Niezwykle smukły odtwarzacz Sony Walkman S750

04.10.2010 14:54

Sony Walkman S750 wyróżnia się jakością brzmienia odtwarzacz wideo MP3 z systemem cyfrowego osłabiania zewnętrznych hałasów i wydajnym akumulatorem do 50 godzin pracy.

 

- Tylko 7,2 mm grubości i luksusowe wykończenie aluminium
- Świetna jakość dźwięku Walkman – czyste, bogate tony niskie i 5 technologii Clear Audio
- System cyfrowego osłabiania hałasów eliminujący do 98,0% dźwięków z zewnątrz
- Wygodne przesyłanie techniką "zaznacz i wklej" z programu iTunes lub Eksploratora Windows
- Bardzo długi czas pracy akumulatora: do 50 godzin (muzyka) lub do 10 godzin (filmy)*
- Jasny, kontrastowy wyświetlacz LCD TruBlack 5,1 cm (2")
- Wyświetlanie filmów o standardowej rozdzielczości na podłączonym telewizorze
- Kanały SensMe – dobieranie nagrań do każdego nastroju

Najmłodsze dziecko ze słynnej rodziny odtwarzaczy Walkman kusi i zadziwia fantastycznym dźwiękiem, smukłą sylwetką i luksusowym wykończeniem z aluminium. Stylowo wyglądający, kolorowy Walkman wideo MP3 S750 umożliwia odtwarzanie muzyki, filmów i podcastów. Ma zaledwie 7,2 mm grubości, dzięki czemu jest wygodny w noszeniu.

 

 

Luksusowy, metaliczny wygląd urządzenia idzie w parze z bogatym, satysfakcjonującym dźwiękiem. Wysokiej jakości, pionowe słuchawki douszne EX gwarantują świetny dźwięk, a cyfrowy system osłabiania hałasów eliminuje do 98% odgłosów z zewnątrz. Dostarczona przejściówka pozwala na podłączenie urządzenia do pokładowego systemu rozrywkowego i korzystanie z zalet cyfrowego systemu osłabiania hałasów Walkman również na pokładzie samolotu.

W odtwarzaczu S750 zastosowano szereg firmowych technologii Sony Clear Audio. Pomagają one w pełnym wykorzystaniu posiadanej kolekcji nagrań. Technologie Clear Bass i Clear Stereo uzupełnia system DSEE (Digital Sound Enhancement Engine), który przywraca wysokie częstotliwości zanikające podczas kompresji plików muzycznych.

 

 

Kolejnym atutem odtwarzacza Walkman S750 jest niezwykła łatwość, z jaką użytkownik może korzystać z posiadanego zbioru nagrań. Dostarczane oprogramowanie Content Transfer upraszcza przesyłanie do odtwarzacza plików muzycznych z Eksploratora Windows lub biblioteki iTunes (oprócz plików DRM), pozwalając na użycie intuicyjnej techniki "zaznacz i wklej".

System Windows zatroszczy się również o konwersję przechowywanych na twardym dysku plików z filmami DivX i AVCHD do formatu obsługiwanego przez odtwarzacz.

 

 

Jasny, wyraźny ekran LCD 5,1 cm (2") znakomicie nadaje się do wyświetlania filmów, zdjęć lub okładek albumów i pozwala na ich oglądanie w szerokim zakresie kątów. Po raz pierwszy w historii rodziny Walkman zastosowany wyświetlacz jest oparty na technologii TruBlack. Technologia ta osłabia niepożądane refleksy światła i tym samym zwiększa kontrast, zarówno w pomieszczeniach jak i w plenerze. Aby spersonalizować odtwarzacz, można wskazać ulubione zdjęcie, które będzie wyświetlane jako tapeta w głównym menu. Do wyboru jest ponadto 9 fabrycznie zaprogramowanych tapet.

 

Odtwarzacz Walkman S750 otwiera przed miłośnikami muzyki szereg fascynujących możliwości rozrywkowych. Funkcja Lyrics Sync wyświetla na ekranie tekst odtwarzanego utworu. Tryb Karaoke automatycznie wycisza głos wykonawcy utworu, dzięki czemu użytkownik może wyraźnie usłyszeć swoje własne wykonanie. W razie problemu z zaśpiewaniem najwyższych lub najniższych dźwięków można skorzystać z funkcji transpozycji, która zmieni tonację utworu bez zmiany szybkości odtwarzania. Używając oferowanego oddzielnie przewodu wyjściowego A/V, można nawet podłączyć odtwarzacz do dowolnego telewizora – i zaprosić znajomych na prywatny wieczór karaoke.

 

 

Chcesz dopasować muzykę do swojego nastroju? Unikatowa technologia Sony SensMe przeprowadzi analizę posiadanych nagrań i automatycznie podzieli je na 10 kanałów tematycznych. Później wystarczy po prostu wybrać kanał dostosowany do klimatu chwili, od melancholii do zastrzyku energii.

Odtwarzacz Walkman S750 pomoże w opanowaniu trudnych fraz wszystkim uczącym się języków obcych. Funkcja nauki języka powtarza bowiem w pętli, w zwolnionym tempie wybrany fragment nagrania, bez zmiany wysokości dźwięku i bez szkody dla czystości brzmienia.

 

 

Nic ciekawego w telewizji? Wobec tego można skorzystać z oferowanego oddzielnie przewodu wyjściowego A/V, podłączyć odtwarzacz S750 do telewizora i oglądać filmy na dużym ekranie, w rozdzielczości 720 x 480. Po naładowaniu akumulator odtwarzacza wystarcza do 50 godzin odtwarzania muzyki lub do 10 godzin odtwarzania filmów*.
 
Odpoczywając w domu, do reprodukcji dźwięku z odtwarzacza można wykorzystać stylowy dok z głośnikami RDP-NWD300, oferowany (opcjonalnie) w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i białej. Dok zapewnia czysty, pełny dźwięk stereo, ładuje akumulator odtwarzacza i jest dostarczany w komplecie z pilotem. Często podróżującym można z kolei polecić nowy model RDP-NWR100 – nieduży, odporny na zachlapanie wodą dok głośnikami, który wygląda i brzmi świetnie na brzegu basenu, w radosne dni spędzane na powietrzu, a nawet w łazience**.

 

 

* 50 godzin (w przybliżeniu) odtwarzania muzyki z plików MP3 o przepływności 128 kb/s; korektor ustawiony na "None", wygaszacz ekranu ustawiony na "Blank", wyłączony system cyfrowego osłabiania hałasów. 10 godzin (w przybliżeniu) odtwarzania filmów z plików MPEG-4 o przepływności 384 kb/s, jasność ustawiona na "3", wyłączony system cyfrowego osłabiania hałasów.

** Dla zapewnienia niezawodnego działania należy bezzwłocznie zetrzeć wodę z urządzenia. Chronić urządzenie przed kontaktem z detergentami, szamponem, mydłem i odżywkami.

 

 

 

 

Sony