Fabiana Filippi na zimę 2012/13

08.02.2013 11:28

Luksus i elegancja - te słowa najlepiej opisują najnowszą, zimową kolekcję Fabiana Filippi 2012/13. Podstawą kolekcji są delikatne i zmysłowe dzianiny oraz grubsze i cięższe swetry - elementy stworzone z myślą o tym, by je łączyć.

 

 

Kolory kolekcji są przygaszone, ale jednak bardzo wyraziste, wyszukane beże spowite szarą mgłą, kwiat dzikiej róży muśnięty konieczną w tym sezonie, odrobiną intensywności oraz zimne barwy złagodzone mieszanką ciepłych i miękkich kremowych odcieni.

 

 

W tym sezonie Fabiana Filippi zaprasza do odkrywania nowych proporcji, bawi się tworzeniem wyszukanych kombinacji oraz łączy różne elementy garderoby. Esencją kolekcji są warstwy. Warstwy, które tworzymy zestawiając duże, oversizowe elementy z ubraniami taliowanymi. Wszystko jest jak zawsze ozdobione wyszukanymi detalami.

 

 

Aurę delikatności kolekcja zawdzięcza lekkości materiałów - satynowe topy, romantyczne jedwabne sukienki, eteryczne muślinowe i popelinowe koszule i detale oraz taliowane kurtki z zamszu lub krótko strzyżonej owczej skóry. Efekt dekoracyjny zawdzięczamy połączeniu tkaniny i dzianiny, szalom, które zdobią linie dekoltu, wielokolorowym paskom i groszkom oraz mini-kołnierzykom, czyli brylantom naszej kolekcji.

 

 

Na sezon zimowy Fabiana Filippi przygotowała też miękkie i "przytulne" peleryny, ozdobne futrzane kołnierze, wełniane czapki oraz rękawiczki. Torby - bezdyskusyjny must have - uszyte są z luksusowych skór łączonych z tkaninami i dzianinami. Do wyboru mamy torebki do ręki, kuferki oraz wieczorowe puzderka.

 

 

Elegancja kryje się także w ozdobach, pokusach dla kobiecej próżności, wspaniałych broszkach, bransoletkach i naszyjnikach zrobionych z wyszukanych kamieni i luksusowych pasm włóczki i satyny. Kolekcja dostępna w warszawskim salonie Le Chic.

 

 

 

 

Le Chic