Sony Tablet S teraz z modemem 3G

16.11.2011 14:47

Już w połowie listopada do sprzedaży trafi nowa wersja tabletu Sony z modemem 3G. Tablet Sony S doskonale łączy sprzęt, treści i funkcje sieciowe z wygodą użytkowania, zapewniając pasjonującą rozrywkę multimedialną na wysokim poziomie.

 

 

Łączność

Dzięki systemowi 3G Sony Tablet S zapewnia użytkownikom bezpośredni dostęp do informacji i możliwość transmisji danych, bez konieczności połączenia z siecią Wi-Fi. Wystarczy do tego karta SIM dowolnego operatora i plan taryfowy umożliwiający transmisję danych 3G. Modem 3G, wraz innymi parametrami technicznymi tabletu, czyni z niego nieodłącznego asystenta, nie tylko w sprawach służbowych, ale także w życiu codziennym.

 

 

 

 

 

"    Dzięki Sony Tablet S z 3G jesteś w ciągłej łączności ze światem. Jeśli podczas zakupów nie jesteś zdecydowany i potrzebujesz porady, w każdej chwili możesz jej zasięgnąć za pomocą Tabletu S.

 

 

 

Co więcej, możesz to wykonać na wiele sposobów: zrobić zdjęcie tabletem i przesłać je zaprzyjaźnionej osobie, pokazać fotografię dzięki funkcji "udostępnij", która umożliwia automatyczne połączenie się ze skrzynką mailową lub skorzystać z komunikatora. Dzięki szybkości transferu danych, jaki zapewnia modem 3G, odbiorca otrzyma informacje i pliki niemal natychmiastowo.

 

 

"    Z Sony Tablet S z 3G nigdy się nie zgubisz. Jadąc samochodem lub spacerując miejskimi ulicami łatwo znajdziesz najlepszą restaurację, kino albo księgarnię, np. za pośrednictwem aplikacji Google Maps.

 

"    Sony Tablet S z 3G to Twoje mobilne biuro. Urządzenie - po włożeniu karty SIM - umożliwia pracę w niemal w każdym miejscu poza biurem. Pozwala m.in. wykonywać połączenia głosowe charakteryzujące się wysoką jakością dźwięku, wykorzystujące transmisję obrazu, np. za pośrednictwem programu Skype.

 

 

 

 

Technologia - wygoda użytkowania i wydajne działanie

Tablet Sony S został zaprojektowany z myślą o komforcie użytkowania - dzięki wykorzystaniu potencjału systemu operacyjnego Android, urządzenie posiada wiele przydatnych funkcji - często niespotykanych w sprzęcie tej klasy. Jedną z nich jest wsparcie dla technologii Adobe Flash, zapewniające bezproblemowe odtwarzanie plików filmowych w rozdzielczości nawet powyżej 720p.

 

 

- Android 3.0 to nowa wersja platformy Android wyposażona w nowy, holograficzny system obsługi, stworzony od podstaw z myślą o urządzeniach z większymi ekranami, a w szczególności tabletach - mówi Andy Rubin, starszy wiceprezes działu Mobile w Google Inc. - Z radością przyjmuję pojawienie się tabletu Sony, ponieważ będzie on stymulował rozwój poszukiwanych przez użytkowników aplikacji i usług sieciowych.

 

 

Tablet Sony S może wykorzystywać łączność Wi-Fi i WAN (3G/4G), pozwalając nie tylko na przeglądanie Internetu i sprawdzanie poczty, lecz także na efektywne korzystanie z całego wachlarza treści cyfrowych - filmów, gier i książek - dostępnych za pośrednictwem płatnych serwisów internetowych Sony i innych serwisów, niezależnie od miejsca i pory.

 

 

Ponadto Sony Tablet S rozpoznaje dyski zewnętrzne, co pozwala na transfer plików z i do tabletu, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Nowy tablet Sony wspiera także USB i karty pamięci, co oznacza, że użytkownik może powiększyć pamięć urządzenia poprzez włożenie do niego karty SD.

 

 

Unikalny kształt, przenośność i wygoda trzymania

Tym, co wyróżnia Sony Tablet S spośród innych urządzeń, jest również wyjątkowo przyjazne dla użytkownika wzornictwo. Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz LCD o przekątnej 9,4", a jego waga to jedynie 598 gramów. Duży, 9,4-calowy wyświetlacz przeznaczony jest do wyświetlania stron www i interaktywnych multimediów.

 

 

Antypoślizgowa obudowa i przesunięcie środka ciężkości, względem fizycznego środka obudowy, umożliwia łatwe, pewne trzymanie urządzenia. Daje również poczucie stabilności i lekkości, przez co zwiększa wygodę i komfort nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu, zarówno przy pracy, jak i w czasie rozrywki.

 

 

Dzięki doświadczeniu Sony w łączeniu sprzętu z oprogramowaniem tablet Sony cechuje się użytecznością i optymalną wydajnością. Szybkie technologie Sony zapewniają płynne, sprawne działanie funkcji z ekranu dotykowego oraz szybkie, wydajne ładowanie stron internetowych. Zoptymalizowany pod kątem dużego ekranu układ klawiatury gwarantuje łatwość korzystania z maila i serwisów społecznościowych.

 

 

- Tablet Sony zapewni przyszłym użytkownikom dostęp do serwisów rozrywkowych opartych na koncepcji chmury, dostępnych z każdego miejsca i o każdej godzinie - mówi Kunimasa Suzuki, starszy wiceprezes i zastępca prezesa grupy produktów i usług konsumenckich. - Naszym celem jest stworzenie nowego stylu życia, w którym elektronika użytkowa, w tym tablet Sony, będzie ściśle zintegrowana z treściami i siecią.

 

 

Multimedialne centrum rozrywki - funkcja pilota do urządzeń AV

Eksperci Sony wykorzystali zaawansowane technologie, aby uczynić Sony Tablet S osobistym centrum multimedialnej rozrywki. Za pomocą tabletu stworzonego przez Sony można sterować domowymi urządzeniami rozrywkowymi i wykorzystywać materiały na nowe sposoby. Wykorzystując port podczerwieni, urządzenie pełni funkcję pilota uniwersalnego, kontrolującego pracę sprzętów audiowizualnych.

 

 

Pozwala m.in. włączać telewizor, regulować głośność czy też zmieniać kanały. Dzięki wykorzystaniu technologii DLNA użytkownik może bezprzewodowo przenosić wybrane treści na ekran telewizora, odtwarzać własne materiały na dużym ekranie telewizora lub słuchać muzyki z plików audio na sprzęcie hi-fi.

 

 

Dostęp do interaktywnej rozrywki w różnych serwisach internetowych

Dostęp do serwisu filmowo-muzycznego Qriocity zapewnia użytkownikom bogaty wybór materiałów filmowych i dźwiękowych. Dzięki platformie PlayStationSuite będzie z kolei można przypomnieć sobie klasyczne tytuły na konsole PlayStation pierwszej generacji. Na ekranie tabletu wyświetla się grafika gry i przyciski sterujące.

 

 

Sony stworzyło także specjalną aplikację dla melomanów. Funkcja Sense Me automatycznie dopasowuje playlistę do samopoczucia użytkownika - wystarczy wybrać towarzyszący nam nastrój, by urządzenie samodzielnie zaproponowało listę utworów.

 

 

Natomiast miłośnicy dobrej książki będą mogli ściągać e-booki z serwisu ReaderStore i używać każdego z tabletów jako czytnika. Integracja z różnymi serwisami umożliwi rozrywkę w ruchu. Co więcej, tablet Sony jest wyposażony w funkcje ułatwiające porządkowanie i wybieranie materiałów.

 

 

 

 

 

 

 

Sony
Tagi: