camel active w stylu Authentic Heritage

04.03.2011 13:19

Authentic Heritage, kolekcja camel active wiosna - lato 2011 inspirowana jest stylem robotniczym, szczyci się takimi wartościami, jak autentyczność, trwałość, funkcjonalność, a przede wszystkim prostota. Kolekcja Autentyczne Dziedzictwo camel active wprowadza kody ubraniowe stosowane w erze przemysłowej, i dzięki temu zaspokaja potrzeby wielu mężczyzn.

 

 

Nie można pozbawić ubrania jego funkcji pierwotnej. I to właśnie z tego powodu camel active stawia na materiały trwałe i lekkie oraz na dyskretne detale tworzące look w stylu robotniczym. Kroje są blisko ciała, co nie ogranicza jednak swobody ruchów.

 

 

Dzięki użyciu apretur i wielorakich wykończeń materiały uzyskują zakurzony, sprany czy nawet zdarty charakter. W kolekcji dominuje zbita bawełna, tkaniny drukowane w wojskowe wzory, drelich, denim, indygo, matowy nylon, a nawet postarzana skóra.

 

 

Niuanse kolorystyczne, odwołujące się do trudów pracy fizycznej, zostały zastosowane, by stworzyć wrażenie zniszczeń spowodowanych zużyciem się ubrania. Wprowadzono przybrudzoną biel, przykurzone zaś odcienie ziemi i niebieskiego są wzmocnione przez takie barwy jak koral, żółć słoneczna, ciemna zieleń i cyjan.

 

 

W kolekcji odnajdziemy także inspirację Indiami. Nastrojowe kolory przywodzą na myśl tumult uliczek i targów pełnych korzennych przypraw. Wykończenia wyglądają, jakby zostały wykonane na prostych maszynach pochodzących z małych rzemieślniczych warsztatów. Użyto motywów typowo indyjskich, jak kaszmir czy kratka madras.

 

 

Marynarki z nowej kolekcji camel active są krótsze i mają smuklejszy krój. Bluzy z wieloma kieszeniami, proste i dopasowane do sylwetki, dobrze współgrają z wojskowymi kurtkami wyglądającymi tak, jakby miały ucięty dół. Warto również zwrócić uwagę na lekkie marynarki, które przypominają z wyglądu koszule i bluzy z suchej gabardyny.

 

 

Kolejnym mocnym punktem kolekcji są lekkie skóry o efekcie vintage, czyli postarzenia, i cieniowanej fakturze. Kurtki sportowe ponownie odwołują się do tradycyjnego krawiectwa. Są bardziej dopasowane, ozdobione naszywkami na rękawach i przeszyciami sprawiającymi wrażenie ręcznego wykonania.

 

 

Wyposażono je w wiele kieszeni, co dodaje saharyjskiego stylu. W lecie świetnie sprawdzą się modele wykonane z przewiewnej spranej bawełny, materiału dającego miękki i lekki wygląd.

 

 

Na kolekcji zaważył styl workwear. Efekty oil wash (plam po oleju), acid wash (plam po kwasie), batiku, farbowania typu dip dye i degrade (efekt przechodzenia barw od jasnej do ciemnej) stanowią jej priorytety. Ubrania, choć dopasowane do figury, tworzą jednak stanowczo luźny styl.

 

 

Wpływy indyjskie widać przede wszystkim w koszulach. Marka camel active stworzyła własną interpretację stylu robotniczego, wprowadzając do niego np. kratkę madras, kwieciste wzory oraz desenie paisleys.

 

 

Jest też wersja minimalistyczna utrzymana w estetyce indygo i denimu. Odnajdziemy ją w koszulach jednokolorowych. Poddano je częściowemu procesowi odbarwienia lub rozpylenia koloru. Kolejną cechą tych ubrań jest ich doskonała harmonia z ciałem. Designerskie detale, takie jak kołnierzyki, mankiety czy zapięcia, są mniejsze i węższe, by szły w parze ze smukłością sylwetki.

 

 

Teraz pora na ostatnie pociągnięcie pędzlem w tworzeniu looku workwear, czyli na spodnie camel active. Są one dostępne w wielu wersjach, ale z pewnością spodnie lata to chinos. Możemy je wybierać spośród różnych fasonów: prostych, klasycznych, jak i z elementami robotniczymi.

 

 

Cargo (obszerne, naszywane kieszenie) oraz wykończenia z postarzanej skóry i drelichu są najbardziej charakterystycznymi elementami letnich spodni. Niektóre modele oferowane są nawet z guzikami na szelki.

 

 

Doskonałym towarzyszem gorących pór roku jest denim w pastelowych kolorach. Jasny dżins perfekcyjnie współgra ze spranym. Mocnym akcentem w kolekcji jest wygląd materiałów łatanych i zużytych. Ślady zużycia są wszechobecnym designerskim detalem.

 

 

Szorty i bermudy zostały również skrócone, by sprostać ideałom praktycznej funkcjonalności. Sięgają tuż nad kolano i mają prosty krój chinos. Marka camel active stawia w letnim sezonie również na klasyczne linie akcesoriów, jak np. czapka dostawcy, duży fular czy para potężnych butów w stylu worker boots.

 

 

W kolekcji wiosna - lato 2011 Authentic Heritage marka camel active, związana z aktywnym stylem życia, idzie jeszcze dalej w stronę męskiego charakteru i trendu robotniczego. Nowa kolekcja czerpie swoje inspiracje z różnych stylów: ducha wojskowości, pasji do motorów, stylu denim vintage, dawnych lotniczych mundurów i ubrań sportowych.

 

 

Istotą wyglądu workwear, opracowanego przez camel active, są designerskie detale kolekcji. Do tego dodana jest lekkość barw i motywy inspirowane kulturą indyjską dające ubraniom i akcesoriom ostateczną letnią nutę.

 

 

Kolekcja Authentic Heritage jest hołdem złożonym dawnemu ręcznemu wykonawstwu, pracy nacechowanej uczciwością, które zyskują na wartości we współczesnej interpretacji.

 

 

Ubrania z kolekcji Authentic Heritage camel active są dostępne w salonach Le Mac.

 

 

 

camel active

 

 

Le Mac