Yamaha LSX-700 - zestaw audio z oświetleniem

28.11.2013 10:32

Modelem Relit LSX-700 Yamaha tworzy nową kategorię urządzeń, łączących w jednej obudowie system dźwiękowy i oświetlenie. LSX-700 umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki, zapewnia dostęp do inteligentnego timera, a dzięki zdalnemu sterowaniu i aplikacji DTA Controller jest niezwykle łatwy w obsłudze.

 

 

Wszystko zaczęło się od koncepcji, której celem było unikatowe i jednocześnie atrakcyjne wyrażenie dźwięku za pomocą światła. Aby to połączenie zaprezentować w możliwie najpełniejszej formie, oświetlenie zostało umieszczone w tym w tym samym miejscu co przetwornik średniotonowy. Z kolei dodatkowe diody LED, znajdujące się w centralnej części LSX-700, pozwoliły uzyskać efektowne wzory świetlne i cienie.

 

 

Powstają one na ścianach pomieszczenia odsłuchowego w wyniku filtrowania snopów światła przez maskownicę, która skrywa również przetworniki wysoko- i niskotonowy. To wszystko realizuje cel projektantów, którym było nadanie dźwiękowi wizualnego charakteru i wywarcie na słuchaczu niezwykle głębokiego wrażenia poprzez wydobycie emocji tkwiących w muzyce.

 

 

Od strony praktycznej ta mierząca ponad 1,1 m wysokości konstrukcja jest w pełni funkcjonalnym systemem dźwiękowym, zapewniającym wygodną i łatwą obsługę. Trzy głośniki zapewniają przetwarzanie pełnego spektrum dźwięku, a maksymalna moc wyjściowa 3 x 10 W (6 Ω, 1 kHz, 10% THD) potrafi zapewnić wystarczający poziom głośności nawet w dużym pomieszczeniu odsłuchowym.

 

 

Współpracę ze źródłami dźwięku umożliwia wejście 3,5 mm stereo mini jack, a przede wszystkim bezprzewodowa technologia Bluetooth z kodekiem aptX. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem bez konieczności stosowania przewodów. 

Obsługę modelu Relit LSX-700 ułatwia zdalne sterowanie, za pomocą którego można włączać lub wyłączać urządzenie, regulować głośność, włączać/wyłączać i ściemniać oświetlenie, a także obsługiwać inteligentny timer. Zaprogramowanie ustawień jest możliwe także z poziomu aplikacji DTA Controller, która służy również do konfigurowania parametrów dźwięku.

 

 

Wprowadzając miejsce ustawienia LSX-700 (przy ścianie, w rogu) oraz określając odległość od ściany/ścian, układ elektroniczny automatycznie dopasowuje brzmienie tak, aby zapewnić jego najwyższą jakość. Na uwagę zasługuje także materiał pokrywający LSX-700, a przypominający fakturę skóry. Nabywcy mogą wybierać pomiędzy dwoma wersjami kolorystycznymi: czarną i brązową.

Yamaha Relit LSX-700 już wkrótce będzie dostępny w sprzedaży. Jego poglądowa cena detaliczna wyniesie 2599 zł.

 

 

Specyfikacja techniczna:

Wersja Bluetooth: Ver. 2.1 + EDR (A2DP, AVRCP)
Kodeki audio Bluetooth: SBC, AAC, aptX
Maksymalna moc wyjściowa: 3 x 10 W (6 Ω, 1 kHz, 10% THD)
Maksymalny zasięg komunikacji: 10 m (bez zakłóceń)
Wejście: 3,5 mm stereo mini jack
Przetworniki: 2 x 7 cm pełnozakresowe, 1 x 6 cm pełnozakresowy
Wymiary: 300 x 1154 x 300 mm
Waga: 5,5 kg
Kolory: brązowy, czarny

 

 

 

 

Yamaha
2599 PLN
Tagi: