Dołącz do armii Clarks - militarny styl damskich botków i kozaków!

23.11.2011 19:28

Styl militarny nieprzerwanie inspiruje światowych projektantów mody i akcesoriów, ale w tym sezonie zdecydowanie wybija się ponad przeciętność. Inspirowane militarnym stylem botki i kozaki z damskiej kolekcji Clarks, w ogromnym stopniu, zawładną też stylistyką butów na jesień i zimę 2011.

 

 

Ziemiste, matowe kolory, odważne dodatki w postaci metalowych klamer, pasków czy suwaków wyróżniają ten styl i nadają mu zadziornego charakteru. Dlaczego kobiety go pokochały...? Bo z jednej strony jest kojarzony z indywidualizmem i charyzmą, a z drugiej projektanci Clarks umiejętnie połączyli go z kobiecością.

 

Norley Cedar Khaki i Majorca Villa

 

W damskiej kolekcji Clarks jesień-zima 2011 znajduje się wiele modeli botków i kozaków, które idealnie odzwierciedlają militarny trend, a jednocześnie pokazują, że codzienna moda nie musi być nudna. Potwierdza to stylistyka modeli Majorca Villa i Norley Cedar, w których luźna cholewka połączona została z paskami i futrem. Modele te świetnie odnajdą się w towarzystwie modnych w tym sezonie dzianinowych kardiganów, długich spódnic czy legginsów.

 

Lyndee Concert Grey i Kelby Koncert Grey

 

Kolekcja Clarks pokazuje też, że styl wojskowy to także eleganckie buty na obcasie. Z tej linii doskonale prezentują się Lyndee Concert, sznurowane buty do kostki na obcasie, odważnie wykończone dwiema klamrami na paskach oraz Kelby Koncert z zawadiacko wywiniętą cholewką.

 

Marie Poppy i Marie Cloe


Militarne inspiracje widać także w klasycznych modelach, takich, jak: proste skórzane kozaki Marie Poppy, czy nieco krótsza ich wersja Marie Cloe, jak również sznurowane Mortimer Jane czy Norley Forest idealne do różnego rodzaju spodni.

 

Norley Forest Caramel i Mortimer Jane

 

 

 

 

 

Clarks