Yamaha PianoCraft

31.08.2007 12:12
Rodzina odtwarzaczy PianoCraft Yamaha to już prawdziwa legenda na rynku wysokiej jakości obrazu i dźwięku, to synonim dobrego hi-fi za niewielkie pieniądze. Najnowsze modele tej serii - E410 i E810 są zestawami mini tylko z wyglądu. Yamaha proponuje zaawansowane połączenie odtwarzacza CD oraz DVD ze wzmacniaczem stereo i tunerem stacji radiowych. Całość z całą pewnością będzie idealnie pasować do każdej sypialni lub salonu.

Rodzina odtwarzaczy PianoCraft firmy Yamaha to już prawdziwa legenda na rynku wysokiej jakości obrazu i dźwięku. PianoCraft to synonim dobrego hi-fi za niewielkie pieniądze. Najnowsze modele tej serii - E410 i E810 są zestawami mini tylko z wyglądu. W rzeczywistości Yamaha proponuje nam niezwykłe, zaawansowane połączenie odtwarzacza CD oraz DVD ze wzmacniaczem stereo i tunerem stacji radiowych. Całość z całą pewnością będzie idealnie pasować do każdej sypialni lub salonu.

Głośniki w zestawach E410 i E810 mają taką samą moc: 2 x 60 W i identyczne wyposażenie. Różnią się i tylko tym, że droższy o 100 zł zestaw E810 odtwarza płyty DVD, a tańszy E410 czyta tylko CD. Jednak i ten poradzi sobie również z plikami MP3 i WMA. 

PianoCraft E810 oferuje między innymi możliwość odtwarzania filmów DVD, DivX oraz plików MP3. Ponadto, urządzenie posiada wbudowany tuner radiowy z pamięcią 40 stacji i wzmacniacz stereo, dysponujący pokaźną mocą 60 watów na każdy kanał. Dodatkowo PianoCraft E810 został wyposażony w szereg najbardziej zaawansowanych złączy, wśród których wymienić należy gniazda YUV, S-Video oraz typu Component, jak również SCART. Do tego zestawu warto dokupić subwoofer, który spotęguje wrażenia z oglądania filmów.
 

Z kolei PianoCraft E410 jest wyposażony w uniwersalny napęd CD, odtwarzający oprócz standardowych płyt kompaktowych, również płyty z zapisanymi skompresowanymi plikami MP3 i WMA. Jedno koaksjalne oraz jedno optyczne wyjście cyfrowe gwarantuje bezstratne przesyłanie sygnału. Podobnie jak E810, tak i E410 posiada tuner radiowy z pamięcią 40 stacji.

Uniwersalność zestawów polega również na tym, że za pomocą obydwu można odsłuchiwać muzykę zapisaną na przenośnym odtwarzaczu iPod. Wystarczy podłączyć jednym kablem opcjonalną stację dokującą YDS-10 firmy Yamaha do odpowiedniego gniazda wzmacniacza, żeby móc się cieszyć materiałem nagranym na iPoda.

Obydwa zestawy dostarczane są z kolumnami głośnikowymi, które mogą być wykończone ekskluzywnym czarnym lakierem fortepianowym lub stonowaną, elegancką okleiną w kolorze drewna wiśniowego. Komponenty elektroniczne, zarówno sekcja wzmacniacza z tunerem, jak i sekcja DVD/CD, dostępne są w kolorze srebrnym lub, jako nowość, w bardzo modnej ostatnio czerni.

PianoCraft jest jednym z niewielu zestawów mini, który skutecznie opiera się przemijającym trendom. Zmiany we wzornictwie kolejnych wersji są kosmetyczne i wydają się niemal niezauważalne. Piano Craft nigdy nie gonił za pomysłami projektantów ani za rozwiązaniami rodem z branży komputerowej. Pozostawał elegancki, audiofilski i stanowił swego rodzaju odskocznię w świecie katalogów zmieniających się co trzy miesiące. Nowe zestawy E410 i E810 PianoCraft nie straciły uroku ani jakości brzmienia poprzedników. Tradycja zobowiązuje.

Yamaha
od 1 748 PLN