Słuchawki bezprzewodowe do reprodukcji 9.1-kanałowego cyfrowego dźwięku przestrzennego

02.04.2014 13:10

Firma Sony wprowadziła do oferty pierwsze na świecie słuchawki bezprzewodowe umożliwiające reprodukcję 9.1-kanałowego cyfrowego dźwięku przestrzennego. Model MDR-HW700DS pozwala obcować sam na sam z mocnym, kinowym dźwiękiem przestrzennym.

 

Słuchawki MDR-HW700DS

 

Użytkownik ma do dyspozycji szereg trybów reprodukcji dźwięku, które zapewniają optymalne brzmienie przy grach oraz oglądaniu filmów, serwisów informacyjnych, programów typu talk show itp.

 

Słuchawki MDR-HW700DS

 

Nowy tryb "Kino", opracowany przy współudziale nagrodzonego Oscarem specjalisty od dźwięku Toma McCarthy'ego, pozwala poczuć się jak w prawdziwym kinie. Cyfrowy system łączności bezprzewodowej umożliwia transmisję wielokanałowego dźwięku przestrzennego bez kompresji. Jego ważną zaletą jest ponadto niewrażliwość na zakłócenia powodowane przez inne urządzenia.

- Wysoka jakość cyfrowego dźwięku przestrzennego w formacie HD zapewniana przez łącze HDMI
- Zaawansowane tryby dźwięku (Kino, Gra, Głos) poprawiające wierność brzmienia i jakość rozrywki

 

Słuchawki MDR-HW700DS

 

Firmowa technologia Sony VPT (Virtualphones Technology) rekonstruuje pole brzmieniowe wielokanałowego zestawu głośnikowego i tworzy zniewalającą przestrzeń akustyczną z finezyjnym, naturalnym efektem przestrzennym. Poza 5.1-kanałowym zestawem wirtualnych głośników, do reprodukcji są wykorzystywane 2 tylne głośniki efektu przestrzennego oraz 2 górne, przednie głośniki.

 

Słuchawki MDR-HW700DS

 

W rezultacie powstaje realistyczny, trójwymiarowy, 9.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Najwyższa jakość dźwięku będzie zasługą łącza HDMI, które umożliwia transmisję dźwięku bez kompresji. Praca w dwóch pasmach częstotliwości, 2,4 GHz i 5 GHz, gwarantuje ciągłość łączności i umożliwia swobodne poruszanie się bez obaw o pogorszenie dźwięku.

 

Processor MDR-HW700DS

 

W trosce o maksymalny realizm brzmienia konstruktorzy słuchawek wprowadzili trzy zoptymalizowane tryby reprodukcji: "Kino", "Gra" i "Głos". Tryb "Kino", którego zadaniem jest zapewnienie wrażeń jak w prawdziwym kinie, powstał przy współpracy Toma McCarthy’'ego - zdobywcy Oscara w kategorii "Najlepszy montaż dźwięku". Po jego włączeniu słuchawki wytwarzają wirtualną przestrzeń dźwiękową, opartą na akustyce studyjnych sal kinowych, w których miksuje się ścieżki dźwiękowe do produkcji kinowych.

 

Słuchawki MDR-HW700DS

 

Miłośnicy gier mogą skorzystać z trybu "Gra", opracowanego przy udziale inżynierów dźwięku z Sony Computer Entertainment Inc. Zapewnia on realistyczną, szczegółową przestrzeń dźwiękową z precyzyjnie rozmieszczonymi źródłami, zrównoważoną panoramą stereo i dobrze słyszalnym głosem.

 

Słuchawki MDR-HW300K

 

Efekt "Głos" poprawia z kolei słyszalność mowy i przydaje się przy oglądaniu ulubionych programów telewizyjnych.

 

Słuchawki MDR-HW300K

 

Słuchawki MDR-HW700DS są atrakcyjne dla oka i wygodne nawet przy długotrwałym słuchaniu. Z myślą o maksymalnym komforcie zastosowano w nich luksusowe, zmniejszające nacisk poduszki. Głęboki bas i imponująca moc to zasługa dużych, 50-milimetrowych przetworników akustycznych.

 

Słuchawki MDR-HW300K w pudełku

 

Wbudowany akumulator z systemem szybkiego ładowania wystarcza na maksymalnie 12 godzin pracy, a całości dopełnia luksusowa stylistyka. Wyróżnikiem modelu MDR-HW700DS jest zgodność z technologią 4K: urządzenie umożliwia retransmisję nieprzetworzonego sygnału wideo 4K do telewizorów i projektorów 4K.

 

Transmitter MDR-HW300K

 

W nowej gamie bezprzewodowych słuchawek Sony każdy znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

 

Słuchawki MDR-RF811RK

 

Oferta obejmuje również model MDR-HW300K z cyfrowym systemem transmisji bezprzewodowej bez kompresji, jak również słuchawki klasy podstawowej MDR-RF811RK, wyposażone w akumulator na 28 godzin pracy.

 

Słuchawki MDR-RF811RK w pudełku

 

Sprzedaż nowych słuchawek Sony MDR-HW700DS, MDR-HW300K i MDR-RF811RK rozpoczęła się w kwietniu 2014 r.

 

Transmitter MDR-RF811RK

 

 

 

 

 

Sony
Tagi: