Nominacja do Global Fashion Awards dla kolekcji zaprojektowanej przez Masajki!

29.07.2011 16:00

Marka Pikolinos otrzymała nominację do nagrody Global Fashion Awards za wyjątkowy projekt - linię obuwia i dodatków zaprojektowanych i wykonanych przez Masajki z Kenii. Global Fashion Awards to wyróżnienia przyznawane przez WGSN (Worth Global System Network).

 

 

WGSN to jeden z największych światowych portali zajmujących się tematyką mody i trendów pod kątem analiz gospodarczych i badań rynkowych. WGSN jest nazywany żartobliwie Bloombergiem przemysłu modowego.

 

 

W czerwcu WGSN ogłosił listę finalistów w wyścigu po nagrody w kategoriach: Wybitny Nowy Sklep (Outstanding New Store), Najbardziej Zrównoważona Marka lub Sprzedawca (Most Sustainable Brand or Retailer) i Wybitne Doświadczenie Konsumenckie (Outstanding Consumer Experience) w 2011 roku. Na szczególną uwagę zasługuje nominacja dla hiszpańskiej czołowej marki obuwniczej - Pikolinos, za unikalny projekt: Maasai Collection.

 

 

 

Pikolinos Maasai Collection to linia akcesoriów zaprojektowanych i wykonanych przez Masajki z Kenii. Kobiety ozdobiły skórzane buty Pikolinos i torby swoimi własnymi, tradycyjnymi ozdobami w sposób i we wzory charakterystyczne dla ich kultury. Już sam fakt stworzenia miejsc pracy i wypłaty uczciwych wynagrodzeń wpłynął pozytywnie na rozwój plemienia. Pikolinos Maasai Project podniósł standard życia około 1000 rodzin Masajów.

 

 

Ale owocami tego projektu są nie tylko piękne buty i torebki, czy zatrudnienie dla setek kobiet. To także nowa szkoła mogąca pomieścić ponad 400 dzieci wybudowana w samym sercu afrykańskiej sawanny za pieniądze wspólnego przedsięwzięcia kilku organizacji we współpracy z Pikolinos.

 

 

Projekt Maasai Collection będzie kontynuowany w kolejnych sezonach. Firma Pikolinos jest zdeterminowana, by zainwestować światowy sukces swojej marki w pomoc potrzebującym i stworzenie możliwości rozwoju biedniejszym społecznościom z zachowaniem ich rdzennego dziedzictwa, kultury i indywidualizmu.

 

 

Podstawą wsparcia muszą być zasady fair trade, dlatego też wszystkie zyski z masajskiego projektu marki są przeznaczane na rozwój i inwestycje w regionie rezerwatu Maasai Mara.

 

 

 

Pomysł na stworzenie etnicznej linii obuwia powstał w Pikolinos w czasie współpracy firmy z ADCAM (Association for Development, Alternative Commerce and Micro-credits), organizacją promującą projekty socjalne, przedsiębiorczość i udzielanie mikro kredytów w różnych częściach świata.

 

 

Do finału Global Fashion Awards zakwalifikowały się również marki/firmy: Christopher Raeburn, Levi Strauss & Co, Marks & Spencer, Naya Shoes, Pachacuti, People tree, Prophetik, Sobral USA, Stewart + Brown. Zwycięzcę wskaże jury ekspertów podczas gali WGSN zaplanowanej na 20 października tego roku w Nowym Jorku.

 

 

Pikolinos jest marką butów ekskluzywnych, wykonywanych zawsze z najwyższej jakości skóry naturalnej i z ogromną dbałością o unikalny design. Łączy sztukę i etniczne wzornictwo z wysoką technologią.

 

 

Obuwie z kolekcji Maasai Pikolinos dostępne jest w Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Rosji oraz w sprzedaży internetowej. W Polsce regularne kolekcje butów Pikolinos dostępne są w internetowym multibrandowym sklepie obuwniczym Butyk.

 

 

 

 

 

Butyk
Tagi: