Wdzięk i harmonia - soundbar Yamaha YAS-201

29.11.2012 08:50

Niesamowity dźwięk przestrzenny, bezprzewodowy subwoofer ułatwiający rozstawienie sprzętu i funkcje takie, jak UniVolume, Clear Voice oraz TV Remote Repeater - to wszystko znajdziesz w smukłym, eleganckim soundbarze Yamaha YAS-201.

Yamaha od wielu dekad słynie z produkcji doskonałego sprzętu muzycznego oraz audio-wideo. Czerpiąc ze swojego bogatego doświadczenia, inżynierowie Yamahy opracowali całkowicie nowy model systemu dźwiękowego dla kina domowego YAS-201, składający się z niezwykle eleganckiego soundbaru i bezprzewodowego aktywnego subwoofera. Oczywiście, najważniejszym walorem tego urządzenia jest niesamowity dźwięk przestrzenny. Dzięki zastosowaniu technologii Air Surround Xtreme, niezależnie od wybranego źródła, do słuchacza dociera 7.1-kanałowe brzmienie o najwyższej jakości, pięknym odwzorowaniu i ogromnej szczegółowości. Wzbogacenie systemu o bezprzewodowy aktywny subwoofer z technologią Advanced YST II i portem liniowym sprawia, że do słuchacza dociera także głęboki bas, przy jednoczesnym zachowaniu czystości i siły niskich tonów.

 

 

Lekko zakrzywiony profil soundbaru nawiązuje do dumy Yamahy, którą są znane i cenione na całym świecie instrumenty muzyczne. Wyprofilowana bryła obudowy przywołuje na myśl linię skrzypiec i eleganckie krzywizny charakterystyczne dla fortepianów. Potwierdzeniem dbałości o doskonały wizualny efekt jest także perfekcyjnie nakładane czarne lustrzane wykończenie. Eleganckie wzornictwo stanowi doskonałe dopełnienie funkcjonalności i komfortu obsługi YAS-201. Urządzenie wyposażone jest m.in. w funkcję TV Remote Repeater. Dzięki niej sygnał przesyłany z pilota zdalnego sterowania trafia do telewizora nawet wtedy, gdy odbiornik podczerwieni zasłonięty jest przez przeszkodę. Kolejnymi udogodnieniami są Clear Voice oraz UniVolume. Pierwsza z technologii gwarantuje, że dialogi i wokale są idealnie słyszalne, druga zapewnia stały poziom głośności dźwięku, ograniczając nagłe skoki głośności pomiędzy programami TV a pojawiającymi się w przerwach reklamami.

 

 

YAS-201 jest doskonałym rozwiązaniem także dla miłośników strumieniowania muzyki. Transmiter YIT-W12, dostępny jako opcjonalne wyposażenie, pozwala bezprzewodowo przesyłać materiał dźwiękowy np. z iPoda, iPhona, iPada oraz komputerów Mac i PC. Transmisja bezprzewodowa stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które zdecydują się zawiesić soundbar na ścianie i nie zamierzają korzystać z szafki pozwalającej ustawić na niej np. źródło dźwięku. Soundbar YAS-201 już jest w sprzedaży, a jego cena detaliczna wynosi 1699 zł. Urządzenie dostępne jest w dwóch kolorach, białym i czarnym, które pozwalają wybrać barwę najlepiej dopasowaną do wystroju wnętrza oraz koloru telewizora.

 

 

Dane techniczne:

Pasmo przenoszenia: 35 Hz-20 kHz

Przedni głośnik YAS-CU201:

Maksymalna moc: 30 W x 2 (6 om, 1 kHz, 10% THD)
Rodzaj: zawieszenie akustyczne
Przetwornik: dwa głośniki o średnicy 55 mm
Gniazda: cyfrowe optyczne: 2
Wymiary: (S x W x G): 886 x 98 x 121 mm (z podstawkami), 886 x 80 x 121 mm (bez podstawek)
Waga: 3,1 kg
Zużycie energii: 17 W
Zużycie energii w trybie Standby: (mniej niż) 2,2 W

Bezprzewodowy subwoofer NS-WSW40:

Moc maksymalna/moc dynamiczna: 50 W (5 om, 100 Hz, 10% THD)/100 W
Rodzaj: zaawansowany YST II z portem liniowym
Przetwornik: głośnik niskotonowy o średnicy 160 mm
Wymiary (S x W x G): 290 x 292 x 316 mm
Waga: 8,3 kg
Zużycie energii: 45 W

 

 

 

 

Yamaha
1699 PLN
Tagi: