Notebook Sony VAIO SA - doskonały do pracy i rozrywki

07.02.2012 16:29

Nie trzeba wybierać pomiędzy komputerem do pracy, a notebookiem przeznaczonym do rozrywki. Sony VAIO SA łączy w sobie obie te funkcje w eleganckiej, smukłej oprawie. Elegancka, czarna obudowa Sony VAIO SA oraz jego lekka konstrukcja sprawiają, że notebook doskonale sprawdza się zarówno na spotkaniu służbowym, jak i w podróży.

 

 

Niezawodne narzędzie pracy

Odtwarzacz Blu-ray Disc zapewni użytkownikowi niezapomniane wrażenia podczas oglądania filmów w technologii 3D. Opcja ta jest możliwa po podłączeniu notebooka do telewizora posiadającego możliwość odtwarzania obrazu w technologii 3D.

 

 

Matowy ekran VAIO Plus o przekątnej 13,3" (33,7 cm) wyróżnia się wysoką rozdzielczością 1600 x 900 pikseli. Pozwoli on zarówno na oglądanie filmów w jakości HD, jak również na komfortową pracę.

 

 

Matryca VAIO SA wyświetla tyle samo detali, co ekran standardowego 17" laptopa. Użytkownik może więc pracując w dokumencie programu Microsoft Excel wyświetlić tyle samo kolumn w wierszu, ile osoba pracująca na większym, 17" komputerze.

 

 

Całkowita grubość notebooka wynosi 23,3 mm, a jego waga zaledwie około 1,7 kg, co czyni go niezwykle mobilnym. Z łatwością zmieści się w aktówce, czy damskiej torebce.

 

 

Szybsza praca notebooka dzięki dyskowi SSD

Dzięki połączeniu dysku SSD oraz funkcji Quick Boot VAIO SA uruchomi się w kilka chwil, umożliwiając niemalże natychmiastowy dostęp do aplikacji. Tym samym VAIO SA usprawnia codzienną pracę użytkownika.

 

 

Bezpieczeństwo danych

Podczas pracy w podróży czy miejscach publiczych bezpieczeństwo poufnych danych zapewni filtr prywatności. Jest to specjalna folia nakładana na matrycę komputera, która uniemożliwia ostre widzenie obrazu osobom znajdującym się w bezpośrednim otoczeniu użytkownika. Czytnik linii papilarnych oraz zabezpieczenia systemu Trusted Platform Module (TPM) ochronią dane po zakończeniu pracy w środowisku MS Office.

 

 

Układy zgodne z TPM mogą wspierać wszystkie działania związane z kryptografią, w tym działania, w których producent rozwiązania nie życzy sobie ingerencji użytkownika w ich przebieg. Ponadto, działanie TPM zbliżone jest do działania karty inteligentnej, i w efekcie, przechowywany w układzie klucz prywatny nigdy go nie opuszcza ani nigdzie nie jest wysyłany. Znacząco utrudnia to jego zdalne przechwycenie, czyniąc to w praktyce niemożliwym.

 

 

"Nieprzejrzystość" operacji kryptograficznych sprawia, że układy TPM mogą być stosowane w rozwiązaniach DRM. Dobra ochrona klucza i ścisłe związanie z konkretnym egzemplarzem sprzętu pozwalają na tworzenie stosunkowo bezpiecznych rozwiązań szyfrujących dane, w szczególności dane na dyskach twardych. Przykładem implementacji może być mechanizm BitLocker stosowany w systemach Windows począwszy od wersji Vista.

 

 

Wydajność pracy

Wbudowana bateria litowo-polimerowa daje możliwość korzystania z notebooka do 7 godzin. Po podłączeniu dodatkowego, płaskiego akumulatora - tzw. Smart Battery - urządzenie może pracować do 14 godzin.

 

 

Zewnętrzna bateria może być ładowana samodzielnie, bez konieczności podłączania jej do komputera. Przy zakupie modelu notebooka VAIO VPCSA3N9E Smart Battery dodawany jest w standardzie. Promocja obowiązuje od 1 lutego 2012 roku do wyczerpania zapasów.

 

 

Płynną pracę notebooka zapewnia podwójna karta grafiki. VAIO SA został wyposażony w suwak Stamina-Speed. Umożliwia on przełączanie pomiędzy dwoma kartami graficznymi, zintegrowaną Intel HD Graphics 3000 oraz dodatkową AMD Radeon HD 6630M.

 

 

Jeśli użytkownikowi zależy na długim czasie pracy na zasilaniu akumulatorowym, wówczas korzysta ze zintegrowanej karty graficznej. Jeżeli natomiast potrzebuje wyższej mocy obliczeniowej, jednym ruchem palca może przełączyć notebook na dodatkową kartę graficzną. Dzięki temu VAIO SA jest świetnym narzędziem, które sprawdzi się w codziennej pracy i rozrywce.

 

 

Sony VAIO SA - specyfikacja techniczna:

Model:        VPCSA3N9E
System operacyjny: Windows 7 Professional (64 bity) z dodatkiem Service Pack 1
Procesor:    Intel Core i5-2430M
Pamięć:        6 GB
Ekran:        33,7cm (13,3") VAIO Plus (1600x900)

 

 

Dysk twardy:    SSD, pamięć dysku 128 GB
Wymiary:    224,5 x 23,3 x 331 mm
Waga:        1,7 kg
Akumulator:    VGP-BPS24 litowo-polimerowy, czas pracy do 7 godzin
Kamera przednia: Kamera internetowa HD z przetwornikiem Exmor, rozdzielczość 1280 x 1024 pikseli
Bluetooth:    Standard Bluetooth 3.0 + HS

Szczegółowe dane techniczne i zestaw funkcji zależą od modelu.

 

 

 

 

 

Sony
Tagi: