Amsterdam rulez czyli nowa kampania Cropp

26.09.2012 10:42

Tej jesieni Cropp-owa ekipa udała się w kolejną szaloną miejską podróż. W kontynuacji znanej już z wcześniejszych odsłon kampanii City rulez, Cropp tym razem odwiedził miasto wolności, czyli Amsterdam, a obrazy z wyprawy można oglądać między innymi na nowej stronie Cropp.

 

 

W nowej jesiennej kampanii ekipa Cropp-a przemieszcza się oldschoolowym, pomalowanym w graffiti vanem Chevroleta po holenderskiej stolicy.

 

 

Bohaterami kampanii są jak zwykle charakterystyczni - i charakterni - młodzi ludzie, którym udaje się odkryć zupełnie nieznane zakamarki miasta, z dala od turystycznego centrum.

 

 

Większość klimatycznych zdjęć autorstwa Łukasza Ziętka powstała w opuszczonej stoczni NDSM na zachodnim wybrzeżu, gdzie kolorowe postaci świetnie kontrastują z szarym, industrialnym tłem upstrzonym dziełami domorosłych grafficiarzy.

 

 

- Interesowały nas szczególnie alternatywne i mniej znane lokalizacje stolicy Holandii i tak trafiliśmy do opuszczonej stoczni. - mówi Julian Chmielewski, Koordynator ds. projektów marketingowych Cropp. - Industrialny klimat, przestrzeń, skejtowe spoty, luz i kreatywność mieszkających tam artystów - wszystko to znaleźliśmy w jednym miejscu i spróbowaliśmy oddać na zdjęciach. Mamy ogromną nadzieję, że się udało!

 

 

Oprócz vana w sesji pojawiają się również holenderskie rowery oraz longboardy, które Cropp upodobał sobie już na tyle, że marka postanowiła wprowadzić do wybranych salonów limitowaną kolekcję desek.

 

 

Na potrzeby kampanii powstał także film wideo, na którym, przy dźwiękach utworu "Gold Dust" DJ-a Fresha można śledzić amsterdamskie poczynania Cropp-owej piątki. Reżyserem filmu jest Chris Rudz, a produkcją zajęła się agencja Shoot Me, po raz kolejny współpracująca z Cropp-em.

 

 

Make-up do sesji to dzieło Zofii Krasuskiej-Kopyt, a autorką stylizacji jest Dorota Boruń. Nad koncepcją artystyczną czuwał Art Director Cropp, Kuba Borkowski.

 

 

Wideo i zdjęcia z amsterdamskiej sesji są głównym elementem nowej odsłony strony internetowej Cropp-a, przygotowanej przez sopocką agencję Engine.

 

 

Można na niej obejrzeć również najnowszy lookbook marki, poznać jesienną kolekcję, a także trafić do e-sklepu i na Cropp-owego bloga i kanały społecznościowe, na których marka prowadzi intensywne działania związane z nową kampanią.

 

 

 

Cropp