Nowa seria E odtwarzaczy Walkman - większa dawka muzyki

22.07.2013 13:37

Firma Sony zaprezentowała nowe odtwarzacze Walkman z serii E580 i E380. Modele z nowej serii E cechują się mocnym, finezyjnym brzmieniem. Choć swobodnie mieszczą się w kieszeni lub torebce, ich wyróżnikiem jest niezwykła wydajność akumulatora.

Oba nowe odtwarzacze wideo MP3 zagwarantują słuchaczom znakomite wrażenia. Dzięki firmowym technologiom Clear Audio cechują się znakomitym, czystym, szczegółowym brzmieniem z mocnym basem, krystalicznie czystymi tonami wysokimi i zredukowanymi przesłuchami między kanałami stereo.

 


Walkman E580

 

Mają niezwykle atrakcyjny wygląd i możliwość nawet 77 godzin pracy bez ładowania (E580). Przesyłanie nagrań do odtwarzacza jest bardzo łatwe: wystarczy przeciągać i upuszczać żądane pliki - muzykę, zdjęcia, filmy, podcasty lub listy odtwarzania (bez DRM) - z bibliotek w komputerze (Eksplorator Windows) albo biblioteki iTunes.

Walkman E580 z systemem cyfrowego osłabiania zewnętrznych hałasówNowy, elegancki Walkman E580 pracuje bez ładowania nawet przez 77 godzin. Doskonale sprawdzi się na urlopie, podczas wypełnionego atrakcjami weekendowego wyjazdu, a także na co dzień, w drodze do pracy i do domu.

Bogaty dźwięk o wysokiej jakości od lat jest wizytówką całej rodziny produktów Walkman. Po włączeniu trybu ClearAudio+ muzyka z odtwarzacza brzmi dokładnie tak, jak życzyliby sobie jej wykonawcy: z wyraźnym efektem stereo, krystalicznie czystymi tonami wysokimi i mocnymi, ale niezniekształconymi basami. Aby słuchanie sprawiało jak najwięcej przyjemności, w odtwarzaczu zastosowano szereg firmowych technologii audio, takich jak Clear Bass, Clear Stereo i Clear Phase.

System DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) przywraca nawet subtelne niuanse brzmieniowe w paśmie tonów wysokich, które ulegają stłumieniu w wyniku silnej kompresji plików z muzyką. Nad zapewnieniem autentycznej akustyki studia, klubu czy sceny czuwa natomiast unikatowa technologia Sony VPT (Virtualphones Technology).

Po założeniu dostarczonych słuchawek dousznych natychmiast można docenić zalety wydajnego systemu osłabiania zewnętrznych hałasów, który eliminuje nawet 98% odgłosów z otoczenia. Dzięki niemu Walkman E580 pozwala pozostawać sam na sam z muzyką w samolocie, w autobusie, w pociągu czy biurze. Nowością w serii E jest obsługa nowego, popularnego formatu plików audio FLAC. Nowy Walkman charakteryzuje się nie tylko fantastycznym brzmieniem, lecz także smukłą, atrakcyjną, obudową z aluminium.

Walkman E380

Przeznaczone dla osób młodych, kolorowe i nieduże odtwarzacze Walkman E380 pozwalają odkryć wszystkie możliwości dźwiękowe rodziny produktów Walkman.

 


Walkman E380

 

Najlepsze brzmienie nagrań to zasługa takich technologii, jak Clear Bass, której zadaniem jest zapewnienie mocnego, pozbawionego zniekształceń basu, oraz Clear Stereo, gwarantującej skuteczną separację kanałów. Podczas odtwarzania w losowej kolejności dużą zaletą okaże się kompresor dynamiki, kompensujący niespodziewane i niemiłe dla ucha skoki głośności między utworami. Użytkownik ma również do dyspozycji 5-pasmowy korektor, pozwalający na wybór własnych i fabrycznie zaprogramowanych ustawień brzmienia.

 


Walkman E380

 

Wyświetlanie zdjęć i filmów umożliwia jasny, czytelny ekran LCD. Odtwarzacz jest również wyposażony w odbiornik radiowy FM, a jego akumulator po jednym ładowaniu wystarczy nawet na 30 godzin słuchania. Sprzedaż nowych odtwarzaczy wideo MP3 Walkman NWZ-E580 i NWZ-E380 firmy Sony rozpocznie się w sierpniu.

Odtwarzacze Walkman z serii E: najważniejsze dane techniczne:

* Przy odtwarzaniu 4-minutowych utworów z plików audio MP3 o przepływności 128 kb/s
** Przy odtwarzaniu plików audio w formacie MP3 przy przepływności 128 kb/s
*** Przy odtwarzaniu plików wideo w formacie MPEG-4 przy przepływności 384 kb/s
**** Przy odtwarzaniu plików wideo w formacie WMV9 przy przepływności 384 kb/s

Sony oferuje zintegrowany świat rozrywki łączący elektronikę użytkową, rozwiązania mobilne, muzyki, filmy, gry i Sony Entertainment Network, zajmując pozycję jednej z wiodących marek konsumenckich na świecie.

Sony jest producentem innowacyjnego sprzętu audio-wideo, przeznaczonego na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Sony słynie ze swoich urządzeń audiowizualnych, takich jak telewizory LCD High Definition Bravia, cyfrowe aparaty Cyber-shot, kamery Handycam, lustrzanki cyfrowe "alfa", Xperia Tablet i odtwarzacze MP3 Walkman, jak również z komputerów osobistych VAIO i profesjonalnego sprzętu studyjnego HD3D.

 

 

 

 

Sony Europe
Tagi: