Gatta Active Dance w rytmach hip-hop'u

15.03.2010 16:16

Hip-hop to nie tylko muzyka i taniec. To kultura i styl życia. To swoboda. Jak ją wyrazić? Wystarczy wsłuchać się we własny rytm i pozwolić naszemu ciału poruszać się w jego takt. Dodajmy do tego odpowiednią oprawę: muzykę, żargon oraz modę. W odpowiedzi na te ostatnią, Gatta Active Dance wprowadza linie dedykowaną stylowi hip-hop.

 

 

Hip-hop jest stylem luźnym, płynnym i swobodnym - nie tylko ze względu na sposób poruszania się. Hip-hop pozwala bowiem na dowolność i żonglerkę stylami  - czerpie z technik jazzu, funky, house, pozwalając tancerzowi na stworzenie własnego niepowtarzalnego new style'u.

 

 

Punktem wyjścia jest jednak stała baza - popping. Popping polega na szybkich napięciach i rozluźnianiu mięśni. Tworzy się dzięki temu efekt "szarpnięcia". Ważne także jest zachowanie odpowiedniej rytmiki i swobody ruchów, by wyglądały one naturalnie i płynnie. Reszta zależy już od tancerza - jego wyobraźni, wyczucia rytmu i pomysłu na improwizację.

 

 

Dynamikę tańca może podkreślić odpowiedni strój. Hip-hop'owa stylizacja powinna być luźna i stawiać na szerokie, obszerniejsze materiały, które pozwolą na swobodne ruchy. Gatta Active Dance to marka profesjonalnych ubrań stworzonych do tańca współczesnego.

 

 

Gatta Active Dance wprowadziła linię dedykowaną tańcom new style. Bluzy, szerokie spodnie, luźne jeansy z opadającymi szelkami świetnie podkreślą nonszalanckiego ducha hip-hop'u.

 

Wyraziste kolory, jak czerń, biel, fiolet czy granat będą natomiast dobrze się uzupełniać ze srebrnymi haftami i tagami. Warto również pamiętać o dodatkach: czapka z daszkiem, kapelusz, luźne szelki, sportowe buty i - koniecznie - piny oraz breloki będą stanowiły wyrazisty akcent całej stylizacji.

W hip-hop'ie liczy się swoboda i rytmika, ale także taneczna improwizacja i stworzenie własnego stylu w ubiorze, który będzie zręcznie igrał na krawędzi swobody, nonszalancji, ale i starannie dobranej stylistyki.

 

 

Gatta Active