Nowości Logitech: myszka Cube i kamera internetowa HD Pro Webcam C920

09.01.2012 19:25

Firma Logitech zaprezentowała dwie produktowe nowości - myszkę Logitech Cube oraz kamerę internetową Logitech HD Pro Webcam C920. Nowe produkty charakteryzuje ciekawy design i funkcjonalność. Logitech Cube to myszka w zupełnie nowym wydaniu - może być też prezenterem. Kamera HD Pro Webcam C920 umożliwia rozmowy wideo full HD w super jakości.

 

 

Cube - myszka w nowym wydaniu - Logitech redefiniuje pojęcie myszy komputerowej

Firma Logitech zaprezentowała Logitech Cube, po raz kolejny redefiniując sposób interakcji w cyfrowym świecie. Premierowe urządzenie to myszka w nowym wydaniu. Wyróżnia się nie tylko unikatowym designem, ale także funkcjonalnością i wygodą. Logitech Cube, oprócz tego, że pełni funkcję myszki, doskonale sprawdza się jako profesjonalny prezenter.

 

 

- Logitech Cube od razu zwraca uwagę swoim nietuzinkowym designem - mówi Todd Walker, Brand Manager w firmie Logitech. - Wyjątkowość tego urządzenia nie kończy się jednak na ciekawym wyglądzie. Logitech Cube posiada optymalny zestaw funkcji, dzięki któremu możesz z niego korzystać pracując podczas długiego lotu, czy przygotowując ważną prezentację - ponadto wszystkie te możliwości mieszczą się w eleganckim małym opakowaniu - dodaje.

 

 

Gdy urządzenie pełni rolę myszki, funkcja przewijania włącza się po przesunięciu palcem wzdłuż głównego panelu. Taką możliwość zapewnia oprogramowanie Logitech Flow Scroll, dzięki któremu przewijanie jest tak płynne, jak na ekranie dotykowym smartfonów. Logitech Cube może być używany też jako prezenter. Urządzenie automatycznie przechodzi w odpowiedni tryb zaraz po podniesieniu. Aby przejść do następnego slajdu, wystarczy nacisnąć górną część myszki, natomiast żeby wrócić do poprzedniego widoku, należy obrócić ją w dłoni i kliknąć ponownie. Logitech Cube mieści się w kieszeni, dzięki czemu zawsze możemy mieć go przy sobie.

 

 

Urządzenie łączy się z komputerem za pomocą małego odbiornika Logtech Unifying wyposażonego w łączność Logitech Advanced 2.4 GHz. Technologia ta zapewnia niezawodność kabla i komfort bezprzewodowości. Dodatkowo do jednego odbiornika możemy podłączyć nawet pięć kompatybilnych urządzeń. Logitech Cube wyróżniony został prestiżową nagrodą International CES Innovations 2012 Design and Engineering w kategorii urządzenia peryferyjne i będzie zaprezentowany podczas Innovations Design and Engineering Showcase na targach 2012 International CES w Las Vegas (10-13.01.2012).

 

 

Logitech Cube będzie dostępny w Europie na początku stycznia 2012 r. wyłącznie w sklepie internetowym w sugerowanej przez producenta cenie 399 PLN. 

HD Pro Webcam C920 - idealna kamerka Logitech do rozmów wideo - krystalicznie czysty obraz i dźwięk

Firma Logitech zaprezentowała nową kamerę internetową Logitech HD Pro Webcam C920. Premierowe urządzenie umożliwia płynne i szybkie rozmowy wideo w rozdzielczości full HD 1080p oraz zapewnia zapierającą dech w piersiach jakość połączeń.

 

 

 

- Rozmowy wideo są obecnie coraz bardziej popularne, wykorzystane są zarówno w biznesie jako narzędzie do organizacji telekonferencji, jak i na co dzień, gdy chcemy skontaktować się z rodziną lub znajomymi, z którymi nie mamy okazji spotykać się na co dzień - mówi Todd Walker. - Użytkownikom szczególnie zależy na wysokiej jakości połączeń, niezależnie czy rozmawiają z przyjaciółmi, rodziną czy kolegami z pracy. Dzięki naszej współpracy z firmą Skype, Logitech HD Pro Webcam C920 jako pierwsza kamera internetowa zapewnia rozdzielczość rozmów wideo 1080p - dodaje.

Kamera Logitech HD Pro Webcam C920 zapewnia obraz w rozdzielczości Full HD 1080p podczas połączeń za pomocą Skype oraz w rozdzielczości HD 720p przy użyciu programu Windows Live Messenger. Dzięki zaawansowanej technologii kompresji H.264, kamera pozwala szybko i sprawnie przegrywać pliki wideo w rozdzielczości Full HD 1080p na komputer lub udostępniać zdjęcia w rozdzielczości 15MP na profilach na Facebooku, Twitterze i YouTube.

 

 

Aby korzystać z połączeń w rozdzielczości Full HD 1080p, wystarczy pobrać najnowszą wersję Skype, Skype 5.7 Beta for Windows. Dzięki zastosowaniu technologii Logitech Fluid Crystal, nowość Logitech zapewnia płynny ruch, ostry obraz i bogate kolory. Wszystko to dzięki zastosowanej w Logitech HD Pro Webcam C920 optyki Carl Zeiss z czułym autofocusem firmy Logitech. Krystalicznie czysty i naturalny dźwięk stereo zapewniają natomiast dwa wbudowane mikrofony. 

Logitech HD Pro Webcam C920 będzie również dostępna w wersji dla klientów biznesowych. Urządzenie zapewnia doskonały obraz podczas wideokonferencji oraz pozwala ujednolicić rozwiązania komunikacyjne. Kamerka Logitech HD Pro Webcam C920 będzie dostępna w Europie na początku stycznia 2012r. w sugerowanej przez producenta cenie 499 PLN.

 

 

 

 

 

Logitech
399 i 499 PLN
Tagi: