Żywe kolory na dużym ekranie - pierwszy 28" monitor Philips z matrycą MVA

20.01.2014 14:55

Na polskim rynku zadebiutował właśnie pierwszy 28-calowy model monitora Philips oparty na matrycy MVA, która zapewnia bardzo wierne odwzorowanie kolorów. Philips 284E5QHAD wyposażony został również w głośniki stereofoniczne o łącznej mocy 14 W.

Dzięki zastosowaniu interfejsu MHL (Mobile High Definition Link) użytkownik może na dużym ekranie cieszyć się zdjęciami zrobionymi telefonem, oglądać filmy znajdujące się na tablecie czy wygodnie pracować nad dokumentami. Dodatkową zaletą jest fakt, że podłączone do monitora za pomocą MHL urządzenie jest jednocześnie ładowane.

 

 

Szerokie kąty widzenia i wysoka jakość obrazu

Matryca MVA pozwala na osiągnięcie wysokiego współczynnika kontrastu statycznego. Dzięki temu obrazy są wyjątkowo jasne i żywe, a monitor doskonale sprawdzi się w przypadku gier, filmów czy wymagających aplikacji graficznych. Ponadto, model 284E5QHAD wyróżnia się szerokimi kątami widzenia wynoszącymi 176 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Funkcja SmartImage Lite analizuje wyświetlane na ekranie treści  i w sposób dynamiczny poprawia kontrast, ostrość obrazu i nasycenie kolorów w ramach kilku dostępnych trybów aktywowanych za pomocą przycisku na monitorze. Z kolei opracowana przez firmę Philips technologia TrueVision wykorzystuje zaawansowane algorytmy do analizowania zawartości i dostrajania wyświetlacza w celu zapewnienia najlepszych parametrów obrazu.

 

 

Parametry techniczne

Monitor Philips wyświetla obraz w rozdzielczości 1920×1080 (Full HD), w formacie 16:9, o kontraście wynoszącym 3000:1 oraz maksymalnej jasności 300 cd/m2. Model  284E5QHAD wyposażony jest w złącza HDMI, MHL-HDMI, VGA, wejście PC Audio oraz wyjście słuchawkowe. Model ten pobiera 23,18 W w normalnym trybie pracy. Monitor waży 4,73 kg przy wymiarach 663 × 485 × 237 mm (z podstawą). Przystosowany jest do montażu na ścianie zgodnie ze standardem VESA 100 × 100 mm.

 

Gwarancja i cena

Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora Philips 284E5QHAD wynosi 1199 zł brutto. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta w systemie door to door.

 

 

 

 

 

 

Philips
1199 PLN