Nostalgiczny glam w kolekcji karnawałowej Reserved

22.01.2015 14:10

Przenosimy się w czasy prywatek, kul disco i nieco romantycznej elegancji lat 70. Karnawałowa kolekcja Reserved garściami czerpie z estetyki tamtej epoki. Cechy charakterystyczne: tkaniny o metalicznym połysku, zabawa fakturą, luźne i nonszalanckie fasony.

 

On - szykowny, ale powściągliwy. Ona - skromna, lecz pełna blasku i seksapilu. Oboje w wyrafinowanych kolorystycznie i bogatych pod względem faktur zestawach. Wrażliwe oko dostrzeże tu inspiracje filmem (zarówno klasykami lat 70., jak i współczesnymi hitami w rodzaju "American Hustle"). Ale bez dosłowności: ta kolekcja to moda retro kreatywnie zinterpretowana i zmiksowana w nowoczesny, łatwy do noszenia sposób.

 

 

W kolorystyce kolekcji karnawałowej nie znajdziemy czarnego wieczorowego banału. Dominują w niej metaliczne odcienie złota, miedzi, srebra i antracytu zestawione dla kontrastu z matową szarością, płowym beżem, miękkim i matowym ecru. Propozycje damskie to nie tylko sukienki, ale także łatwe do kompilowania w różnorodne zestawy spódnice i topy w stylu disco.

 

 

Proponujemy nosić je przewrotnie, z puszystymi swetrami i kamizelkami. Zamiast odsłaniać ciało, ukrywamy się w ciepłych warstwach tkanin o interesującej fakturze. Lejące się materiały kontrastują z miękką dzianiną, podobnie jak mat zestawiony z błyskiem, czy casual z balową biżuterią. Sylwetka pozbawiona sztywnych ram, jakie zazwyczaj towarzyszyły modzie karnawałowej (koniec ery marynarek i bolerek!) jest miękka, kobieca i delikatna. Pazura kolekcji dodają ostrzejsze elementy, takie jak spodnie z ekoskóry czy mocna biżuteria.

 

 

Karnawałowa propozycja Reserved dla mężczyzny także podejmuje inspiracje retro. Przede wszystkim stawiamy na cytaty z szafy gentlemana sprzed czterech dekad. Garnitury wkładamy do swetrów lub golfów (symbol męskiej mody lat 70.), dorzucamy elementy sportowej elegancji i detale, takie, jak czapki "fisherman's cap". Projektanci Reserved proponują więc oswoić ikoniczne wizerunki gentlemanów-twardzieli kina tamtych lat i nosić ich eleganckie, a zarazem wygodne stylizacje dziś.

 

 

Odważnym dandysom proponujemy bordowy garnitur. Wielbicielom klasyki - tradycyjne szarości i granaty. Przefiltrowane przez współczesne trendy lata siedemdziesiąte to świetna propozycja dla facetów ceniących komfortowy i oszczędny imprezowy look.

 

 

Fotograf: Bartek Wieczorek | LAF AM
Asystent fotografa: Wojciech Affek
Stylista: Zuza Kuczyńska | LAF AM
Modelka: Luna | Model Plus
Model: Paweł Binczak | AS Management
Scenografia: Ewa Iwańczuk
Make up: Sylwia Rakowska | Van Dorsen Talents
Włosy: Michał Bielecki | Warsaw Creatives
Produkcja: Warsaw Creatives

 

 

 

Reserved
Tagi: