Odjedź z nową linią Commuter by Levi's

15.03.2012 13:59

Levi Strauss przedstawia Commuter by Levi's - linię ubrań zaprojektowaną z myślą o potrzebach miejskich cyklistów. Linia została stworzona na bazie 511 Skinny Jean, najbardziej popularnych dopasowanych męskich dżinsów. Udoskonalone tkaniny 511 Commuter oraz ulepszone kroje poprawiają mobilność i zwiększają ich wytrzymałość, jednocześnie chroniąc cyklistów przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z codzienną jazdą.

 

 

Wszystkie produkty linii Commuter by Levi's łączą funkcjonalność z wytrzymałością poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych technologii wykorzystywanych w przemyśle odzieżowym. Levi's został partnerem szwajcarskiej firmy Schoeller Technologies AG, będąc tym samym pierwszą marką wprowadzającą technologię NanoSphere do odzieży denimowej. Technologia NanoSphere sprawia, że tkanina staje się wodo- i plamoodporna, a także bardziej wytrzymała.  

 

 

Już od 1873 roku marka Levi's budowała swoją pozycję lidera na rynku, projektując i produkując innowacyjne produkty na granicy ubioru i sztuki. Choć dzisiaj pracownicy mają zdecydowanie inne potrzeby, jeżeli chodzi o odzież, niż ciężko pracujący mężczyźni i kobiety, którzy tworzyli historię marki, to, to co było najistotniejsze - doskonałe wykonanie, jakość i trwałość, jest równie ważne w dzisiejszych czasach.

 

 

Pracując nad linią dla ostrokołowców, Levi's prowadził także konsultacje z ekspertem Clariant, światowym dostawcą "niewidocznych", ale niezwykle istotnych technologii w przemyśle tekstylnym. Wszystkie produkty Commuter posiadają funkcję Sanitized, która zapobiega wchłanianiu zapachów przez tkaninę, sprawia, że denim pozostaje świeży, dając komfort noszenia. Ponadto wprowadzono również technologię 3M Scotchlite, która odbija światło - zastosowano ją w kluczowych obszarach elementów odzieży dla bezpieczeństwa rowerzystów.

 

 

Oprócz najnowocześniejszych technologii, Levi's wykorzystał również własne spostrzeżenia i udoskonalił kroje i wykończenia spodni dla jeszcze większego komfortu noszenia. Zarówno kurtka Commuter by Levi's, jak i dżinsy 511 Commuter Skinny, zawierają większą ilość stretchu, który zwiększa mobilność, zachowując ten sam, przylegający fason.

 

 

 

 

511 Commuter Skinny mają dodatkowe wzmocnienia, dzięki czemu spodnie nie odstają w pasie, wzmocnione kliny w kroku, chroniące przed szybszym zużyciem spodni, podwójne tylne kieszenie oraz specjalne wzmocnienia materiału. Trucker Jacket posiada dodatkową kieszonkę użytkową oraz zmodyfikowane rękawy, mankiety i talię, które umożliwiają rowerzystom większy komfort poruszania się.

 

 

Erik Joule, wiceprezes marki Levi's ds. Męskiego Merchandisingu i Designu, mówi: - Ten produkt narodził się na bazie innowacyjności i klasycznego amerykańskiego stylu - stworzony dla rowerzystów przez rowerzystów. Wiemy, że nasze dżinsy noszone są przez cyklistów w całym kraju. Wsłuchaliśmy się w ich potrzeby i stworzyliśmy produkt, który jest idealny do jazdy, ale może funkcjonować także jako codzienna odzież.

 

 

Linia Commuter by Levi's jest odzwierciedleniem pielęgnowania przez markę balansu pomiędzy innowacyjnością, a klasycznym amerykańskim stylem. Najnowsza linia The new 511 Commuter Skinny i Trucker Jacket są idealne dla rowerzystów, jednocześnie mogą być noszone przez każdego, kto czuje ducha marki.

 

Commuter by Levi's 511 Skinny Jean i Trucker Jacket łączą w sobie cechy odzieży charakterystycznej dla rowerzystów z poczuciem wygody, bezpieczeństwem, mobilnością i potrzebą ochrony. Są jednocześnie trwałe i odzwierciedlają klasyczny styl, a więc wszystko to, czego ludzie oczekują od marki Levi's.

 

 

Commuter by Levi's 511 Skinny:

"    Pas zaprojektowany tak, by można było przypiąć do niego zapięcie rowerowe
"    Podwyższony tył spodni, dzięki czemu dolna część pleców jest zasłonięta podczas jazdy
"    Technologia NanoSphere - zastosowana by tkanina stała się wodo- i kurzoodporna oraz bardziej wytrzymała
"    3M Scotchlite - odblaskowa taśma na wewnętrznej stronie mankietów dla poprawy widoczności rowerzysty
"    Sanitized - technologia zapewniająca większą higienę - sprawia, że tkanina nie wchłania zapachów
"    Wzmocniona tkanina - w kroku, tylnych kieszeniach oraz na szlufkach paska dla większej wytrzymałości
"    Performance Stretch Fabric - bardziej rozciągliwa tkanina dla jeszcze większego komfortu i swobody ruchów

 

 

Trucker Jacket Commuter by Levi's:
 
"    NanoSphere Technology: wodo- i kurzoodporna, wytrzymała i zapewniająca ochronę
"    3M Scotchlite - odblaskowa taśma wbudowana w talii
"    Sanitized technologia zapewniająca większą higienę - dla długotrwałej ochrony przeciw nieprzyjemnym zapachom
"    Przednia kieszonka na iPoda - dla nowoczesnej wygody
"    Delikatnie przedłużony tył kurtki - dla większej ochrony pleców
"    Przednie kieszenie - nisko wyprofilowane, niezwykle łatwo osiągalne
"    Specjalny, lekko rozszerzany krój rękawów dla większej wygody w czasie jazdy, dodatkowo zaprojektowane pod kątem, który ułatwia sięganie podczas jazdy
"    Przedłużone mankiety - osłaniają część dłoni podczas jazdy

Kolekcję odzieży Commuter by Levi's można znaleźć w wybranych sklepach z odzieżą dla rowerzystów, w wybranych salonach marki Levi's oraz w sklepie internetowym Levi's.

O marce Levi's

Marka Levi's stanowi uosobienie klasycznego i swobodnego amerykańskiego stylu. Od czasu ich wynalezienia Levi Straussa w 1873 roku, dżinsy Levi's stały się najbardziej rozpoznawalnymi, a jednocześnie najczęściej kopiowanymi spodniami na świecie. Dziś marka Levi's dalej rozwija niepohamowanego pionierskiego i innowacyjnego ducha. Cała gama odzieży denimowej i akcesoriów, dostępna w ponad 110 krajach, pozwala ludziom na całym świecie wyrazić ich indywidualny styl. 

 

 

 

 

Levi's
Tagi: