Yamaha MCR-N560 - sieciowa wszechstronność w pięknym wydaniu

04.11.2013 10:26

Wraz z modelem MCR-N560 Yamaha wzbogaca kompaktowe zestawy muzyczne o pełną funkcjonalność sieciową, zapewniając możliwość odtwarzania muzyki z niemal dowolnego źródła. Najnowszy PianoCraft gwarantuje także wysoką jakość dźwięku, a za sprawą eleganckiego wzornictwa zapewnia użytkownikowi poczucie obcowania z najwyższej klasy urządzeniem.

 

 

Już od ponad dekady seria PianoCraft wyznacza kierunek rozwoju kompaktowych systemów muzycznych i udowadnia, że nawet niewielkie urządzenie może być źródłem wysokiej jakości brzmienia. Od początku swojego istnienia konstrukcje PianoCraft wyróżniały się perfekcyjnym połączeniem ponadczasowego wzornictwa z precyzyjną reprodukcją dźwięku. Najnowszy model, MCR-N560, do zalet dotychczasowych kompaktowych zestawów muzycznych Yamahy dodaje bogactwo funkcji sieciowych. Strumieniowanie muzyki z sieci i dostęp do radia internetowego to tylko część zalet urządzenia.

 

 

Dzięki pełnej kompatybilności z siecią najnowsza Yamaha odtwarza pliki MP3 i AAC, ale też materiał najwyższej rozdzielczości, np. FLAC i WAV 192 kHz/24 bity. Obsługa technologii AirPlay umożliwia bezprzewodowy transfer dźwięku z urządzeń Apple. Jeszcze większą wszechstronność zapewnia bezpłatna aplikacja NP Controller, przygotowana z myślą o systemach iOS oraz Android, dzięki której użytkownik może sterować systemem muzycznym bezpośrednio ze smartfonu lub tabletu i bezprzewodowo przesyłać muzykę (MusicPlay), wszystko w ramach jednej aplikacji.

 

 

Konstruktorzy pamiętali także o użytkownikach bezprzewodowych urządzeń, dlatego też MCR-N560 współpracuje z adapterami YWA-10 i YBA-11. Pierwszy z nich zapewnia dostęp do domowej sieci Wi-Fi i możliwość strumieniowania muzyki z dowolnego źródła włączonego do sieci. Adapter YBA-11 wykorzystuje technologię Bluetooth, dzięki czemu użytkownik może przesłać bezprzewodowo muzykę natychmiast po nawiązaniu połączenia pomiędzy urządzeniami, bez konieczności konfigurowania sieci. Dla użytkownika oznacza to wygodę korzystania z mnogości źródeł cyfrowego dźwięku i możliwość zanurzenia się w wysokiej jakości brzmieniu.

 

 

Tak jak pozostałe konstrukcje z serii PianoCraft, MCR-N560 wyróżnia się wysokiej jakości stereofonicznym dźwiękiem o minimalnym współczynniku zniekształceń. Cyfrowy wzmacniacz gwarantuje najwyższą wydajność, a zaawansowane układy cyfrowe wykorzystują niezależne podzespoły do odtwarzania CD oraz audio z Internetu. MCR-N560 przekonuje także wyjątkowym wzornictwem. Jednostka centralna łączy aluminiowy panel przedni z bokami wykonanymi z drewna bądź też pokrytymi lakierem fortepianowym. Dopasowane wizualnie obudowy głośników wyróżniają się równie luksusową fakturą wykończenia i zaokrąglonymi narożnikami, odzwierciedlającymi związek Yamahy z instrumentami muzycznymi. Zestaw Yamaha PianoCraft MCR-N560 jest już dostępna w sprzedaży w cenie 2399 zł.

 

 

Dane techniczne:    

Sieciowy amplituner CD: CRX-N560

Maksymalna moc wyjściowa (6 Ω, 1 kHz, 10% THD): 2 x 32 W
Pasmo przenoszenia (20 Hz-20 kHz, CD, itd.): 0 ±2 dB
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (wyj. gł., 1 kHz, 6 Ω): 0,05%
Pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 kHz
Obsługiwane media/formaty plików: (CD) CD-DA, CD-R, CD-RW
                                                   (USB/sieć) MP3, WMA, AAC, WAV, FLAC
Wymiary: 215 x 110 x 288 mm
Waga: 2,7 kg

 

 

Zestawy głośnikowe: NS-BP182

Przetwornik: 12-cm niskotonowy i 3-cm kopułka wysokotonowa
Moc wejściowa (nominalna/maks.): 40 W/110 W
Pasmo przenoszenia: 60 Hz-40 kHz
Czułość: 83 dB/2,83 V/1 m
Częstotliwość zwrotnicy: 5 kHz
Impedancja: 6 Ω
Wymiary: 154 x 273 x 230 mm
Waga: 3,3 kg

 

 

 

 

Yamaha
2399 PLN
Tagi: