Podróż do przeszłości z camel active

16.01.2012 20:15

Kolekcja marki camel active na sezon zimowy 2011/12 zrodziła się z inspiracji i fascynacji pionierskim podróżami z początku XX wieku. To obietnica fascynującego powrotu do przeszłości. Hasło "podróż" przede wszystkim przywodzi na myśl komfort i funkcjonalność.

Toteż najnowsza kolekcja koncentruje się wokół wygody i funkcjonalności proponując strój wielowarstwowy, na tzw. cebulkę, w wydaniu z wysokiej jakości tkanin ochronnych. Stare motywy podróżnicze oraz inspirowane stylem retro ubiorów do wspinaczek wysokogórskich kombinezony stają się wiernymi kompanami podróży.

 

 

Bądź gotowy dziś do drogi

Na daleką wyprawę należy być odpowiednio przygotowanym. Zwłaszcza w okresie zimowym. Niezawodnymi towarzyszami podróży będą wełna i bawełna. Surowe, ale jednocześnie lekkie wełny i tweedy utrzymują odpowiednią temperaturę ciała. Warto też zwrócić uwagę na nowoczesne i funkcjonalne tkaniny (nylon, tkanina węglowa carbon, chroniące przed wiatrem i chłodem dzięki powłoce z gęstej bawełny). Komfort i nienaganną prezencję zapewni też cielęca skóra o oleistym chwycie w wydaniu vintage. Ciekawość wzbudzają rozwiązania w obrębie detali powstałych z inspiracji górskim ekwipunkiem czy zabytkowym podróżniczym bagażem.

 

 

Podróż do świata kolorów

W zgodzie z proponowanym wizerunkiem pozostają kolory - w wersji przydymionej, przybrudzonej, zakurzonej, zmrożonej. Spektakularne efekty dają zestawienia lodowatych tonów szarego i zielonego z kolorem benzyny i śliwki. Rdza, ochra, brąz i khaki są zaakcentowane przez odcienie dyni, szafranu, a „robotniczy” niebieski i wojskowy zielony połączone są z rosyjską czerwienią.

 

 

Ekwipunek podróżnika

Funkcjonalne wojskowe parki zaopatrzone w ochronne kaptury i sztuczne futro, krótkie kurtki typu field jackets oraz tradycyjna kurtka pilotów wojskowych - bomber jacket z jagnięcej skóry, nadają sylwetce pożądaną męskość. Kolekcja obejmuje również krótsze modele kurtek z ciężkiej skóry typu split i delikatnej cielęcej. Nie lada gratką dla miłośników blezera będzie jego reinterpretacja. W wersji z grubej dzianiny, filcu lub jego imitacji, zapinany klasycznie na trzy guziki, ma okrągły kołnierzyk i długie wyłogi.

Dodatkowo w kolekcji znalazły się obszerne, acz lekkie, dzianiny z miękkim chwytem, jak tweed czy bouclé, zapewniające podróżnikowi w pełni zmaskulinizowany look. Charakterystyczne dla zimy wzory, np. norweski czy unowocześnione romby, utrzymane w kontrastujących ze sobą kolorach, idealnie ilustrują alpinistyczno-podróżniczy styl.

 

 

Styl podróżnika to ubiór złożony z warstw. Do jego wykreowania niezbędne są koszulki polo, T-shirty i bluzy. Te ostatnie w wersji proponowanej przez camel active są zapinane na guziki. W wizerunku mężczyzny istotną rolę odgrywa koszula. Najnowsza kolekcja zawiera nowe, podkreślające szczupłą sylwetkę fasony, zainspirowane stylem militarnym przejawiającym się w obecności dużej liczby unowocześnionych kieszeni oraz patek na ramionach. Unikalny charakter nadają im elementy z aksamitu, sztruksu czy tkaniny typu oxford. Koszule dżinsowe w czystych kolorach są utrzymane w stylu casual, podobnie, jak reszta kolekcji.

 

 

Z kolei w linii spodni występują fasony typu chinos ze zrewolucjonizowanymi kieszeniami i nogawkami do podwijania na różną długość oraz fasony nowoczesne – zwężone w pasie. Gęsta gabardyna i tkaniny płócienne pojawiają się tu równie często, jak jodełka, kurza stopka czy sztruks. Nowy, surowy ton nadają wąskie spodnie typu cargo z elementami zaczerpniętymi z fasonu chino, np. kieszeniami z podwójnym lamowaniem, a dżinsy utrzymane w głębokich, ponurych odcieniach niebieskiego i czarnego nabierają charakteru roboczego.

 

 

 

 

 

camel active, Le Mac
Tagi: