Must-have sezonu: solidne podstawy - letnia kolekcja Clarks w stylu lat 90.

30.06.2014 13:23

Lato to idealna pora na modowe eksperymenty. Czy pamiętacie może nonszalanckie, nieco ekscentryczne, stylizacje wokalistek z popularnej w latach 90. grupy Spice Girls? Zwłaszcza ich odlotowe buty, wyglądem przypominające żelazka? Jak wiadomo, moda lubi sentymentalne powroty do przeszłości. W tym sezonie obserwujemy więc wśród trendsetterek prawdziwy desant tych kultowych koturnów.

 

Spice Girls, źródło: www.virgin.com


I choć "Spajsetki" od tamtego czasu zdążyły mocno wydorośleć, dziś z całą pewnością przypadłyby im do gustu "żelazka", w wersji zaproponowanej przez wywodzącą się z ojczyzny gwiazd markę Clarks.

 

Clarks Scorpio Moon Natural Combi Leather, 349 zł

 

Platformy Clarks, umiarkowanie wysokie, niezbyt masywne i nadzwyczaj zgrabne - w przeciwieństwie do swoich prototypów, które zaprojektowano wyłącznie na potrzeby występów scenicznych - umożliwiają swobodne poruszanie się, a ponadto zapewniają stabilność i wyjątkowy komfort stóp. Wykonane są bowiem z najwyższej jakości skór licowych i zamszowych oraz wyposażone w nowoczesne technologie: Clarks Plus i Clarks Cushion Soft.

 

Clarks Trophy Crown Dark Green Leather, 389 zł

 

Clarks Plus to inteligentna amortyzująca wkładka, dostosowująca się do każdego ruchu i utrzymująca stopy w naturalnym położeniu (wzór Trophy Crown). Clarks Cushion Soft to z kolei skórzana wkładka, podbita warstwą delikatnej pianki, zapewniająca miękkość i zachowanie odpowiedniej cyrkulacji powietrza (wzory: Emery Retro, Scorpio Moon).

 


Clarks Trophy Crown Dark Green Leather, 389 zł

 

Z oldskulowym wzornictwem znakomicie współgrają modny w tym sezonie kobalt i limonka oraz ponadczasowe barwy ziemi: czerń, brąz i zieleń. Dodatkową ozdobę obuwia stanowią delikatne dżety i mosiężne sprzączki. Tego lata nie bójmy się eksperymentów i - wsparte na "solidnych podstawach" - pozwólmy sobie na odrobinę szaleństwa, jak dwie dekady temu, gdy Emma, Geri, Melanie B, Mel C i Victoria wyśpiewały całemu światu swój manifest sławiący "siłę dziewczyn".

 


Clarks Trophy Crown Tan Leather, 389 zł

 


Clarks Trophy Crown Black Leather, 389 zł

 

Clarks Emery Retro Blue Suede, 349 zł

 

 

 

 

 

Clarks
349 i 389 PLN