Nowe serie telewizorów Toshiba high-tech - współpraca ze studiem Jacob Jensen Design

18.09.2011 13:18

Toshiba Europe GmbH zaprezentowała dwie nowe serie telewizorów wyposażone w procesor CEVO ENGINE. Nowe serie WL i YL łączą w sobie ekskluzywny wygląd oraz zaawansowane funkcje Personal TV i Smart TV. Funkcje Personal TV gwarantują przyjemność i wygodę korzystania z telewizora.

 

 

Modele WL863 i YL863 korzystając z wieloprocesorowej platformy oferują doskonałą jakość obrazu i wspaniałe efekty 3D, a dodatkowo udostępniają przyjazne użytkownikowi funkcje Smart TV takie jak dostęp online do usług multimedialnych lub nagrywanie audycji telewizyjnych na zewnętrznych dyskach twardych z interfejsem USB.

 

 

Projektując nowe serie Toshiba ściśle współpracowała z duńskim studiem Jacob Jensen Design. Efekt to ekscytująca stylistyka charakteryzująca się wąskimi ramkami wokół matrycy oraz użyciem najwyższej jakości materiałów takich jak szczotkowane aluminium. Wykończone w kolorze czarnym modele serii WL863 i srebrne YL863 będą dostępne w Europie w trzecim kwartale 2011 roku w rozmiarach: 107 cm (42''), 117 cm (46'') i 139 cm (55").

 

 

CEVO ENGINE: najnowsze funkcje i technologie
T
elewizory klasy high-end, takie jak nowe modele serii WL863 i YL863, powinny oferować szeroki wachlarz zaawansowanych funkcji. Obejmują one możliwość dostępu do specjalnych treści multimedialnych z Internetu, nagrywanie audycji telewizyjnych na dyskach USB jak również zapewniają najwyższą jakość obrazu 2D i 3D.

 

 

Funkcje te, niejednokrotnie uruchamiane są jednocześnie, co sprawia, że wymagają zastosowania procesora o ponadprzeciętnej mocy obliczeniowej. Odpowiednia wydajność nie była dostępna do czasu prezentacji telewizora Toshiba 55ZL1.

 

 

Był to pierwszy model wyposażony w CEVO ENGINE, 7-rdzeniowy procesor przystosowany do pracy wielowątkowej. Dodanie szybkiej pamięci DRAM zwiększyło szybkość obliczeń, a koprocesor oddelegowany wyłącznie do poprawy jakości wideo pozwala na uzyskanie przepięknych obrazów 2D, 3D, a nawet przekształcania 2D do 3D w czasie rzeczywistym.

 

 

Personal TV - wygodnie jak nigdy
CEVO ENGINE sprawia, że modele serii WL863 i YL863 można w prosty sposób dostosować do osobistych upodobań nawet kilkunastu użytkowników. Funkcje Personal TV umożliwiają czterem użytkownikom przechowywać w pamięci telewizora swoje ulubione ustawienia obrazu, listy kanałów, osobiste nagrania wideo. W rezultacie unikamy problemów z czasochłonnym wyszukiwaniem filmów zapisanych na podłączonym do telewizora dysku twardym.

 

 

Osobiste ustawienia mogą także dotyczyć parametrów dźwięku - poziom głośności może być zapamiętywany każdorazowo przy wyłączaniu telewizora lub przywracany do poziomu ustalonego i zapisanego przez każdego z użytkowników. Wbudowana w telewizory kamera rozpoznaje twarze domowników zasiadających przed telewizorem. W sytuacji gdy użytkownik zniknie z pola widzenia kamery telewizor automatycznie zmniejszy jasność obrazu lub po dłuższej chwili przejdzie w tryb czuwania oszczędzając tym samym energię elektryczną.

 

 

Smart TV - multimedia na najwyższym poziomie
Telewizory WL863 i YL863 są kompatybilne z Toshiba Places, platformą internetowych usług multimedialnych dostępnych z poziomu telewizorów i laptopów. Modele te pozwalają użytkownikom na korzystanie z usług "Video Place" - biblioteka filmów, "News Place" - informacje z całego świata, "Music Place" - biblioteka muzyczna oraz dostęp do internetowych stacji radiowych jak również "Social Plac"' - serwisy społecznościowe umożliwiające współdzielenie prywatnych treści z przyjaciółmi i rodziną.

 

 

Dodatkowo telewizory obsługują europejski standard HbbTV, który pozwala na jednoczesną transmisję sygnału telewizyjnego i treści internetowych. Aby zapewnić możliwość nagrywania filmów telewizyjnych na zewnętrznych dyskach twardych podłączonych do telewizora za pośrednictwem interfejsu USB, WL863 i YL863 standardowo oferują funkcję USB-Recording. Dodatkowo dzięki Toshiba Apps Connect, właściciele telefonów iPhone mogą przekształcić swoje smartfony w piloty zdalnego sterowania.

 

 

Autokalibracja - studyjna jakość obrazu
Dzięki Active Vision Rate 800, szybkie sceny akcji nie są wyzwaniem dla modeli WL863 i YL863. Wyświetlany obraz zawsze jest ostry i szczegółowy. Aby zapewnić doskonałą jakość obrazu idącą w parze z wyjątkowo smukłymi obudowami telewizorów, inżynierowie Toshiba opracowali podświetlenie matrycy PRO LED 32. Dzieli ono krawędziowe podświetlenie ekranu (Edge-LED) na 32 segmenty, które mogą być niezależnie wygaszane. Toshiba dodatkowo wyposażyła nowe telewizory w funkcję Autokalibracji , która ustawia idealne parametry obrazu po dokonaniu pomiarów matrycy przy wykorzystaniu specjalnego miernika  z interfejsem USB.

 

 

Autokalibracja sprawia, że jakość obrazu w nowych telewizorach Toshiba osiąga poziom dotychczas spotykany wyłącznie w bardzo kosztownych monitorach studyjnych. Co istotne, Autokalibracja nie wymaga korzystania z zewnętrznego komputera. Telewizory z CEVO ENGINE dzięki funkcji Autokalibracji wyręczą widza w skomplikowanym procesie regulacji parametrów obrazu. Dzięki temu oglądając film na telewizorze Toshiby można poczuć się jak w hollywoodzkim studio.

 

 

Premierze nowych serii towarzyszy akcja promocyjna All Inclusive TV gwarantująca konsumentom kupującym telewizory z CEVO ENGINE (ZL1, WL863 oraz YL863) dodatkowy pakiet usług. Oprócz telewizora najwyższej klasy klienci otrzymają uchwyt ścienny wraz z usługą instalacji i profesjonalną kalibracją.

 

 

Specyfikacja techniczna:

"    Procesor CEVO-ENGINE
"    Zaawansowane funkcje 3D: technologia aktywnej przesłony (Active Shutter), Konwersja 2D>3D z funkcją kontroli głębi, Intelligent 3D+
"    Panel LCD Full HD 16:9 z krawędziowym podświetleniem LED 1920 x 1080 pikseli
"    Advanced Motion and Resolution (AMR) 800
"    Funkcje Personal-TV: ustawienia dla 4 użytkowników, pamięć poziomu głośności, rozpoznawanie twarzy, zapis indywidualnych ustawień i listy kanałów
"    Smart TV: dostęp do Toshiba Places, HbbTV, port USB do nagrywania na zewnętrzne dyski twarde, kompatybilność z Windows 7, certyfikat DLNA, Toshiba Apps Connect

 

 

"    Wbudowany kontroler WLAN z WPS, 4 x HDMI, 2 x USB
"    Funkcja Autokalibracji
"    Projekt: Jacob Jensen Design
"    Wbudowany tuner: DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2
"    Rozmiar  ekranu:
    42WL863: 107 cm (42")
    46WL863: 117 cm (46")
    55WL863: 139 cm (55")
    42YL875: 107 cm (42")
    46YL875: 117 cm (46")
    55YL875: 139 cm (55")

 

 

 

 

Toshiba
Tagi: