Buty Clarks Originals 2011 - kreuj świat po swojemu

10.11.2011 17:41

Tradycja kolekcji Clarks Orginals sięga przełomu lat 40. i  50. XX wieku, kiedy to w 1950 roku Nathan Clark zaprojektował pierwszy model Desert Boots. Jego projekt opierał się na butach, jakie nosili oficerowie brytyjskiej 8 Armii w Egipcie w czasie II wojny światowej. Buty dla oficerów produkowali wówczs specjalnie wyselekcjonowani lokalni rzemieślnicy.

 

 

Projekt, jak na tamte czasy, był niezwykle ascetycznie prosty, a zarazem nowoczesny, z dwoma oczkami na sznurówki oraz gumową podeszwą. Styl Desert Boots idealnie wkomponował się w kanony mody i stał się swoistą ikoną stylu lat 60. i 70., a teraz z powodzeniem wpasowuje się w obecne trendy.

 

 

W każdym sezonie marka Clarks współpracuje ze znanymi firmami i wyjątkowymi artystami, tworząc w ten sposób niepowtarzalne kolekcje wzorów stających się ikonami mody. W kolekcji Orginals jesień-zima 2011 Clarks kontynuje historię oryginalnych butów, dodając do niej kolejne rozdziały. To nietuzinkowe projekty i wyjątkowe inspiracje.

 

Clarks Originals - model Desert Boot

 

Kolejny raz zaprasza do współpracy wyjątkowych partnerów posiadających niezwykłe pasje i nieszablonowe pomysły. Efektem są cztery inspirujące linie, dowód na zaangażowanie marki w tworzenie ponadczasowych wzorów, pozostających w zgodzie z tradycją Clarks Originals.

 

 

Clarks Originals - model Desert Boot

 

W jednej z nich króluje jersey. Kolekcja dla mężczyzn stworzona została przy współpracy z japońską firmą Loopwheeler, lidera w produkcji wysokiej jakości jerseyu. Modele z tej linii łączą wyjątkowo miękką wełnę z czarnym zamszem najwyższej jakości.

 

 

Clarks Originals - model Desert Boot

 

Kolejny model Clarks Originals w stylu abstract street art jest wynikiem współpracy z jednym z najbardziej wpływowych artystów w historii graffiti - Futurą. Model Clarks Wallabee Boot został opatrzony sygnowanym przez Futurę granatowym wzorem, kontrastującym z przydymionym grafitem skóry.

 

 

Clarks Originals - model Wallabee Boot

 

Damska kolekcja Clarks Originals przyciąga ekologicznymi materiałami, ciepłymi splotami i stylem new rustic. Przy współpracy ze szkocką firmą Thistle and Broom powstał zamszowy model Desert Boot w piaskowym odcieniu, z robionym na drutach wełnianym wykończeniem.

 

 

Clarks Originals - model Wallabee Boot

 

Jest to dzieło ostatniego pokolenia mieszkających w Szkocji Herring Girls, pasjonujących się robotą na drutach, którym Thistle and Broom powierza pracę nad specjalnymi projektami.

 

Clarks Originals - model Desert Boot Thistle and Broom

 

Natomiast w samym centrum West Wales mieszka rodzina specjalizująca się w hodowli jednego z najrzadszych gatunków owiec. Założona przez nich firma Elvet Woollen Mill stworzyła wzór z naturalnej wełny, ozdabiający modele Desert Boot i Natalie.

 

Clarks Originals - modele Natalie i Desert Boot Elvet Woollen Mill

 

Clarks Originals - model Natalie

 

 

 

 

 

Clarks
Tagi: