Helly Hansen ubiera żeńską załogę SCA w zawodach Volvo Ocean Race 2014-15

28.10.2013 11:24

Helly Hansen, norweski producent najwyższej klasy odzieży żeglarskiej i obuwia, podpisał trzyletni kontrakt jako oficjalny dostawca odzieży i obuwia dla SCA (wiodącego producenta artykułów higienicznych oraz produktów pochodzenia drzewnego), który przystępuje do wyścigu Volvo Ocean Race w sezonie 2014-15.

 

 

Start w pełni kobiecej załogi SCA to pierwsza wyjątkowa wiadomość ogłoszona w związku z wyścigiem Volvo Ocean Race, który startuje 4 padziernika 2014 r. Aktualnie wybrano siedem członkiń załogi, które tworzą team SCA. Przez ostatnie siedem miesięcy załoga trenowała w swojej bazie na wyspie Lanzarote (Hiszpania). Pod koniec września SCA zaprezentowało swój nowy jacht - Volvo Ocean 65 na którym międzynarodowa załoga będzie kontynuować swój program treningowy, aż do startu wyścigu.

 

 

Wiodące rozwiązania technologiczne i innowacyjny skandynawski design zadecydowały o wyborze Helly Hansen na oficjalnego dostawcę odzieży i obuwia dla załogi SCA. Szeroka gama odzieży żeglarskiej, bielizny termoaktywnej oraz obuwia, jak również kolekcja odzieży sportowej z elementami wzornictwa marynistycznego - Helly Hansen ma wszystko, czego potrzebuje ten szczególny projekt. Helly Hansen rozpoczęło pracę nad stworzeniem specjalnej linii produktów dedykowanych SCA i podkreślających wizerunkowe aspekty partnerskiej marki. Projekt uwzględnia też nowy, mocny design dla ekipy wspierającej załogę na lądzie i dla kibiców. Część z nowopowstałych produktów będzie również do nabycia w sieci sprzedaży Helly Hansen.

 

 

- "Trasa rejsu wynosi 40000 mil morskich, a w trakcie rejsu członkinie załogi SCA będą narażone na wszelkie możliwe zagrożenia ze strony oceanu" – zauważył Erik Burbank, zastępca dyrektora globalnego marketingu Helly Hansen. - "SCA postrzegamy jako zespół utalentowanych i świetnie zorganizowanych żeglarzy sponsorowanych przez organizację utalentowaną nie tylko na tyle aby odnieść sukces w wyścigu, ale również aby odzwierciedlić ducha wyścigu Volvo Ocean Race. Dokładnie takiego partnera pragnie Helly Hansen. Nie możemy się doczekać startu wyścigu."

 

 

 

- "Helly Hansen to marka związana z załogami Volvo Ocean Race – od początku czterdziestoletniej historii tego wyścig dookoła świata. Ich partnerstwo z kobiecą załogą SCA jest ważnym momentem w rozwoju firmy. Wybór Helly Hansen na partnera dostarczającego odzież dla naszego teamu był właściwie oczywisty. – powiedział Richard Brisius z załogi SCA – dla teamu SCA decydującym kryterium była gotowość Helly Hansen do stworzenia odzieży żeglarskiej dedykowanej kobietom. To była niezwykle interesująca podróż i jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani z nowej kolekcji i z wpływu, jaki mieć ona będzie na rezultaty sportowe i znakomity wygląd naszej załogi."

 

 

Helly Hansen

Założona w roku 1877 w miejscowości Moss w Norwegii firma Helly Hansen realizuje misję ochrony osób zawodowo związanych z morzem i górami na całym świecie. Odzież firmy Helly Hansen tworzona jest w oparciu o skandynawską myśl projektową i doświadczenia płynące z zamieszkiwania w najsurowszych środowiskach naszej planety. Dzięki temu ubrania opatrzone metką Helly Hansen umożliwiają profesjonalistom wykonywanie zadań w najbardziej niesprzyjających warunkach klimatycznych. Firma opracowała pierwszy elastyczny, wodoodporny materiał ponad 130 lat temu, stworzyła pierwszy materiał typu polar w latach 60., a w latach 70. wprowadziła na rynek pierwszą linię technicznej bielizny termoaktywnej wykonanej w technologii LIFA Stay Dry.

Dziś Helly Hansen jest oficjalnym partnerem ponad 60 ośrodków narciarskich i organizacji przewodników górskich. Dostarcza odzież i obuwie ponad 33 tysiącom ludzi zawodowo związanych z górami. Asortyment produktów Helly Hansen obejmuje odzież wierzchnią, bieliznę termoaktywną, ubrania sportowe oraz obuwie, idealnie sprawdzające się w warunkach zimowych, outdoorowych czy sportach wodnych. Nasze produkty są sprzedawane w ponad 40 krajach.

 

 

 

 

Helly Hansen
Tagi: