Q Acoustics przedstawia Concept 40 - nadzwyczajny i absolutnie niezrównany głośnik

19.03.2014 12:43

Horn Distribution S.A., wyłączny dystrybutor marki Q Acoustics w Polsce poinformował, że gama produktów tej znanej brytyjskiej marki powiększyła się o nowy model głośnika Concept 40, który staje się tym samym nowym, flagowym głośnikiem podłogowym Q Acoustics.

 

 

Dyrektor kanału sprzedaży odpowiedzialny za Q Acoustics, Alex Munro, tak opisuje nowy produkt - "Nowy Concept 40 jest wyjątkowy. Oferuje dźwięk najwyższej jakości sięgając poziomu, który do tej pory był dostępnym jedynie wąskiemu gronu audiofilskich entuzjastów mogących pozwolić sobie na posiadanie najwspanialszych, ale jednocześnie bardzo drogich rozwiązań głośnikowych. Dla miłośników muzyki wprowadzenie Concept 40 oznacza to, że po raz pierwszy będą mogli cieszyć się doświadczeniem high-endowego sprzętu, ale dostępnego w przystępnej cenie."

Zapytany, w jaki sposób Q Acoustics osiągnęło taki postęp w zakresie jakości odtwarzanego dźwięku, Alex Munro odpowiedział - "Założeniami filozofii, którą kieruje się Q Acoustic jest to, aby stać na czele, a nie podążać za innymi. Innowacje są kluczem do sukcesu. Stąd też, zamiast naśladować to, co robią inne firmy, nasi inżynierowie postanowili skupić się na fundamentalnym problemie konstrukcji głośników, a mianowicie na rezonansie obudowy."

 

 

- "Rezonans obudowy występuje w pewnym stopniu, w wszystkich głośnikach i przysłania znaczną część niskich tonów o małym natężeniu. Te ledwo słyszalne częstotliwości są częścią każdej odtwarzanej muzyki i współgrają ze sobą w celu osiągnięcia wrażenia realistycznej sceny dźwiękowej oraz umiejscowienia słuchacza w środku nagrania. Takich wrażeń mogą doświadczyć właściciele systemów high-end." - powiedział też Alex Munro, a później kontynuował - "Seria głośników Concept posiada najwyższej jakości obudowy wykonane w technologii Gelcore, charakteryzującej się wyjątkowo niskim rezonansem. To pozwala przetwornikom na odtwarzanie muzyki wolnej od zakłóceń pochodzących z konstrukcji obudowy."

Jakość dźwięku głośnika w tej kategorii cenowej jest absolutnie zachwycająca. Konstrukcja Gelcore oznacza, że Concept 40 korzysta z technologii, którą najłatwiej nazwać "obudową w obudowie", ze specjalną masą izolującą pomiędzy ich powierzchniami. Ta obudowa jest sztywna, ale też prezentuje wyjątkowo niski poziom rezonansu. Jest to możliwe dzięki temu, że izolacja redukująca rezonans pochłania energię kinetyczną wygenerowaną w zewnętrznej obudowie przez przetworniki i rozprasza ją zamieniając na ciepło. Gdy porównamy obudowę głośnika Concept z inną konwencjonalną obudową, promieniujące drgania w całym paśmie najlepiej słyszalnych średnich częstotliwości zmniejszają się średnio o więcej niż -6 dB. Przy wysokich i niskich częstotliwościach efekt jest spotęgowany, z wyraźną poprawą, sięgającą nawet -10 dB.

 

 

Nowy głośnik podłogowy Concept 40 został zaprezentowany publiczności po raz pierwszy podczas "Sound & Vision" The Bristol Show (21 i 23 lutego 2014 roku) i można go kupić od autoryzowanych dealerów Q Acoustics począwszy od marca 2014 roku. Głośnik jest dostępny w kolorze Gloss White (biały błyszczący) lub Gloss Black (czarny błyszczący), z lakierowanym wykończeniem, a jego proponowana cena detaliczna wynosi 4998 zł za parę.

Concept 40 - specyfikacja:

Typ obudowy:                               podwójny woofer, dwudrożny system bass reflex
Przetwornik niskotonowy:               2 x 125 mm
Przetwornik wysokotonowy:            25 mm
Zakres częstotliwości:                    53 Hz - 22 kHz
Impedancja nominalna:                 6 Ω
Impedancja minimalna:                 4 Ω
Skuteczność:                                90 dB
Rekomendowana moc wejściowa:    25 - 150 W
Częstotliwość zwrotnicy:                 2,3 kHz
Waga:                                        18,5 kg

 

 

Q Acoustics
4998 PLN
Tagi: