Bielizna La Perla - współczesny romantyzm

07.09.2006 09:00

Kolekcje La Perla to zawsze piękna, elegancka, pociągająca i jedyna w swoim rodzaju bielizna. Prezentujemy trzy kolekcje Glamour, Private Elegance i Black Label. Tą bieliznę po prostu musisz mieć. Lekkie tiule, koronki, ozdobne wstążki, satyna - wszystko najwyższej jakości. Bielizna dla kobiety wyzwolonej, świadomej własnej wartości i piękna.

Kolekcja Glamour
   

Delikatnosc i miękkość: ten "lekki" w wyrazie pomysł wyraża "glamour" - pełną blasku stronę uwodzenia. Bielizna delikatna i wyrafinowana. Wielkie kwiaty rozpostarte pomiędzy sznureczkami i koronkami, wyszywane na tiulu, tworzą piękne wzory przypominające gęste listowie, czasem drukowane w "stylu naiwnym", dzięki czemu przypominają szkice wykonane ołówkiem.

W całej kolekcji dominują kolory z niemal niewyczuwalnej, bezcielesnej i przeźroczystej palety. Rozświetlane muśnięciem fuksji. Współczesny duch, romantyzm i nowe wcielenie kobiecości spotykają się razem w jednym obrazie.   

Kwiatowa pasja, czyli kwiaty i jeszcze raz kwiaty. Swobodna interpretacja dość ascetycznego wyboru, składa hołd wiośnie, latu i niesionym przez nie romantycznym uczuciom. Kolekcja La Perla Glamour temat przewodni zaczerpnęła z "ogrodowej terapii", skomponowana została z niemal nierealnych kolorów, zachwycających swoją świeżością i lekkością.

Umiejscowiona w połowie drogi pomiędzy pożądaniem bardziej naturalnych rytmów, a czystą przyjemnością ozdabiania. Kolory to delikatna mięta, koral, żółć, biel i czerń. Nadrukowane na tiulu kwiatowe wzory stokrotek i delikatnych pączków dają wrażenie wielkiej delikatności, dzięki dobraniu niezwykłej kombinacji miękich, pastelowych kolorów. Wiele kwiatowych wariacji na haftach na bawełnianym tiulu, tworzących wyrafinowaną synergię z nagle pojawiającymi się romantycznymi bukietami frędzli.

Kolekcja Private Elegance

W świecie mody bieliźnianej w ostatnim czasie nastąpił niezaprzeczalny zwrot w stronę delikatnej ale też lekko prowokującej kobiecości. Bielizna jest jeszcze bardziej intymna, bardziej wyrafinowana. La Perla odsłania swoje nowe oblicze w pokojach prywatnych rezydencji z początku XIX wieku. To powrót do naturalności, do delikatnej i dyskretnej elegancji, można nawet powiedzieć w elegancji delikatnie w stylu retro. Te obrazy uchwycone aparatem prawdziwego mistrza uwodzenia, jakim jest Michel Comte, przedstawiają kolekcję mistrzowskiego krawiectwa. Dominujące kolory tej kolekcji to żółty, czarny, różowy i khaki.

Private Elegance to swego rodzaju "Patchwork Couture". Wyrafinowane połączenia materiałów i procesów tworzenia są aktualnie cechą charakterystyczną odnowionego "ducha atelier" La Perla, wiodą kobietę, która zdecyduje się na tą bieliznę w stronę modnych kolorów i wielkiej wygody. Niemal niewyczuwalny i niezauważalny jedwabny szyfon sprawia wrażenie jeszcze lżejszego dzięki zastosowaniu filigranowych, ażurowych efektów oraz eleganckich mini plisek i fałdek.


Delikatne kombinacje kolorów np. różu i beżu, skontrastowane zostają na moment dzięki kruczoczarnym wstążkom i frędzlom. Biustonosze wykonane z haftowanego tiulu, dodatkowo przyozdobionego krzyżującymi się wstążkami przywołują na myśl urok lat 50. XX w. Wstążki z organzy stają się w ogóle elementem wspólnym podstawowych części bielizny. Wykonane są z dwóch różnych rodzajów koronek - jednego nieco bardziej geometrycznego, i drugiego, charakteryzującego się udoskonalonym motywem spirali i ażuru. Warto podkreślić, że kolekcja ta przez wprowadzenie trykotów na szerokich ramiączkach składa hołd modzie lat 80. XX w. Kolekcja Black Label promuje kult szczegółu. Przykładowo biustonosz ma kształt kolii, przeznaczony jest do noszenia niemal jako naszyjnik. Stworzony z bawełny i szlachetnego jedwabiu, każdy egzemplarz jest zindywidualizowany dzięki przepięknym haftom, w których znaleźć można odwołania do filigranowych aplikacji antycznej bżuterii. To specjalna limitowana edycja połyskująca i mieniąca się niczym kryształ górski.

Kolekcja Black Label - Królowa Serc

"Pewnego razu w pięknym, białym zamku..." to słowa, jakimi zaczyna się baśń o nowej kolekcji La Perla Black Label. Baśń ta inauguruje nowy sezon miłości, przesiąknięty kobiecością i romantyzmem. Ta współczesna bajka, która czerpie inspirację z mody lat 20. XX w. wraz z atmosferą pozornej niewinności i subtelnej gry uwodzenia. Lolitka przyozdobiona serduszkami i tiulem gra w tej kolekcji główną rolę.
Satyna i tiul, połyskliwe krawędzie i matowe przezroczystości bielizny z towarzyszącym pareo czy poncho, lub w ponętnym i zmysłowym towarzystwie eleganckich draperii i fal. Ozdobne tiulowe dodatki na przemian w kolorach zmysłowego różu i eleganckiej czerni, rozświetlane połyskującymi kryształkami.
La Perla do swoich kolekcji dodaje coraz więcej tiulu, choć teraz materiał występuje w bardziej naturalnej wersji - bawełniany z radosnymi mini frędzelkami. Jak w cennej pajęczej sieci, czarne paseczki są połączone z niespokojnymi duchem frędzelkami i pomonikami lub z niewinnymi kokardkami, a wszystko to ma na celu ukryć "złe" intencje staników i gorsetów. Druk na materiałach użytych w tej kolekcji ma lekko księżycowy charakter, idący nieco w stronę Art Nouveau i grafik z lat 20. XX w.

La Perla