Super jakość i komfort pracy - Philips 241P4QPYES z matrycą AMVA

20.02.2012 13:42

Firma MMD, producent i dystrybutor monitorów marki Philips, zapowiedziała wprowadzenie na polski rynek 24-calowego monitora Philips 241P4QPYES, opartego na matrycy AMVA (Advanced MVA). Monitor dedykowany jest przede wszystkim do zastosowań profesjonalnych i biurowych.

 

 

Philips 241P4QPYES wyświetla obraz w trybie 16:9, o maksymalnej rozdzielczości 1920×1080 i maksymalnej jasności 250 cd/m2. Dzięki implementacji matrycy AMVA, monitor zapewnia wysoki współczynnik kontrastu statycznego 5000:1 (wartość dynamiczna sięga 20000000:1), a także gwarantuje naprawdę szerokie kąty widzenia wynoszące 178° (w poziomie) i 178° (w pionie).

 

 

Dzieje się to przy zachowaniu wysokiego kontrastu, co jest zasadniczą różnicą względem tańszych rozwiązań opartych na matrycach TN. Philips 241P4QPYES wyposażony został także w funkcję SmartImage oraz oprogramowanie SmartControl Premium - pozwalające na dostosowanie ustawień monitora do potrzeb użytkownika.

 

 

Oprócz dostarczenia najwyższej jakości obrazu, producent zadbał także o zapewnienie komfortu pracy użytkownika. Zastosowana w monitorze Philips 241P4QPYES podstawa SmartErgoBase z funkcją Pivot pozwala regulować wysokość ekranu oraz obrócić go o 90°. Dzięki temu użytkownik może dostosować położenie panelu do swojego wzrostu.

 

 

Monitor doskonale sprawdza się także w przypadku osób korzystających przy pracy na komputerze z progresywnych okularów. Dzięki szerokim kątom widzenia użytkownik nie musi regulować nachylenia i wysokości ekranu, kiedy zmienia pozycję siedzącą.

 

Monitor Philips 241P4QPYES - pozycja niska (low)

 

Philips 241P4QPYES wyposażony jest we wbudowane głośniki oraz złącza: Display Port, DVI-D (z HDCP), VGA, cztery porty USB, wejście PC Audio oraz wyjście słuchawkowe. Użytkownik może więc podłączyć jednocześnie odtwarzacz Blu-ray, kamerę internetową, napędy przenośne, palmtopa czy drukarkę. Model ten przystosowany jest także do montażu na ścianie zgodnie ze standardem VESA.

 

Monitor Philips 241P4QPYES - pozycja średnia (medium)

 

W monitorze zastosowano czujnik PowerSensor. Sygnały podczerwieni weryfikują obecność użytkownika przed monitorem i w przypadku jego nieobecności przy biurku, poziom jasności wyświetlacza obniża się. Pozwala to na redukcję zużycia energii nawet o 80%. Monitor ma także klasyczny wyłącznik z boku obudowy, pozwalający na całkowite odcięcie zasilania.

 

Monitor Philips 241P4QPYES - pozycja wysoka (high)

 

Niskie zużycie energii oraz dbałość o aspekty ekologiczne - ponad 65% zastosowanego w monitorze plastiku pochodzi z recyklingu poużytkowego, a obudowa nie zawiera PCW/BFR - zostały potwierdzone licznymi certyfikatami, m.in. Energy Star 5.0, TCO Edge czy EPEAT Gold.

 

 

Monitor waży 5,9 kg przy wymiarach 565×518×220 mm (z podstawą). Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora Philips 241P4QPYES wynosi 1199 zł. Urządzenie objęte jest trzyletnią gwarancją producenta w systemie door to door.

 

 

 


Specyfikacja:

 

MMD to firma należąca do TPV, założona w 2009 w wyniku porozumienia z Philipsem. Łącząc obietnice marki Philips oraz doświadczenie TPV w produkcji paneli LCD, MMD koncentruje się na szybkim dostarczaniu na rynek innowacyjnych produktów.

 

 

 

 

Philips, MMD
1199 PLN
Tagi: