Tuner Rotel RCX-1500

09.12.2010 13:46

Odtwarzacz CD RCX-1500 to najbardziej uniwersalny komponent, jaki kiedykolwiek został stworzony przez firmę Rotel. Mimo że jest to tzw. model "all in one", kompromis nie jest częścią jego konstrukcji. I rzeczywiście, RCX-1500 został zaprojektowany z wykorzystaniem komponentów, które można znaleźć w droższych modelach firmy.

 

 

Dla przykładu, przetwornik C/A to wysokiej jakości Wolfson z dekodowaniem 24 bity/192 kHz, zaś wzmacniacz wykorzystuje innowacyjny i bardzo wydajny, układ klasy D, który emitując znacznie mniej ciepła niż starsze konstrukcje klasy A/B, jest znacznie bardziej wydajny napięciowo i prądowo, i jest w stanie z łatwością wysterować głośniki o niższej impedancji, sięgającej 4 ohmów. Dysponując mocą 100 watów na każdy kanał, możesz z powodzeniem dołączyć do RCX-1500 parę dużych, wolno stojących głośników.

 

 

RCX-1500 to także bardzo wysokiej jakości odtwarzacz CD, oparty na konstrukcji znakomitego RCD-1520. Przedni panel został wyposażony w wejście USB do bezpośredniego cyfrowego podłączenia iPoda lub innych urządzeń współpracujących z USB klasy 2. Sekcja tunera obejmuje zarówno klasyczny FM, jak i radio internetowe, a także umożliwia dostęp do serwisów muzycznych, takich jak Pandora czy też SirriusXM, dzięki czemu ilość dostępnych opcji słuchania muzyki jest praktycznie nieograniczona. Aktualnie w Internecie istnieje ponad 15000 stacji radiowych, dlatego też, aby Twoje ulubione stacje były zawsze łatwo dostępne, RCX-1500 został wyposażony w programator dla 30 stacji radia internetowego oraz FM, zapewniając natychmiastowy dostęp do wybranych emisji.

 

 

RCX-1500 umożliwia zarówno przewodową, jak i bezprzewodową komunikację z Internetem. Został on wyposażony w technologię UPnP i jest zoptymalizowany do współpracy z Windows Media Player 11 i 12. Urządzenia UPnP czyli "plug-and-play", po podłączeniu do sieci, automatycznie komunikują swój adres sieciowy, obsługiwane urządzenia i typy usług, umożliwiając w ten sposób klientom sieciowym rozpoznającym te typy, natychmiastową współpracę z urządzeniem. Wśród obsługiwanych kodeków znajdują się RealAudio, WMA, MP3, AAC i AAC+ (bez DRM), AU, WAV, a ponadto AIFF.

 

 

Jakby tego było mało, port RS-232 umożliwia kontrolę systemu oraz dwukierunkową komunikację. RCX-1500 jest bez wątpienia jednym z najbardziej uniwersalnych, wysokiej jakości, jednokomponentowych systemów stereo, dostępnych dziś na rynku. Może to być jedyny sprzęt audio, jakiego będziesz kiedykolwiek potrzebować. Nadal, w większości domów istnieją srebrne płyty i RCX-1500 jest w stanie odtworzyć większość z nich. Jeżeli to nie wystarczy, port RS-232 pozwoli na kontrolę oraz dwu kierunkowe sprzężenie zwrotne. RCX-1500 jest bez wątpienia jedną z najbardziej elastycznych, wysokiej jakości, jednokomponentowych obudów (chassis) stereo.


 

 

 

Rotel
5799 zł