Levi's - innowacyjna metoda Waterless uratowała ponad 20 milionów litrów wody!

20.09.2011 12:58

Marka Levi's wraz z kolekcją jesień/zima 2011 wprowadziła na rynek linię produkowaną według innowacyjnej metody Waterless! Produkcja 1 pary dżinsów tradycyjną metodą (farbowanie, pranie i wykończenia) pochłania około 45 litrów wody, produkty Waterless "zużywają" jej zdecydowanie mniej. Średnia oszczędność wody osiąga poziom 20-88%, w zależności od poszczególnych produktów.

 

 

Technologia Waterless opracowana przez ekspertów Levi's pozwoliła "uratować" aż 20 milionów litrów wody! Waterless to najnowsza innowacja Levi's. Jesienno-zimowa kolekcja marki to cała gama denimowych kurtek i dżinsów wykonana przy użyciu znacznie mniejszej ilości wody niż dotychczas!

 

 

Eksperci Levi's dokładnie analizując proces produkcji dżinsów, zmienili  go tak, aby móc tworzyć modę w dobrej jakości, ale bardziej przyjazną środowisku! 20 milionów litrów - dokładnie tyle wody udało się zaoszczędzić marce Levi's. Wszystko to dzięki wdrożeniu nowej metody produkcji odzieży denimowej Waterless.

 

 

20 litrów to ilość, którą zużylibyśmy gdyby woda z naszego kranu płynęła bez przerwy przez 2177660 minut! Taka sama ilość wody potrzebna jest do napełnienia 8,5 olimpijskich basenów, bądź skorzystania średnio z 725000 pryszniców! Najistotniejsze jest to, że właśnie tyle wody pitnej wystarczyłoby jednej osobie na ponad 21000 lat!

 

 

Kolekcja Levi's Waterless na sezon jesień/zima 2011
Kolekcja Levi's Waterless to ponad 1,3 mln par dżinsów w kolekcji męskiej, jak i damskiej. W kobiecej linii Levi's Curve ID, gdzie liczy się kształt, nie rozmiar, marka wprowadziła 9 nowych modeli Waterless. Największą ilość wody oszczędza się przy produkcji modeli z wykończeniem Vintage Glory, w porównaniu z produkcją tradycyjnym sposobem oszczędność wody w tym przypadku wynosi 88%.

 

 

Wśród najważniejszych produktów w linii męskiej wyprodukowanych z wykorzystaniem metody Waterless można znaleźć kultowe 501, ale też i najnowsze modele. W zależności od upodobań można wybierać spośród spodni z nogawką zwężoną lub prostą, krojów slim czy skinny (Levi's 504,505,510,511 oraz 519) oraz wielu innych wykończeń, w tym Broken Raw Sustainable - do ich produkcji zużywa się o 77% wody mniej niż przy zastosowaniu tradycyjnej metody.

 

 

Zaangażowanie
Mimo, iż Levi's jest dumny ze swoich postępów w kwestii oszczędzania wody, zdaje sobie sprawę, że jest to tylko jeden mały krok w walce ze światowym kryzysem wody. Levi's zwraca również uwagę na to, że ogromna ilość wody zużywana jest podczas "późniejszego życia" dżinsów. Kiedy opuszczają one sklepy kwestia ta pozostaje już w rękach Klientów.

 

 

Ogromną ilość wody zużywa się podczas prania - około sześciu litrów za każdym razem! Dlatego istotne jest, aby w naszym codziennym życiu zwrócić większą uwagę na ilość zużywanej przez nas wody. Może warto zastanowić się czy np. nie prać swoich dżinsów raz na 2 tygodnie, zamiast  robić to co tydzień?

 

 

Mimo, iż zasoby wody na naszej planecie są dość spore, to jednak tylko niewielka jej część nadaje się do wykorzystywania przez ludzi - jest to zaledwie około 1%. A co szósta osoba na świecie, czyli więcej niż 1,1 miliarda osób nie ma dostępu do czystej wody pitnej w wystarczającej ilości! Levi's angażując się w kwestie światowego kryzysu wodnego postanowił przekazać 200 milionów litrów wody tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

 

 

- Jesteśmy dumni z naszej innowacyjnej technologii Waterless, dzięki której produkując nasze ubrania zużywany o wiele mniej wody - mówi Robert Hanson, President, Global Levi's Brand. - Doskonale również wiemy, że największy wpływ na środowisko ma postawa samych Konsumentów. Najważniejsze jest, abyśmy wszyscy wspólnie na co dzień dbali o zmniejszanie globalnego zużycia wody - a jej nadmiar dostarczali tym, którzy najbardziej jej potrzebują - dodaje Robert Hanson.

 

 

 

 

 

Levi's