Yamaha BD-S 473 - doskonała jakość w niskiej cenie

16.07.2012 13:55

Kompatybilność Blu-ray 3D, funkcje sieciowe, aplikacja umożliwiająca kontrolowanie odtwarzacza za pomocą iPhona i urządzeń z Androidem - to tylko część atutów, którymi szczyci się BD-S 473, nowy odtwarzacz Blu-ray w ofercie Yamahy. Równie ważna, jak bogate wyposażenie, jest znakomita cena, nieprzekraczająca tysiąca złotych!

 

 

BD-S 473 jest podstawowym modelem z Blu-ray w rodzinie odtwarzaczy Yamahy. Mimo swojej atrakcyjnej ceny, urządzenie zostało wyposażone w dość dużą liczbę funkcji, także tych spotykanych w dużo droższych odtwarzaczach. To właśnie doskonała relacja jakości do ceny powoduje, że Yamaha BD-S 473 idealnie wpisuje się w oczekiwania użytkowników, którzy budują swój pierwszy system audio-wideo wysokiej jakości.

 

 

Nowy odtwarzacz wspiera najnowszy format wideo - Blu-ray 3D, a po podłączeniu do internetu pozwala skorzystać z funkcji BD-Live. Opcja Bonusview daje użytkownikowi dostęp do alternatywnej ścieżki Wideo/Audio umożliwiającej prezentację dodatkowych informacji.

Niezwykle użyteczną okazuje się darmowa aplikacja AV Controller. Wystarczy pobrać ją z iTunes App Store lub Google Play (Android Market), by móc kontrolować odtwarzacz za pomocą smartfonu lub tabletu. Ale nawet ci, którzy nie przekonali się do tabletu, wciąż mogą korzystać z wielu udogodnień. Funkcja SCENE z CEC w znaczący sposób przyspiesza i ułatwia obsługę. Dzięki niej za pomocą jednego przycisku SCENE można np. włączyć  urządzenie i rozpocząć odtwarzanie z amplitunera AV.

 

 

Funkcje wideo obejmują wyjście HDMI zgodne z 1080p/24 Hz, w odtwarzaczu zastosowano ponadto technologie Deep Colour i x.v. Colour. Konstruktorzy nie zapomnieli także o miłośnikach wysokiej jakości dźwięku. Model BD-S 473 odtwarza materiały zapisane we wszystkich formatach HD i jest kompatybilny z plikami FLAC.

Zestaw połączeń odtwarzacza obejmuje wyjście HDMI, gniazdo umożliwiające połączenie z Internetem oraz dwa gniazda USB, po jednym na przednim i tylnym panelu. Przebrnięcie przez gąszcz funkcji i ustawień ułatwia ekranowe menu graficzne GUI. Ponadto połączenie z internetem umożliwia łatwe przeprowadzanie ewentualnych aktualizacji oprogramowania.

 

 

Odtwarzacz BD-S 473 doskonale współgra z amplitunerami Yamahy, takimi jak np.: RX-V373, RX-V 473, czy też RX-V 573. Wtedy pokazuje pełnię swoich możliwości i jednocześnie pozwala stworzyć wysokiej jakości zestaw w przystępnej cenie. To idealny sposób na rozpoczęcie przygody z kinem domowym.

Funkcje Blu-ray 3D i BD-Live:

- wspiera odtwarzanie Blu-ray 3D, najnowszy format wideo
- podłącz urządzenie do Internetu i korzystaj z funkcji BD-Live
- Bonusview - alternatywna ścieżka Wideo/Audio umożliwiająca prezentację dodatkowych informacji
- opcja Virtual Package oferuje nowe możliwości rozrywki

Funkcje audio:

- odtwarzanie dźwięku zapisanego we wszystkich formatach HD
- bezpośredni bitstream oraz wielokanałowe liniowe PCM przez złącze HDMI
- kompatybilny z plikami FLAC

Funkcje wideo:

- wyjście HDMI zgodne z 1080p/24 Hz
- technologia Deep Colour oraz x.v. Colour
- odtwarzanie płyt DVD ze zdjęciami oraz plikami wideo w rozdzielczości 1080p

Funkcje zaawansowane:

- kompatybilność z serwisem YouTube Leanback
- łatwiejsze sterowanie dzięki kompatybilności z aplikacjami do iPhona/iPada oraz telefonów/tabletów z Androidem*
- włączanie i odtwarzanie z amplitunera AV przez HDMI CEC przy użyciu jednego przycisku SCENE
- certyfikowany DLNA Client
- aktualizacja oprogramowania przez Internet
- ekranowe menu graficzne GUI
- wspierane standardy: MKV z H.264, MPEG PS, MPEG TS, MPEG-4, VOB, AVI, ASF, WMV, AVCHD (Wideo), MP3, WMA, AAC, WAV, FLAC (Audio), JPEG, GIF, PNG (Zdjęcia)
- odtwarzanie pokazów slajdów z JPEG z dźwiękiem MP3
- łatwy w obsłudze kreator konfiguracji.

 

 

 

 

Yamaha
ok. 1000 PLN