Systemy muzyczne Marantz Melody - charakterystyczne wzornictwo, świetny dźwięk

02.07.2013 10:16

Marantz, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii audio, celebrujący w tym roku sześćdziesięciolecie istnienia, przedstawił dwa bezprzewodowe systemy muzyczne all-in-one, stworzone na bazie wielokrotnie nagradzanej serii Melody.

 

Marantz MCR 610 black and white (biało-czarny) front

 

Obydwa urządzenia, Melody Media (M-CR610) i Melody Stream (M-CR510) zapewniają wysokiej jakości brzmienie Marantz, niemal nielimitowany dostęp do źródeł muzyki, niesamowitą łatwość obsługi jak i unikatowe, eleganckie wzornictwo.

 

Marantz MCR 610 black (czarny) front

Marantz MCR 510 black (czarny)

 

Coraz większe rzesze ludzi odkrywają w serii Melody niesamowitą kombinację prostoty i różnorodności możliwych do użycia źródeł dźwięku. Ponieważ podłączenie produktów HiFi do domowej sieci nadal może pozostawać wyzwaniem, Marantz w tym roku postawił na daleko posuniętą prostotę. Teraz nowe urządzenia mogą być podłączone do domowej sieci WiFi przy użyciu jednego przycisku. Nawet WiFi Sharing lub WiFi Protected Setup (WPS) mogą zostać wybrane jednym kliknięciem dla bardzo łatwej integracji systemu.

 

Marantz MCR 610 tył

 

Marantz MCR 510 black (czarny)

 

Zaraz po podłączeniu na pierwszy rzut oka widać, że nowe wzornictwo modeli serii Melody jest bardzo  wyrafinowane. Patrząc na czerń obudowy o wysokim połysku i jej zaokrąglone boczne panele, pierwszym nasuwającym się skojarzeniem jest czysta elegancja. Konstrukcja frontowego panela, składająca się z trzech części nawiązuje jednoznacznie do wzornictwa urządzeń Marantz Premium - dla dodatkowego prestiżu.

 

Marantz MCR 510 black (czarny) front

 

Większy model Melody Media ma nie tylko świetny wygląd, ale ma także świetne parametry wzmacniacza o mocy 60W w każdym z dwóch kanałów. Posiada wbudowane radio FM i DAB, odtwarza płyty CD jak również zawartość sieciową - wszystko z prawdziwą jakością Marantza. Melody Media odtwarza tysiące darmowych, internetowych stacji radiowych z całego świata za pomocą vTuner, a także pozwala na bezpośredni dostęp do znanych serwisów muzycznych Spotify i last.fm. Możesz także korzystać ze swoich własnych zasobów muzycznych zapisanych w komputerze, czy dysku NAS (Network Attached Storage).

 

Marantz MCR 510 black and white (biało-czarny) front

Marantz MCR 510 black and white (biało-czarny)

 

Ponadto Melody Media posiada wbudowaną technologię AirPlay dla bezpośredniego przesyłania strumieniowego muzyki z iTunes i iUrządzeń. Kontrolę nad tym wszystkim ułatwia aplikacja Marantz Remote App dostępna dla urządzeń z systemami iOS i Android. Wbudowane wejście cyfrowe pozwala na podłączenie telewizora, a przedni i tylny port USB poszerzają dodatkowo możliwości połączeniowe. Jako standard w urządzeniach Marantz, port USB jest kompatybilny z iPod digital i posiada certyfikat "Made for iPhone". Co ważne dla audiofili, Melody Media wspiera formaty bezstratne, takie jak ALAC i wysokiej rozdzielczości 192kHz/24bit pliki WAV, FLAC HD oraz odtwarzanie Gapless.

 

Aplikacja Marantz Remote App

 

Melody Stream jest znacznie szczuplejszy od Melody Media. Jest urządzeniem dedykowanym dla nowych mediów, jednakże nie oferuje odbioru FM, DAB czy płyt CD. Umożliwia nieskończony dostęp nowych mediów, czy to za pomocą streamingu z komputera lub bezpośrednio z Internetu. Zawiera w sobie wszystkie możliwości sieciowe, analogicznie jak Melody Media. Oba urządzenia będą dostępne w Europie w czarnej lub czarno-białej wersji wykończenia już od początku sierpnia br.

 

Marantz MCR 510 tył

Marantz MCR 510 black and white (biało-czarny)

 

By dopełnić całości Marantz oferuje do kompletu Melody Speakers M-LS502. Te wysokiej jakości głośniki wykończone w pięknej czerni o fortepianowym połysku są idealnie stworzone do współpracy z dowolnym systemem serii Melody. Ich zakres częstotliwości, przenoszenie mocy i sposób podłączenia zostały zoptymalizowane do tej właśnie linii i tylko w kombinacji z tą linią są oferowane.

Głośniki Marantz LS 502

 

Zwrotnica głośnika została stworzona w oparciu o wyselekcjonowane komponenty, a terminale bi-wiring w pełni korzystają z funkcjonalności bi-ampingu dostępnego w Melody Media. Obudowa została wykonana z solidnego, pełnego MDF, a boczne panele zostały delikatnie zaokrąglone. Wykończenie w fortepianowej czerni o wysokim połysku uzupełnia elegancki wygląd.

Melody Media i Melody Stream w skrócie:

 


Marantz jest częścią D+M Group. Firma jest zakorzeniona w czasach pierwszych monofonicznych płyt gramofonowych, gdy rodowitego nowojorczyka, Saul Bernard Marantz'a przestała zadowalać jakość sprzętu grającego stosowanego do odtwarzania jego cenionych kolekcji nagrań. Więc musiał zbudować swoje własne! Saul oficjalnie założył firmę Marantz w 1953 roku. Zarówno wtedy, jak i teraz u podstaw firmy leży jakość i innowacje.

 

Przez ponad pół wieku Marantz rozwija unikatowe technologie i wprowadza przełomowe produkty HiFi i urządzenia domowej rozrywki na rynek dzięki niestrudzonemu zaangażowaniu i obszernym programom badawczo-rozwojowym. Takie zamiłowanie do doskonałości w technikach audio i wideo zapewnia każdemu projektowi Marantz wiodące w swojej klasie osiągnięcia.

 

 

 

 

Marantz
Tagi: