless

31.10.2012 11:21

Urządzenia mobilne dzięki dużej pamięci wewnętrznej, pozwalają nam na przechowywanie pokaźnych zasobów muzyki w zasięgu ręki. Głośnik, w który fabrycznie wyposażone jest urządzenie, nie jest jednak w stanie zagwarantować satysfakcjonującej jakości dźwięku.

Smartfony i tablety z każdą nową generacją cechują się coraz lepszymi parametrami, mimo to niemal żaden nie zapewnia dźwięku tak wyrazistego i głębokiego, jak zewnętrzny głośnik. Trudno jednak wyobrazić sobie, by na urlop, piknik nad rzeką, czy po prostu przy przechodzeniu z jednego końca mieszkania w drugi, za każdym razem zabierać ze sobą zestaw głośników stacjonarnych. Dla wszystkich użytkowników urządzeń mobilnych, którzy często się przemieszczają i lubią, by otaczająca ich muzyka przemieszczała się razem z nimi, firma Gear4 proponuje nowoczesne, funkcjonalne i w pełni bezprzewodowe rozwiązanie - kompaktowy głośnik StreetParty Wireless.

 

 

StreetParty Wireless współpracuje bezprzewodowo z każdym urządzeniem wyposażonym w moduł Bluetooth 3.0 - nie tylko więc ze smartfonami i tabletami, ale również z notebookami oraz odtwarzaczami MP3. Łączenie urządzeń odbywa się w sposób intuicyjny - wystarczy włączyć Bluetooth na swoim urządzeniu mobilnym, a następnie przez kilka sekund przytrzymać przycisk parowania na obudowie głośnika. W ten sposób połączony StreetParty Wireless odtwarza każdy plik muzyczny zapisany na nadajniku. Urządzenia mogą współpracować bez zakłóceń na odległość około 10 metrów. Najnowszy głośnik Gear4 wyposażony został również w technologię A2DP, która zapewnia strumieniowe przesyłanie dźwięku w jakości stereo.

 

 

StreetParty Wireless, choć stworzony z myślą o współpracy bezprzewodowej, pozwala również na odtwarzanie muzyki z urządzeń nie posiadających modułu Bluetooth. Z tyłu głośnika znajduje się wejście 3,5 mm, które umożliwia łączność przewodową. Dołączony do zestawu kabel, pozwala na liniowe połączenie pojedynczego modelu StreetParty Wireless z innymi głośnikami. Urządzenie wyposażone zostało także we wbudowany mikrofon. Jeśli na połączony z głośnikiem smartfon przychodzi połączenie telefoniczne, wystarczy nacisnąć przycisk parowania w celu odebrania rozmowy - dzięki temu użytkownik może uczestniczyć w wygodnej konferencji, bez konieczności zajmowania rąk słuchawką telefonu. Swoboda i wysoka jakość dźwięku gwarantowane.

 

 

StreetParty Wireless posiada baterię litowo-jonową, która naładowana do pełna pozwala na 8 godzin nieprzerwanego odtwarzania muzyki przy najwyższej głośności - nieco niższa moc odpowiednio wydłuża czas aktywności baterii. Po jej rozładowaniu wystarczy, za pomocą dołączonego do zestawu kabla USB, podłączyć głośnik do komputera PC, Mac lub ładowarki USB, by ponownie ją naładować. Ten kompaktowy głośnik wyposaży mobilnych fanów muzyki w możliwość cieszenia się czystym i wyrazistym dźwiękiem w każdym miejscu. Niewielkie rozmiary, nowoczesny design oraz atrakcyjne kolory, w których dostępne jest urządzenie, sprawią, że StreetParty Wireless świetnie odnajdzie się i dopasuje do każdej przestrzeni, w której zostanie umieszczony.

 

 

Rozwiązania i technologie zastosowane w głośniku StreetParty Wireless:

* Moduł łączności Bluetooth 3.0 pozwalający na połączenie głośnika ze wszystkimi urządzeniami korzystającymi z tej technologii.
* Standard Advance Audio Distribution Profile (A2DP) odpowiedzialny za przesyłanie dźwięku do głośnika w wysokiej jakości stereo.
* Gniazdo i kabel 3,5 mm umożliwiające podłączenie głośnika do urządzeń nieposiadających modułu Bluetooth.
* Wbudowany mikrofon pozwalający na prowadzenie wygodnych konferencji o wysokiej jakości dźwięku.
* Bateria litowo-jonowa zapewniająca do 8 godzin nieprzerwanego odtwarzania muzyki przy najwyższej jej głośności.

Głośnik StreetParty Wireless dostępny jest w sprzedaży w sieciach sklepów Media Markt, Saturn i Vobis. Jego cena wynosi 199 złotych.

 

 

Istniejąca od 2004 roku brytyjska marka Gear4 to jedna z pierwszych na świecie firm, która podjęła się produkcji linii akcesoriów dedykowanych iPodom. Rozszerzając swą działalność na kolejne kraje, Gear4 dynamicznie powiększał również asortyment swoich produktów. Dziś firma, będąca największym w Europie partnerem Apple, poza bogatym wyborem akcesoriów do iPhone'ów, iPodów i iPadów, poszczycić się może również wysokiej jakości rozwiązaniami technologicznymi z zakresu audio.

Szeroka gama nowoczesnych głośników, radiobudzików, słuchawek i stacji dokujących - teraz również dla smartfonów korzystających z systemów Android - to rozwiązania cechujące się nie tylko doskonałą funkcjonalnością, ale też nowoczesnym i pomysłowym designem, trafiającym w gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

 

 

 

 

Gear4
199 PLN
Tagi: